هوش مصنوعی

رومیزی هوشمند ساخته شد، گم شدن اشیاء به صفر می رسد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، فراوری چنین پارچه ای می تواند کاربردهای گسترده ای داشته باشد. به عنوان مثال با استفاده از چنین پارچه هایی در فراوری مواد مختلف امکان گم کردن اشیا به صفر می رسد، زیرا آنها همواره موادی که رویشان قرار گرفته را به اشخاص...

14 آذر 1399

شناسایی بیماران قلبی با عکس صورت

محققان چینی با یاری الگوریتم های هوش مصنوعی سیستمی ساخته اند که می تواند با آنالیز عکس های صورت، فرد ابتلا به بیماری قلبی را شناسایی کند.

20 مهر 1399

تلویزیون های پیشگام و محصولات صوتی، ال جی برنده بزرگ جوایز 2020 EISA AWARDS

برای نهمین بار تلویزیون های OLED ال جی برنده شدند. جوایز و عناوین معتبر هم به محصولات مبتکرانه سرگرمی خانگی رسید.

12 مهر 1399

گوشی شیائومی Mi 10 لایت با پشتیبانی از 5G و دوربین 48 مگاپیکسلی معرفی گردید

چند وقتی است که در خبرها می شنویم شیائومی می خواهد ارزان ترین گوشی 5G را در امسال میلادی عرضه کند اما تا به حال نشانه دیگری از آن ندیده بودیم. حالا امروز و در مراسم معرفی نسخه جهانی شیائومی Mi 10، شاهد معرفی نسخه لایت این گوشی با نام شیائومی Mi 10 لایت بودیم...

26 اردیبهشت 1399

زیست بوم نوآوری دژ مستحکم رویارویی با مواد مخدر است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها، چون دژی مستحکم در برابر آسیب های ناشی از مواد مخدر هستند.

12 بهمن 1398

چگونه از اپلیکیشن گرادینت Gradient استفاده کنیم تا بدانیم شبیه کدام سلبریتی هستیم؟! تحلیل و نقد اپلیکیشن گرادینت

بر اساس شواهدی که این روزها در شبکه های اجتماعی می بینیم باید کم کم اپلیکیشن فیس اپ FaceApp را فراموش کنیم، چرا که روزهای سروری اپلیکیشن جدیدی فرارسیده است!

13 آذر 1398

به زودی دیگر نخواهید توانست فیلم های جعلی دیپ فیک را از فیلم های واقعی تشخیص بدهید

فیلم های دیپ فیک در یک سال گذشته رشد چشمگیری از نظر فنی داشته و بسیار واقعی تر شدند اما هنوز دارای علایمی به ویژه در کلام و گفتار هستند که از نسخه اصلی فیلم قابل تشخیص خواهند بود.

11 آبان 1398

تشخیص میزان آسیب مغزی با یاری هوش مصنوعی

پژوهشگران و پزشکان چینی پیروز به توسعه یک سیستم هوش مصنوعی برای تشخیص میزان آسیب مغزی وارده به مغز افراد شدند.

26 مهر 1398

10 ترند برتر دنیای فناوری از دید هوآوی در سال 2025

با ترسیم دنیای آینده فناوری براساس داده هایی که شرکت هوآوی با حضور خود در حوزه های مختلف صنعت و فناوری به دست آورده، این شرکت گزارشی را تحت عنوان Global Industry Vision (GIV) منتشر نموده که در آن 10 مورد از ترندهای فزونی که دنیای آینده، زندگی و محیط کار ما را شکل می...

31 شهریور 1398

هوش مصنوعی بازگشت از اغما را پیش بینی می نماید

دانشمندان با استفاده از فناوری یادگیری ماشین توانستند الگوهای هوشیاری پنهان را در اطلاعات نوار مغزی(EEG) بیماران آسیب مغزی به اغما رفته شناسایی نموده و احتمال بازگشت و بهبود آنها را پیش بینی نمایند.

20 مرداد 1398