علم و تکنولوژی

یک تجربه متفاوت در خانه عروسک، تئاتری که آنلاین اجرا می گردد!

پگاه طبسی نژاد که این روزها نمایش زمستان/ داخلی/ خانه عروسک را روی صحنه دارد درباره انتخاب شیوه اجرایی متفاوت برای این اثر نمایشی به خبرنگاران گفت: نمایش زمستان/ داخلی/ خانه عروسک اجرایی زنده از نمایشنامه خانه عروسک هنریک ایبسن است که به صورت یک شوی زنده...

9 فروردین 1399

زیباترین دورنما های شهری سراسر دنیا (قسمت اول)

یکی از مناظر و چشم انداز هایی که همیشه توجه هنرمندان بی شماری را به سوی خود جلب نموده است و عکاسان زیادی، تصاویر بی نظیری از آن را ثبت نموده اند، دورنماهای شهری است که خط آسمان نیز نامیده می گردد. این چشم اندازهای منحصر به فرد یکی از سوژه های مورد علاقه...

8 فروردین 1399

قدیمی ترین دانشگاه های دنیا در کدام مناطق قرار دارند؟

دانشگاه های قدیمی جهان، محل تحصیل بسیاری از افراد معروف جهان هستند و در عرصه علم نقش پررنگی را ایفا نموده اند. هرچه تاریخ این دانشگاه ها کهن تر باشد، افتخار فراوانی برای آن ها دارد. در این مطلب به توضیح بعضی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان می پردازیم. پس،...

7 فروردین 1399

آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم روسیه

روسیه با هفده میلیون کیلومتر مربع مساحت، بزرگترین کشور جهان و هفتمین کشور پرجمعیت جهان است. زبان رسمی مردم روسیه روسی است، اما در بسیاری از قسمت های کشور، زبان ترکی زبان دوم است. شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ از گران ترین شهرهای جهان هستند. مسکو که نام آن...

6 فروردین 1399

حمایت لیزینگی برای فروش فناوری های داخلی به مشتریان خارجی

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران از اعطای تسهیلات لیزینگی به فناوری های فراوری داخل اطلاع داد و گفت: این تسهیلات از سوی بانک توسعه صادرات به مشتریان خارجی که قصد خرید فناوری های داخلی را داشته باشند، اعطا می گردد.

3 فروردین 1399

فراوری برق 100 لامپ ال ای دی کوچک با قطره آب باران

محققان پروژه دریافتند فرآیند فراوری الکتریسیته در این روش با کاهش رطوبت نسبی تحت تاثیر قرار نمی گیرد و فراوری برق برای لامپ های ال ای دی، هم با آب باران و هم با آب دریا قابل اجرا است.

2 فروردین 1399

پارک علم و فناوری آذربایجان غربی سرباز امریه جذب می کند

پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به منظور بهره گیری از مشمولان دانش آموخته دانشگاهی، یک نفر سرباز وظیفه به صورت امریه برای فعالیت در بخش اداری این پارک جذب می کند.

28 اسفند 1398

مغز دختران و پسران در مهارت ریاضیاتی تفاوتی ندارد

مطالعات پیشین نشان داده بودند که خانواده ها با فرزندانِ پسر بیشتر از فرزندان دختر بازی هایی را می نمایند که به شناختِ فضایی نیاز دارد. معلمان نیز با پسر ها بیشتر از دختر ها برای آموزش مفاهیم ریاضی سروکله می زنند که می توان پیش بینی کرد آن ها موفقیت های...

22 اسفند 1398

وجود دوچرخه لازم است

نفیسه ماتاق سردبیر کمی فرق دارد؛ نزدیک تحریریه است و با دیوارهای نازکی از تحریریه جدا شده. همهمه تحریریه، مثل موسیقی پس زمینه، از دور به گوش می رسد.

20 اسفند 1398

حدود 30 درصد ایرانی ها کبد چرب دارند

میزان شیوع کبد چرب در جهان حدود 25 درصد و در ایران نیز حدود 30 درصد است.

19 اسفند 1398

چرا برخی ها سراغ طالع بینی می فرایند؟

طالع بینی را می توان راه فرار مناسب برای افرادی دانست که می خواهند به هر نحوی شده از تصمیم گیری شانه خالی نمایند.

13 اسفند 1398

زندگیِ تنها زیر سقف مشترک!

به سلایق، علاقه مندی ها و انتخابات هم احترام بگذارید و سعی نکنید مدام نظر یکدیگر را تغییر دهید. با مشورت هم زندگی را پیش ببرید.

11 اسفند 1398

تولید ماژول یونیورسال اینترنت اشیا

یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان زنجان، ماژول یونیورسال اینترنت اشیا تولید کرد.

9 اسفند 1398

فروش گسترده همبرگر با گوشت گیاهی

در سال های اخیر برنامه ریزی برای فراوری گوشت آزمایشگاهی و گیاهی افزایش یافته و یک شرکت تجاری فروش گسترده همبرگر دارای گوشت گیاهی را شروع نموده است.

8 اسفند 1398

فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد متوقف می گردد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با ارائه دهندگان غیرمجاز خدمات گردشگری در استان برخورد و به مراجع انتظامی و قضایی معرفی می شوند.

6 اسفند 1398

اعطای تسهیلات برای طرح های بوم گردی و گردشگری در اصفهان

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان اصفهان گفت: صندوق کارآفرینی این آمادگی را دارد که برای طرح های بوم گردی و گردشگری تسهیلات خوبی در اختیار متقاضیان قرار دهد.

5 اسفند 1398

گوشی گلکسی نوت9 به روزرسانی پایدار اندروید10 را دریافت می نماید

ماه گذشته سامسونگ برنامه بتا One UI 2.0 مبتنی بر اندروید10 را برای گلکسی نوت 9 شروع کرد و اکنون در حال ساخت نسخه ساخت نسخه پایدار اندروید 10 برای پرچمداران 2018 خود است.

2 اسفند 1398

آمریکا یک شرکت چینی را به اتهام نقض تحریم ایران تحریم کرد

وزارت بازرگانی آمریکا قرار است از امروز به بهانه نقض محدودیت های صادراتی آمریکا علیه ایران محدودیت های صادراتی ای را بر شرکت زدتی ای چین، تولیدکننده تجهیزات مخابراتی وضع نماید.

29 بهمن 1398

آزمایش نانوواکسن ضدتب دانگ در مقیاس آزمایشگاهی موفقیت آمیز بود

یک شرکت واکسن سازی نتایج موفقیت آمیزی از آزمون های پیش بالینی روی واکسن ضدتب دانگ به دست آورده است.

29 بهمن 1398

سمپوزیوم کشوری آثار دانشجویی علوم اجتماعی

اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی سومین سمپوزیوم کشوری آثار دانشجویی علوم اجتماعی را برگزار می کند.

27 بهمن 1398
تعداد: (134)