مسافران چقدر عوارض خروج از کشور پرداخت کردند؟

به گزارش مجله پیامکی، براساس عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی در شش ماه نخست امسال، بیش از 1085 میلیارد تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است.

مسافران چقدر عوارض خروج از کشور پرداخت کردند؟

به گزارش ایسنا، عوارض خروج از کشور یکی از منابع عایدیی برای دولت است که اندازه آن هر سال در لایحه بودجه تعیین می گردد. با این حال برخلاف سال های گذشته در لایحه بودجه سال 1401، اندازه عوارض خروج از کشور برای هر نفر تعیین نشد بلکه به طور کلی در بخش عایدی های دولت در بخش مالیات بر کالا ها و خدمات عوارض خروج مسافر از مرز های کشور 1500 میلیارد تومان پیش بینی شده بود.

در این بین، افزایش عوارض خروج از کشور واکنش هایی را در زمان ارائه لایحه برانگیخت و از آنجا که در لایحه بودجه رقم دقیقی برای عوارض خروج از کشور تعیین نشده بود و بعضی اعداد متفاوتی را برای عوارض خروج از کشور اعلام کردند؛ در آن موقع رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت اینگونه نیست و پیشنهاداتی در دولت درباره عوارض خروج از کشور مطرح است که از جمله آن تعیین درصدی از قیمت بلیت است، ولی هنوز هم این پیشنهاد آنالیز و تایید نشده است.

در این راستا آنالیز آمار های عملکرد عایدیی سازمان امور مالیاتی در شش ماهه نخست امسال 1085 میلیارد و 589 میلیون تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است. این درحالی است که طبق عملکرد عایدی های مالیاتی کل کشور طی سال 1400، اندازه عوارض خروج از کشوری که دریافت شد 1204 میلیارد تومان بود.

منبع: فرارو
انتشار: 13 آبان 1401 بروزرسانی: 13 آبان 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2127

به "مسافران چقدر عوارض خروج از کشور پرداخت کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافران چقدر عوارض خروج از کشور پرداخت کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید