اخبار سیاسی

سفر فرستاده ویژه سازمان ملل به مصر برای آنالیز بحران یمن

به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن برای آنالیز تحولات یمن و رسیدن به راه چاره سیاسی برای حل بحران این کشور وارد قاهره شد.

28 بهمن 1398

چین با شکست پاکستان در صندلی پنجم ایستاد

تیم والیبال امید چین درآخرین روز رقابت های والیبال امیدهای آسیا، با نتیجه 3 بر صفر پاکستان را مغلوب کرد و در صندلی پنجم ایستاد.

28 بهمن 1398

امضای سند اجرای تفاهم همکاری های گردشگری ایران و عمان

اقدامات اجرایی یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری بین سازمان میراث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و وزارت گردشگری سلطنت عمان به امضا رسید.

26 بهمن 1398

سفر وزیر خارجه افغانستان به چین؛ کوشش برای گسترش همکاری های کابل - پکن

وزیر امور خارجه افغانستان به دعوت همتای چینی خود در سفر رسمی به این کشور درباره همکاری های مالی، تجاری، امنیتی و فرهنگی با مقامات پکن بحث و گفتگو خواهد نمود.

25 بهمن 1398

نخستین گردشگران تاریخ چه کسانی بوده اند؟

اختراع پول توسط سومری ها (بابلی ها) و فعالیت های تجاری اولیه در حدود 4 هزار سال پیش زمینه را برای شکل گیری دورانی جدید از گردشگری فراهم ساخت. سومریها نه تنها پول را اختراع کردند و توسعه تجارت را موجب شدند، بلکه خط میخی و چرخ را نیز اختراع کردند. بنابراین...

24 بهمن 1398

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در بوشهر: آمار گردشگران چینی به ایران 2 میلیون نفر در سال افزایش می یابد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در راستای توسعه مناسبات گردشگری با کشورهای چین و عمان افزایش 2 میلیون گردشگری چینی به ایران و تردد کشتی های کروز و افزایش 3 برابری گردشگران عمانی مورد توجه است.

24 بهمن 1398

اتحادیه اروپا نخستین سفیر خود در انگلیس را منصوب کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، به دنبال امضای دوجانیه توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیان کرد که ژوائو ویل دا آلمیدا (Joao Vale de Almeida) دیپلمات پرتغالی به سمت سفیر اتحادیه اروپا در انگلیس...

21 بهمن 1398

اولین زیردریایی بومی ترکیه به آب انداخته شد، اردوغان: از سوریه و لیبی عقب نشینی نمی کنیم

رئیس جمهور ترکیه با حضور در مراسم رونمایی از اولین زیردریایی فراوری داخل این کشور، گفت که ترکیه به حضور در سوریه و لیبی ادامه خواهد داد.

20 بهمن 1398

دانش بنیان های سلول بنیادی اشتغال را رونق دادند

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خودکفایی در تامین محصولات و خدمات درمانی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی از جمله اقداماتی است که با توسعه شرکت های دانش بنیان حوزه سلول های بنیادی رقم خورده است.

19 بهمن 1398

فیلیپین ورود چینی ها را ممنوع نمود

پکن در حالی از مردم چین خواست تا برای یاری به مهار شیوع این ویروس، به خارج از این کشور سفر نکنند که دولت فیلیپین نیز از امروز صدور ویزا برای ورود چینی ها را متوقف کرد.

13 بهمن 1398

تأکید وزیر دفاع قطر بر ضرورت گفت وگو با ایران

وزیر مشاور دولت قطر در امور دفاعی بر ضرورت گفت وگو با ایران تأکید کرد و آن را تنها راه برقراری ثبات در منطقه برشمرد.

12 بهمن 1398

آشوری: با این شرایط مالی اولویت باید با رشته های مدال آور المپیکی باشد، بی مهری ها اجازه نداد مدال هایمان در اندونزی خوشرنگ تر گردد

دبیر فدراسیون کاراته گفت: با این شرایط مالی، مسئولان ورزش باید اولویت را به رشته های مدال آور در المپیک اختصاص بدهند و صلاح نیست در حال حاضر برای رشته های که به دنبال تجربه هستند هزینه گردد.

10 بهمن 1398

پرتاب سنگ به سوی نمایندگان در مجلس انگلیس

خبرنگاران: فردی در مجلس عوام انگلیس اقدام به پرتاب سنگ به سوی نمایندگان کرد و که طی آن صفحه نمایشگر بحش عمومی مجلیس عوام شکسته شد.

10 بهمن 1398

ادامه بررسی اوضاع سوریه در مذاکرات تلفنی لاوروف و چاوش اوغلو

به دنبال گفت وگوی تلفنی هفته گذشته ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، وزرای امور خارجه روسیه و ترکیه نیز فرایند اوضاع در سوریه و شرایط کلی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را مورد بررسی قرار دادند.

9 بهمن 1398

نیروی سیبری پول ساز برای روسیه جذاب برای همسایه

همزمان با فعال سازی خط لوله انتقال گاز روسیه به چین موسوم به نیروی سیبری، نخست وزیر قزاقستان پیشنهاد ساخت دومین شاخه این خط لوله از قلمروی قزاق ها را عنوان کرد.

8 بهمن 1398

دعوت عون از امیر قطر برای سفر به لبنان

امیر قطر از دعوت تلفنی رئیس جمهوری لبنان برای سفر به این کشور استقبال کرد.

6 بهمن 1398

چین به مذاکرات هند و پاکستان برای حل بحران کشمیر امید دارد

سفیر چین در سازمان ملل متحد نسبت به تشدید بیشتر تنش میان هند و پاکستان در خصوص منطقه مورد مناقشه کشمیر هشدار داد و ابراز امیدواری کرد که برگزاری نشست شورای امنیت به درخواست پکن باعث تشویق هر دو کشور برای پیگیری یک راهکار به وسیله گفت وگو گردد. ...

6 بهمن 1398

پزشکان انگلیسی: خطر حمله قلبی نواز شریف افزایش یافته است

پزشکان انگلیسی که مسئولیت درمان نخست وزیر سابق پاکستان را به عهده دارند از احتمال خطر حمله قلبی وی خبر دادند.

5 بهمن 1398

مطالعاتی روی زنان مسافر اروپایی و نسل هزاره و تمایلات آنها

69.3 درصد زنان اروپایی تمایل دارند تجربیات سفر خود را به اشتراک بگذارند.

4 بهمن 1398

یونان سفیر لیبی را اخراج کرد

وزیر خارجه یونان اعلام نمود، سفیر لیبی باید ظرف 72 ساعت این کشور را ترک کند.

2 بهمن 1398
تعداد: (156)