اخبار سیاسی

خبرنگاران کرونا در آلمان؛ نارضایتی شخصیت های مذهبی از تعطیلی کلیساها

تهران - خبرنگاران - در شرایطی که قرار است بعضی از کسب و کارها در آلمان به زودی از سرگرفته شوند، برگزاری اجتماعات مذهبی در این کشور همچنان ممنوع است که به نارضایتی مقام های کلیسا در این کشور منجر شده است.

8 خرداد 1399

نارضایتی مردم آمریکا از رسیدگی دولت ترامپ به بحران کرونا، قوانین سخت گیرانه در ایتالیا کاهش می یابد

مردم آمریکا در حالی که از شرایط رسیدگی دولت کشورشان به بحران کرونا ناراضی هستند، در اروپا نخست وزیر ایتالیا از تسهیل شرایط رفت و آمد در این کشور اطلاع داد.

7 خرداد 1399

اعلام شرایط اضطراری ملی در ژاپن

نخست وزیر ژاپن قصد به علت افزایش آمار مبتلایان به ویروس کووید 19 درصدد اعلام شرایط اضطراری ملی است.

7 خرداد 1399

کنترل ترددها در 70 نقطه استان کرمان

خبرنگاران/کرمان استاندار کرمان گفت: هم اکنون در استان کرمان با توجه به مبتلایان به ویروس کرونا، در شرایط ثبات هستیم و شرایط شیوع این بیماری به طور متوسط در استان کرمان ثابت بوده که امیدواریم این فرایند در آینده نزدیک فرایند کاهشی پیدا کند.

30 اردیبهشت 1399

دولت صنعاء از آزادی 14 اسیر خود خبر داد

یک مقام دولت صنعاء خبر داد که طبق توافق با دولت مستعفی منصور هادی، 14 اسیر ارتش و کمیته های مردمی آزاد شده اند.

28 اردیبهشت 1399

کرونا، چهره آلمان را عریان کرد

ایرنا نوشت: یک پژوهشکده ارتش آلمان در مقاله ای با اشاره به کمبود ها و مسائل ناشی از بحران کرونا، پیامدهای این بحران برای آینده را بسیار وخیم ارزیابی کرد.

27 اردیبهشت 1399

مجلس افغانستان: قطع یاری های آمریکا مغایر توافقنامه کابل-واشنگتن است

مجلس افغانستان گفت که اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر کاهش یک میلیارد دلاری از یاری های این کشور به افغانستان مخالف توافقنامه استراتژیک بین دو کشور است.

27 اردیبهشت 1399

تعطیلی 70 درصد دانش آموزان دنیا به دلیل ویروس کرونا

وزیر آموزش و پرورش از تعطیلی 70 درصد دانش آموزان دنیا به دلیل ویروس کرونا خبر داد و گفت: با تلاش معلمان ایرانی این تهدید به فرصت تبدیل خواهد شد.

24 اردیبهشت 1399

خشم برزیلی ها از تفریح دریایی بولسونارو در بحبوحه کرونا

در حالی که ویروس کرونا سرتاسر برزیل را در نوردیده و جان بیش از 10 هزار نفر را گرفته اما رئیس جمهور این کشور همچنان به انکار خطر کرونا ادامه می دهد و این بار سوار بر یک قایق تفریحی دیده شد که خشم مردم را برانگیخته است.

22 اردیبهشت 1399

راهنمای خرید بلیط هواپیمای تهران مشهد

مشهد یکی از جاذبه های گردشگری ایران است. سالانه تعداد زیادی مسافر و زائر، مشهد را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می نمایند. مشهد به دلیل موقعیت خاص سیاسی و معنوی اش و همچنین به دلیل تاریخ و طبیعت و جاذبه های فرهنگی و ییلاقات تفریحی اطرافش یکی از پرمسافرترین...

22 اردیبهشت 1399

کوشش دانشمندان روس برای ساخت واکسن کرونا

نخست وزیر روسیه اعلام نمود در حال حاضر دانشمندان روس شش واکسن که طی مدت کوتاه دو ماه و با استفاده از به روزترین تکنولوژی بیولوژیکی به آن دست یافته اند را آزمایش می نمایند.

19 اردیبهشت 1399

ادعای تحلیلگر عراقی: الزرفی مجری طرح های آمریکا در عراق است

یک تحلیلگر مسائل سیاسی عراق بر این باور است که عدنان الزرفی مأمور تشکیل کابینه این کشور، مجری طرح های آمریکا در عراق است.

18 اردیبهشت 1399

راز سفر مقام ارشد سودانی به مصر

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی معاون اول رئیس شورای حاکمیتی انتقالی سودان خاطرنشان کرد: سودان میان مصر و اتیوپی برای نزدیک کردن دیدگاههای آنها و رسیدن به توافق درباه سد النهضه میانجی گری می نماید.

14 اردیبهشت 1399

بیانیه وزارت خارجه تاجیکستان درباره گزارش حقوق بشری آمریکا

وزارت امور خارجه جمهوری تاجیکستان با صدور بیانیه ای تأکید کرد که گزارش اخیر وزارت امور خارجه آمریکا درباره شرایط حقوق بشر در تاجیکستان، یک گزارش سیاسی بوده و منطبق با واقعیت ها نیست.

13 اردیبهشت 1399

زمان مرخصی سفر معین و پیشنهاد شد ، سهمیه بنزین سفر هم واریز می گردد

کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ستاد مدیریت کرونا برای تشویق مردم به سفر بعد از تعطیلات نوروز، اعیاد فطر و قربان را با عنوان فرصت سفر همگانی یا مرخصی سفر با لحاظ سهمیه بنزین سفر به دولت پیشنهاد کرد.

11 اردیبهشت 1399

طرح دوفوریتی تعطیلی مجتمع های تجاری و بازار قدیمی تبریز تصویب شد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی لایحه شورای شهر مبنی بر تعطیلی بازار قدیمی تبریز و مجتمع های تجاری، به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا پنجم فروردین ماه با قید دوفوریت، به تصویب رسید.

9 اردیبهشت 1399

القدس العربی: کودتا در عربستان سعودی رخ داده است، ولی توسط بن سلمان

یک روزنامه فرامنطقه ای بازداشت شاهزادگان سعودی توسط ولی عهد این کشور را کودتا علیه خاندان پادشاهی عربستان دانست و تأکید کرد ولی عهد، با این اقدامات، در پی تسجیل پادشاهی خود است و اتهامات مربوط به کودتا نیز ادعایی بیش نیست.

7 اردیبهشت 1399

مقامات آمریکایی به ملاقات فردی که تحریم نموده بودند رفتند!

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و سرپرست سفارت آمریکا در کابل با حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان ملاقات و تبادل نظر کردند.

6 اردیبهشت 1399

چرا شاهزادگان سرشناس سعودی بازداشت شدند؟ کودتا یا مرگ شاه؟

سوال مهمی که درباره تحولات عربستان مطرح شده، این است که چرا شاهزادگان سرشناس سعودی بازداشت شدند؟ دربار گفته آنان خیانت کرده اند اما به نظر می رسد خیانت، اتهامی برای ورود به مرحله ای جدید است که با مرگ شاه آغاز می شود.

5 اردیبهشت 1399

آنچه از قیمت بلیط هواپیما باید بدانید

در هنگام سفر با هواپیما یکی از مسائل پیش رو هزینه بلیط هواپیما می باشد. بلیط هواپیما نسبت به سایر وسایل نقلیه بالاتر بوده و مسافران هزینه بیشتری را برای خرید بلیط هواپیما تقبل می نمایند.

31 فروردین 1399
تعداد: (199)