رومیزی هوشمند ساخته شد، گم شدن اشیاء به صفر می رسد

به گزارش مجله پیامکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، فراوری چنین پارچه ای می تواند کاربردهای گسترده ای داشته باشد. به عنوان مثال با استفاده از چنین پارچه هایی در فراوری مواد مختلف امکان گم کردن اشیا به صفر می رسد، زیرا آنها همواره موادی که رویشان قرار گرفته را به اشخاص اطلاع می دهند.

رومیزی هوشمند ساخته شد، گم شدن اشیاء به صفر می رسد

همچنین از این پارچه ها می توان برای یاری به رعایت رژیم غذایی استفاده کرد. زیرا آنها در صورت اطلاع از رژیم غذایی افراد به آنها توصیه می نمایند موادی که بر رویشان قرار گرفته و ناقض رژیم غذایی است را مصرف ننمایند.

این پارچه هوشمند که توسط پژوهشگران آمریکایی فراوری شده Capacitivo نام گرفته و الیاف موجود در آن متشکل از کتان و پنبه بوده و یک شبکه منعطف از الکترودها نیز برای انتقال گرما و رسانایی به آن افزوده شده اند.

وقتی یک ماده غیرفلزی مانند یک تکه میوه بر روی این پارچه قرار می گیرد، گذر جریان الکتریکی از آن به شکلی متمایز بر روی الکترودها تأثیر می گذارد و سپس یک الگوریتم هوش مصنوعی رایانه ای با تحلیل این تغییرات و تطبیق دادن آن با داده های موجود از مواد مختلف در پایگاه داده اش، ماهیت ماده قرار گرفته بر روی پارچه را تعیین می نماید.

تا به حال از این روش برای شناسایی 20 ماده مختلف اعم از میوه، پلاستیک، لوازم آشپزخانه و مایعات استفاده شده است. دقت روش یادشده فعلاً 94.5 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1257

به "رومیزی هوشمند ساخته شد، گم شدن اشیاء به صفر می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رومیزی هوشمند ساخته شد، گم شدن اشیاء به صفر می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید