10 ترند برتر دنیای فناوری از دید هوآوی در سال 2025

به گزارش مجله پیامکی، با ترسیم دنیای آینده فناوری براساس داده هایی که شرکت هوآوی با حضور خود در حوزه های مختلف صنعت و فناوری به دست آورده، این شرکت گزارشی را تحت عنوان Global Industry Vision (GIV) منتشر نموده که در آن 10 مورد از ترندهای فزونی که دنیای آینده، زندگی و محیط کار ما را شکل می دهند، پیش بینی شده اند.

10 ترند برتر دنیای فناوری از دید هوآوی در سال 2025

همچنین در گزارش GIV به این مورد نیز اشاره شده که تا سال 2025 حوزه های مختلف فناوری مانند پوشش شبکه های 5G، ربات های خانگی و دستیارهای هوش مصنوعی به چه جایگاهی می رسند.

10 ترند رجحان که هوآوی پیش بینی می نماید در سال 2025 در زندگی ما نقش کلیدی خواهند داشت، عبارتند است از:

1. زندگی با ربات ها: پیشرفت در علوم ماده، هوش مصنوعی ادراکی و فناوری های مبتنی بر شبکه، به علم رباتیک یاری خواهد نمود بتواند در همه زمینه های زندگی بشر وارد گردد. GIV اینطور پیش بینی نموده که ضریب نفوذ جهانی ربات های خانگی به 14 درصد برسد.

2. بینش برتر: همگرایی هرچه بیشتر 5G و فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، یادگیری ماشین و ترکیب آن ها با دیگر فناوری ها ساختاری را ایجاد خواهد نمود که به افراد اجازه می دهد دیدی بسیار گسترده تر داشته باشند؛ بتوانند پدیده ها را فارغ از فاصله، وجود موانع و سابقه تاریخی و هر آنچه تا پیش از این ممکن نبوده ببینند و افق روشنی از تجارت و فرهنگ را پیش روی آن ها قرار دهند. GIV پیش بینی می نماید میزان نفوذ شرکت هایی که از فناوری های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی استفاده می نمایند در زندگی ما به 10 درصد افزایش پیدا کند.

3. جستجوی صفر: از آنجا که دستگاه های وابسته به اطلاعات و ادراک حسگرها از محیط آغاز به پیش بینی احتیاجهای ما در آینده می نمایند، به جای اینکه ما به دنبال پاسخ سوالات خود بگردیم، اطلاعات به سراغ ما می آیند. جستجوهای آینده می تواند بدون حتی احتیاج به فشردن یک دکمه باشد؛ شبکه های اجتماعی شخصی بدون هیچ دردسری خلق شده و صنعت از پدیده جستجوی صفر نگهداری بهره خواهد برد. GIV پیش بینی نموده که 90 درصد از کاربران در آینده از دستیارهای هوشمند موجود در دستگاه های همراه خود استفاده خواهند کرد.

4. خیابان هایی که سراسر خط و نگار هستند: سیستم های حمل و نقل هوشمند، افراد، دستگاه ها، زیرساخت ها و کلیه پدیده های بشری را به هم متصل خواهند کرد و آنگاه است که سطح ترافیک به صفر رسیده و پاسخگویی به درخواست های اضطراری و دیگر عملنمودهایی که می توانند زندگی را آسانتر نمایند، در سریع ترین حالت ممکن صورت می پذیرد. GIV پیش بینی می نماید که فناوری هایی که امکان برقرار ارتباط سلولی در دستگاه های هوشمند را فراهم می نمایند در 15 درصد وسایل نقلیه ما نفوذ داشته باشند.

5. کار کردن همراه با ربات ها: ربات ها همین حالا نیز عملکرد بسیاری از صنایع ما را تغییر داده اند. سیستم های هوشمند اتوماسیون بسیاری از خطرات زندگی ما را کاهش داده و وظایف دقیق و سنگینی را برعهده دارند. GIV پیش بینی می نماید که تا سال 2025 به ازای هر 10 هزار کارگر، 103 ربات در کارخانه ها مشغول به کار خواهند بود.

