اخبار سیاسی

استقلال تصمیمش را درباره فرهاد مجیدی گرفت

خبرنگاران: استقلال بعد از استعفای احمد مددی بالاخره صاحب مدیرعامل تازه شد و از این پس مصطفی آجرلو بر مسند مدیریت این باشگاه خواهد نشست. آجرلو همان فردی است که مدت ها پیش نامش به نام گزینه مدیرعاملی استقلال مطرح شد، ولی وزیر ورزش آن را برآورد رسانه ها...

19 مهر 1400

فرانسه درباره معامله زیردریایی ها: آمریکا باید توضیح دهد

وزیر خارجه فرانسه گفت، آمریکا باید توضیحات و شفاف سازی های لازم را پس از بهم خوردن معامله زیردریایی ها، به طرف پاریسی ارائه کند.

7 مهر 1400

آخرین خبر از واکسیناسیون دانش آموزان، ثبت نام 94 درصدی دانش آموزان در مدارس

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رویکرد تفویض اختیار بازگشایی مدارس به شورای مدارس و منطقه ها گفت: با توجه به تفاوت های اقلیمی و شرایط متفاوت کرونا در استان ها تصمیم را به شورای مدرسه واگذار نموده ایم که به تایید منطقه آموزش و پرورش و ستادملی کرونا...

2 مهر 1400

وزیر راه: مردم باید صاحب خانه مناسب شوند

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی به مردم اطمینان داد: مجموعه کارکنان وزارت راه و شهرسازی شبانه روزی به فکر تامین مسکن آن ها هستند.

21 شهریور 1400

سفیر روسیه در کابل: مذاکرات با طالبان سازنده بود

سفیر روسیه در افغانستان مذاکرات خود با مقامات ارشد جنبش طالبان که درباره مسائل امنیتی سفارت این کشور بود را مثبت و سازنده ارزیابی نموده و گفت: نمایندگان طالبان برخورد محبت آمیز خود با روسیه را تأیید کردند.

29 مرداد 1400

چگونه یونان در بحران کرونا آمار گردشگری خود را افزایش داد؟

گردشگری یونان رو به بهبود و این صنعت امیدوار است که با وجود افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید 19 ناشی از ویروس بسیار مسری دلتا در هفته های اخیر، بتواند همچنان به جذب گردشگران بپردازد.

27 مرداد 1400

نقشه هایی که کرونا برای ما کشید

18 ماه زمان مناسبی برای شناخت یک ویروس مرگبار نیست، این نکته فصل مشترک گفته های کارشناسان بهداشتی و اپیدمیولوژیست ها در طول دوران فراگیری است، هر بار کشف تازه ای از رفتار این ویروس باعث می گردد آنها توصیه های کارآمدتری را مطرح نمایند.

24 مرداد 1400

انتخاب یک کشور عربی به اسم عضو غیر دائم شورای امنیت

مجمع عمومی سازمان ملل روز آدینه یک کشور عربی را به مدت دو سال از ژانویه 2022 به اسم عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل انتخاب کرد.

22 مرداد 1400

از کشورهای دنیا عقب نیستیم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سفیر آلمان در ایران گفت: با خرید تعداد زیادی واکسن خارجی و فراوری واکسن داخلی امیدوارم تا دو ماه دیگر واکسیناسیون شدت بیشتری بگیرد و دوباره شاهد رونق گردشگری باشیم.

20 مرداد 1400

حمله پهپادی آمریکا به مواضع طالبان در شمال افغانستان

یک رسانه آمریکایی مدعی شد که آمریکا مواضع طالبان در شمال افغانستان را مورد حمله پهپادی قرار داده است.

18 مرداد 1400

تشریح جزئیات لغو ویزای گروهی ایران و روسیه

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تشریح جزئیات لغو ویزای گروهی ایران و روسیه صورت گرفت.

14 مرداد 1400

ماجرای فراوری واکسن ایرانی به فرمان امیرکبیر چه بود؟

خبرنگاران : امیرکبیر در 28 مهرماه سال 1227 به اسم صدراعظم ایران منصوب شد. او طی شش ماه بعد از این انتصاب، یکسره مشغول سرکوب شورش ها و بی نظمی های حاکم بر کشور بود؛ با این حال، این دلمشغولی ها، او را از امور مهم مملکتی که بهداشت و درمان...

10 مرداد 1400

هشدار سفیر ایران درباره تاثیرات منفی تحریم بر سلامت مردم

تهران (پانا) - سفیر ایران در سازمان ملل با بیان اینکه تحریم ها از دسترسی به محصولات پزشکی، فناوری و همکاری با موسسات مالی بین المللی جلوگیری می کند، خواستار برچیده شدن سریع تحریم ها شد.

8 مرداد 1400

انصارالله: گوترش تسلیم نفوذ آمریکا است

ایسنا نوشت:انصارالله یمن گفت که درج نام این جنبش در فهرست ناقضان حقوق بچه ها نشان دهنده مقدار تسلیم بودن سازمان ملل در برابر نفوذ آمریکا است.

5 مرداد 1400

اعلام آمادگی ایران برای مین زدایی و بازسازی منطقه ها آزاد شده جنگ قره باغ

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان ضمن بازدید از منطقه آغدام در قره باغ از اعلام آمادگی کشورمان برای مین زدایی و بازسازی منطقه ها آزاد شده اطلاع داد.

3 مرداد 1400

واکنش باشگاه سایپا به رأی کمیته استیناف؛ پرونده را به CAS می بریم

باشگاه سایپا با اشاره به رأی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال درباره دیدار این تیم برابر پیکان گفت که این پرونده را به دادگاه حکمیت ورزش خواهد برد.

3 مرداد 1400

استقبال افغانستان از نشست تهران؛ از کوشش های ایران قدردانی می کنیم

وزارت خارجه افغانستان گفت: ما از کوشش های ایران در راستای پیشرفت فرایند صلح افغانستان قدردانی نموده و امیدواریم این کوشش ها، سبب سرانجام خشونت ها و شروع گفت وگوهای جدی با هدف تأمین صلح پایدار و سراسری در کشور گردد.

2 مرداد 1400

یک فوریت اخذ بهای خدمات اجتماعی ارائه شده به مهاجران و اتباع خارجی تصویب شد

تهران (پانا) - اعضای شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت لایحه اخذ بهای خدمات اجتماعی ارائه شده به مهاجران و اتباع خارجی را در سیصد و هشتمین جلسه شورا آنالیز و تصویب کردند.

29 تیر 1400

بازگشت سفیر روسیه ظرف روزهای آینده به آمریکا

خبرنگاران : سخنگوی کرملین امروز (پنج شنبه) تاکید کرد، روسیه با دقت برنامه های اوکراین برای پیوستن به ائتلاف ناتو را دنبال می کند و اینها خطوط قرمزی هستند که باعث نگرانی می شوند.

25 تیر 1400

شکست مذاکرات مصر و ترکیه

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، هفته گذشته مذاکراتی درباره مسائل منطقه داشت که برداشت بسیاری از کارشناسان درباره اظهارات او، آن است که مذاکرات مصر و ترکیه به شکست انجامیده است. او در ملاقات با کریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان، بر مواضع ثابت مصر...

24 تیر 1400
تعداد: (410)