اخبار سیاسی

آزمایش بله به وسیله وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات که برای شرکت در کنفرانس وزرای ارتباطات و دیجیتال سازمان ملل متحد به سئول سفر نموده است.

24 آبان 1401

مسافران چقدر عوارض خروج از کشور پرداخت کردند؟

براساس عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی در شش ماه نخست امسال، بیش از 1085 میلیارد تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است.

13 آبان 1401

تماس تلفنی سلطان عمان با رئیس جمهور ایران ، رئیسی: محاسبات آمریکا در حمایت و تشدید آشوب ها در ایران غلط بود (تور عمان ارزان قیمت)

رئیس جمهور با اشاره به محاسبه غلط آمریکا در حمایت و تشدید آشوب ها گفت: آمریکا به غلط تصور می کرد تحریم های آنها ملت ایران را متوقف خواهد نمود اما ملت ایران نه تنها متوقف نشد، بلکه به پیشرفت خود ادامه داد و به همین دلیل به فتنه انگیزی علیه ایران روی آوردند.

26 مهر 1401

ممنوعیت کشت برنج در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با وجود خشکسالی های اخیر و کمبو منابع آبی کشت برنج در استان طبق مصوبات هیئت دولت ممنوع است و با عاملان آن برخورد قانونی می گردد.

23 شهریور 1401

شروع دور نو ثبت نام نهضت ملی مسکن از هفته آینده

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از دور تازه ثبت نام نهضت ملی مسکن با تامین زمین های تازه اطلاع داد و گفت: ثبت نام یک میلیون و 500 هزار متقاضی دارای شرایط چهارگانه در طرح نهضت ملی مسکن قطعی شد.

31 مرداد 1401

مرکز خرید روشا ؛ لذت خریدی متفاوت در دل مرکز

تصویر سنتی ما از یک مرکز خرید ساختمان چند طبقه ای است متشکل از کوریدور های عریض که در هر سمت آن مغازه ها و واحدهای تجاری جداگانه ای قرار دارند. حالا مرکز خریدی را تصور کنید که در هر طبقه میان فروشگاه های آن هیچ دیوار و مرزی نیست و تمام اجناس و کالا ها در...

11 مرداد 1401

وزیر ارتباطات اطلاع داد؛ اختصاص بسته اینترنت رایگان به سه دهک پایین جامعه

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران از اختصاص بسته اینترنتی چهارماهه و دائمی رایگان از امروز برای سه دهک پایین جامعه اطلاع داد.

2 مرداد 1401

عملیات نظامی تا آزادی کامل خاک یمن ادامه دارد

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد اگر ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران داخلی آن ها به ندای صلح ما پاسخ ندهند، عملیات نظامی تا آزادی آخرین وجب از خاک یمن ادامه خواهد یافت.

27 تیر 1401

لزوم توسعه حمل و نقل عمومی برای مدیریت ترافیک شهری

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: توسعه حمل و نقل عمومی احتیاج ضروری کشور برای مدیریت ترافیک در کشور است.

25 تیر 1401

تحویل اولین واحد های مسکن ملی از ابتدای سال آینده

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مالکان بیش از 40 هزار واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات خود مالکی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند.

23 تیر 1401

عمر کوتاه بخشنامه جنجالی

کش و قوس ها درباره بخشنامه جنجالی وضع عوارض صادراتی بالاخره به نتیجه رسید و وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از دوبار بازبینی این دفعه از موضع خود کوتاه آمد. لغو شدن عوارض، جدیدترین تصمیم این وزارتخانه برای کاهش هزینه صادراتی است. موضوعی که پیش از این موجب...

18 تیر 1401

پیشنهاد تامین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان، 38 درصد

اخیرا پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح درآمدی جهت تصمیم گیری نهایی به دولت ارسال شده است؛ سرپرست اسبق سازمان تامین اجتماعی می گوید سازمان تامین اجتماعی برای این منظور، مصوبه شورای عالی کار یعنی 38 درصد به اضافه حدود...

3 تیر 1401

چرا اندروید، اندروید نام گذاری شد؟

از زمان رونمایی از اندروید تا به امروز حدودا 14 سال می گذرد. این سیستم عامل در حال حاضر بیشترین کاربر را در سراسر دنیا دارد. اما نام اندروید حس و حال جالبی دارد که به طور کامل با ماهیت متن باز خود این سیستم عامل هماهنگ است. اما آیا تا به امروز با خود فکر نموده...

29 خرداد 1401

مردمی که در خانه های درختی زندگی می نمایند!

خانه درختی | Tree Houseکدام یکی از ما نبوده که رویای کودکی اش این باشد که در یک خانه درختی زندگی کند؟ همه ما تقریبا شده که در ذهنمان خانه های درختی را تصور نموده ایم که دلمان می خواسته در آن برای همواره بمانیم و در خلوت خودمان زندگی کنیم. درست زمانی که شما در...

26 خرداد 1401

سراجی: جواب نامه فیفا را دادیم

یک عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال می گوید پاسخ نامه فیفا به این فدراسیون، ارسال شده است.

24 خرداد 1401

نکات طراحی ویلا: مجمع عمومی موسسین فدراسیون زراعت و باغبانی 26 اردیبهشت برگزار می گردد

کمیته سیاست گذاری و ساماندهی تشکل های اتاق ایران با تاسیس فدراسیون زراعت و باغبانی موافقت نموده بدین ترتیب قرار است، مجمع عمومی موسسین این فدراسیون ساعت 13:30 دوشنبه 26 اردیبهشت در طبقه هشتم اتاق ایران با رعایت تشریفات قانونی برگزار گردد.

24 خرداد 1401

تور استرالیا: چین، استرالیا را شمشیر متحرک خواند

سفیر چین در استرالیا گفت، دولت کانبرا به جای آنکه مدافع صلح باشد، یک شمشیر متحرک است.

22 خرداد 1401

گردشگری کشاورزی؛ لذت طبیعت گردی و بازدید از مزارع کشاورزی

یکی از کسب و کارهای جدیدی که میان دو حوزه گردشگری و کشاورزی شکل گرفته است، گردشگری کشاورزی یا اگری توریسم است.

22 خرداد 1401

ایستگاه راه آهن خاش دهه فجر آماده راه اندازی می شود

نماینده مردم خاش، تفتان، میرجاوه و بخش های کورین و نصرت آباد زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایستگاه راه آهن در مراحل پایانی عملیات اجرایی واقع شده است و در دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید.

19 خرداد 1401

اختصاص 60درصد کل پتنتها به دانش بنیانها در سال 1400

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، پتنت ابزاری برای تجاری سازی و توسعه بازار محصولات نوآورانه خصوصا در ابعاد بین المللی است. با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با توجه به احتیاج شناخته شده در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان، کانون...

12 خرداد 1401
تعداد: (468)