روانشناسی

اصلی ترین منابع تامین ویتامین سی

زمانی که در خصوص ویتامین C فکر می کنید حتما اولین چیزی که به ذهنتان خطور می نماید پرتقال است. اما مواد غذایی دیگری نیز می توان پیدا کرد که سرشار از ویتامین سی باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی این مواد بپردازیم.

23 آبان 1400

میوه خرمالو و یک جهان خاصیت

میوه ها نقش به سزا و تاثیر گذاری بر سلامت جسم و روح انسان ها دارند که هر کدام از آنها به علت خواص فراوان که دارند پراهمیت هستند. خرمالو میوه ای است مختص فصل پاییز که شاید در بین همه مردم هوادار پر و پا قرص نداشته باشد اما دارای خواص شگفت انگیز زیادی است....

20 آبان 1400

دلیل حساسیت به حیوانات خانگی چیست و چه درمانی دارد؟

اگر هنگامی که در اطراف سگ یا گربه قرار می گیرید یا آن ها را لمس می کنید، دچار آبریزش بینی، عطسه و تنگی نفس می شوید، شما احتمالا به حیوانات خانگی حساسیت دارید.

14 آبان 1400

برای سرمای زمستان آماده شوید

بدیهی است تمام اقداماتی که برای سرما نخوردن در زمستان انجام می دهیم نمی توانند سلامت و نلرزیدن از سرما را تضمین نمایند اما پیشگیری همواره بهتر است. لباس مناسب پوشیدن، غذای مناسب خوردن و رعایت بعضی کارها می توانند

27 مهر 1400

مزایا و معایب طب سوزنی

طب سوزنی بخش مهمی از طب سنتی چین است و هزاران سال است که از آن استفاده می شود. اگرچه طب سوزنی برای درمان بسیاری از مسائل سلامتی استفاده می شود اما اعتبار این حرفه پزشکی باستانی از طریق بسیاری از شکاکان زیر سوال است.

27 مهر 1400

آیا شکلات می تواند موجب درخشندگی پوست شما گردد؟

شکلات، شهد و خوراک خدایان، تا به امروز، به اسم یک دسر لذیذ مورد تمجید بوده است (و خواهد بود). اما این روزها، شکلات در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست به یکی از اجزاء مؤثر تبدیل شده است. مشکوک بنظر

24 مهر 1400

خمیازه هایت را جدی بگیر

اگر شما از آن جمله افرادی هستید که در طول روز دائم در حال خمیازه کشیدنید، بهتر است که حتماً این بخش از کلبه سلامتی را بخوانید. چرا که می خواهیم در این مقاله شما را با یکی از مسائل زندگی در عصر نو آشنا کنیم.

17 مهر 1400

الفبای مدیریت استرس

همه ما در طول زندگی خود تنش هایی را تجربه کرده ایم. یک خبر بد و ناخوشایند، مرگ نزدیکان، ترس از حضور در مدرسه، هیجان امتحان، ترس از دیر رسیدن به محل کار، ترس از دست دادن شغل، هیجان انتخاب همسر و... استرس هایی هستند که کم و بیش زندگی و سلامت ما را تحت تاثیر...

6 مهر 1400

10 نکته درباره قرص سرماخوردگی بزرگسالان

نام آشناترین دارویی که این روزها مصرف آن هم زیادتر شده، قرص سرماخوردگی بزرگسالان یا همان ادالت کولد است.قرص ادالت کولد ترکیبی است از سه داروی استامینوفن، فنیل افرین و کلرفینرامین.

30 شهریور 1400

در باب حکمت زندگی

خبرنگاران/کردستان آرتور شوپنهاور یکی از برجسته ترین فیلسوفان اروپا است که فلسفه هایش نفوذِ زیادی در حوزه های اخلاق، هنر، ادبیات معاصر و روانشناسی تازه داشته است. در این مطلب کتاب در باب حکمت زندگی او را معرفی می کنیم.

27 شهریور 1400

این غذای سمی را نخورید!

اگر به شما یک ظرف که درونش غذای مسموم ریخته شده بدهند و بگویند اگر تمایل دارید این غذا را بخورید شما چه کار می کنید؟

20 شهریور 1400

فوبیا یا ترس های خاص را چگونه مدیریت کنیم؟

فوبیا یا هراس های خاص شاید ظاهرا و از نظر دیگران بی اهمیت ، مضحک و حتی احمقانه باشد اما می تواند زندگی فرد مبتلا را عملا فلج نموده و انزوا و تنهایی را به او تحمیل کند. فوبیا هر چند شیوع نسبتا زیادی دارد اما می توان آن را درمان کرد. در این درس با انواع فوبیا،...

23 مرداد 1400

دیدار با صداهای ماندگار

بیش از نیم قرن است که هنر دوبله وارد ایران شده و به رغم مسائل و مصائبی که اهالی این حرفه دارند، هنرمندان بسیاری با همه وجود تلاش کردند این هنر، زنده و پویا بماند.

23 مرداد 1400

یکی از برترین ایرلاین های دنیا هواپیمایی امارات است

در ادامه مطلب هواپیمایی امارات، یکی از برترین ایرلاین های دنیا در سال 2017 می خوانید:

20 مرداد 1400

اشک های همسر اریکسن، اشمایکل و کیائر به سابرینا دلداری دادند

سابرینا، همسر کریستین اریکسن در لحظات بیهوشی همسرش به شدت اشک می ریخت و وارد زمین چمن شد.

18 تیر 1400

ضعف مدیریت کنفدراسیون آسیا یا کارشکنی میزبان، چرا ویزای قایقرانان برای تایلند صادر نمی گردد؟

تیم قایقرانی ایران درحالی قرار است در مسابقات کسب سهمیه تایلند شرکت کند که کشور میزبان هنوز ویزای قایقرانان کشورمان را صادر نکرده است.

20 فروردین 1400

تست روانشناسی توانایی عاشق شدن؛ چرا نمی توانم عاشق شوم؟

تست توانایی عاشق شدن به آنالیز توانایی شما برای اعتماد کردن می پردازد و اعتماد غیر شخصی در شما را اندازه می گیرد. اگر می خواهید بدانید ارتباط این دو عامل با یکدیگر چیست و بعد تست کنید ببینید می توانید عاشق شوید یا خیر با خبرنگاران همراه باشید....

19 اسفند 1399

نوزادان، غریبه و آشنا را تشخیص می دهند!؟

شاید بسیاری از ما تصور میکنیم که نوزادان توانایی تشخیص چهره ، صدا و یا رفتار های بزرگسالان را ندارند اما نتایج تحقیقات چیز های جالبی را نشان میدهند که شگفت انگیزند.

8 دی 1399

48 ساعت تا پایان نقل وانتقالات، هول و ولای لیگ فزونی ها برای آخرین اصلاحات

پنجره نقل وانتقالات پیش فصل لیگ بیستم ساعت 24 چهارشنبه شب به خاتمه می رسد و تیم های حاضر در فصل جاری فقط 48 ساعت فرصت دارند تا تغییرات مدنظر خود را اعمال نمایند.

26 آذر 1399
تعداد: (46)