6. خلاقیت افزوده: هوش مصنوعی بر پایه رایانش ابری، هزینه و زمان دسترسی به بسیاری از احتیاجها، آزمایش های علمی، نوآوری و هنر را ممکن نموده و معدنی طلایی از فرصت ها را پیش روی افراد می گذارند که برای همگان قابل دسترس خواهد بود. GIV توسعه هرچه بیشتر در این زمینه و رسیدن به جایگاهی که 97 درصد شرکت ها از هوش مصنوعی استفاده نمایند را نوید می دهند.

7. ارتباطات بدون اصطکاک: هوش مصنوعی و تحلیل داده های عظیم (Big Data) می تواند موجب خلق بستری یکپارچه و عظیم از ارتباط بین شرکت ها و مشتریان شده و شکاف های زبانی میان آن ها را از بین ببرد. صحت، درک و اطمینان می تواند پایه گذار عملکرد ارتباطات فردا باشد. GIV پیش بینی می نماید که شرکت ها از 86 درصد از داده هایی که فراوری می نمایند کاملاً استفاده می نمایند.

8. اقتصاد هم زیستی: شرکت های سراسر کره زمین به توسعه فناوری دیجیتال و کاربردهای هوشمند برای رسیدن به پلتفرم هایی با دسترسی یکپارچه ادامه خواهند داد. این بدان معناست که همکاری بزرگتری در زمنیه های اشتراک گذاری منابع، اکوسیستم های عمومی قدرتمندتر و بهره وری بیشتر میسر خواهد شد. GIV پیش بینی می نماید که هر شرکتی در هر جای جهان می تواند به فناوری رایانش ابری دسترسی داشته و 85 درصد از صنایع بر پایه همین اصل پایدار خواهند بود.

9. حرکت سریع 5G: نسل پنجم ارتباطات همین حالا نیز در کنار ما واقع شده است و در آینده می تواند گستردگی بسیار بیشتری پیدا نموده و در همه صنایع، جوامع و زمینه های بشری نفوذ کند. GIV پیش بینی می نماید تا سال 2025 در حدود 58 درصد از مردم جهان بتوانند از 5G به صورت کامل استفاده نمایند.

10. حکومت جهانی دیجیتال: پیشرفت های صنعت دیجیتال باید به تعادلی در اشتراک گذاری اطلاعات بر اساس استانداردها و اصول استفاده از داده ها برسد. GIV پیش بینی می نماید حجم سالیانه اطلاعات جهانی به عدد باورنکردنی 180 زتابایت برسد.

در همین رابطه، مدیر ارشد بازاریابی زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت هوآوی، کوین ژانگ می گوید کاوش های بشر هیچگاه به خاتمه نخواهد رسید. ما تغییرات سریعی را در زندگی، کار و جامعه آینده خواهیم دید که می تواند همه صنایع را با هوش مصنوعی، 5G، پردازش ابری و دیگر فناوری ها وفق دهد. هوآوی نیز به دنبال ساخت پلتفرم های دیجیتال، تجربه های کاربری بهتر و بسترهایی برای ارتقای توان عملیاتی ارتباطات هوشمند خواهد بود. این رسالت ما برای ارائه آینده هوشمند و آماده سازی بستر بهره گیری از آن، برای همه انسان ها خواهد بود تا بتوانیم شانس رشد و ترقی را برای همگان افزایش دهیم.

با ارائه اولین گزارش GIV که در سال 2018 منتشر شد، GIV @2025 به نحوی تنظیم شده تا با تحلیل ترندهای توسعه صنایع بتواند هدایت استراتژیک برای مطالعات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد گزارش [email protected] می توانید به نشانی زیر مراجعه کنید:

www.huawei.com/minisite/giv/en

منبع: همگردی
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 273

به "10 ترند برتر دنیای فناوری از دید هوآوی در سال 2025" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 ترند برتر دنیای فناوری از دید هوآوی در سال 2025"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید