سلامتی و پزشکی

در باب حکمت زندگی

خبرنگاران/کردستان آرتور شوپنهاور یکی از برجسته ترین فیلسوفان اروپا است که فلسفه هایش نفوذِ زیادی در حوزه های اخلاق، هنر، ادبیات معاصر و روانشناسی تازه داشته است. در این مطلب کتاب در باب حکمت زندگی او را معرفی می کنیم.

27 شهریور 1400

طوفان خورشیدی بعدی می تواند کل اینترنت دنیا را قطع می نماید

شاید به همه چیز برای قطعی اینترنت فکر نموده باشید جز یک طوفان خورشیدی! اصولا هر چیزی می تواند اینترنت، شاهرگ حیاتی زندگی مدرنیزه و دیجیتالی امروزی ما را قطع کند؛ خواه دندان تیز یک نهنگ یا خورشیدی میلیون ها سال نوری دورتر از سیاره زمین!

24 شهریور 1400

جزئیات اقدام به خودکشی دختر جوان در میدان بار نوغان مشهد

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون عملیات آتش نشانی مشهد جزئیات اقدام به خودکشی یک دختر جوان در میدان بار نوغان مشهد را تشریح کرد.

23 شهریور 1400

این غذای سمی را نخورید!

اگر به شما یک ظرف که درونش غذای مسموم ریخته شده بدهند و بگویند اگر تمایل دارید این غذا را بخورید شما چه کار می کنید؟

20 شهریور 1400

12 روش سریع و موثر از بین بردن بوی بد جاکفشی

تنها قرار دادن یک جفت کفش بد بو می تواند کل فضای خانه تان را تحت تأثیر قرار دهد. زمانی که جاکفشی را باز می کنید، استشمام کمی بو کاملاً طبیعی است. اما اگر جاکفشی شما آن قدر بو می دهد که با نزدیک شدن به آن بوی بدش را حس می کنید، باید بدانید که بهتر است هر چه...

16 شهریور 1400

برترین میوه ها برای افراد مبتلا به دیابت

خوردن میوه یک راه خوشمزه برای برطرف گرسنگی و برطرف نیازهای غذایی روزانه است. با این حال، بیشتر میوه ها حاوی قند هستند. این سوالاتی را در خصوص اینکه آیا میوه ها برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند مناسب است، ایجاد نموده است.

12 شهریور 1400

ازسرگیری پذیرش تمام گردشگران واکسینه شده در امارات

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، ازسرگیری پذیرش تمام گردشگران واکسینه شده در امارات صورت می گیرد.

10 شهریور 1400

ربیعی: پرسپولیس بهترین تیم آسیا است ، مس رفسنجان در فصل آینده جایگاهی تک رقمی خواهد داشت

سرمربی تیم فوتبال مس در خصوص بازی مقابل پرسپولیس توضیحاتی را بیان کرد.

7 شهریور 1400

علت شتابزدگی در اعلام موفقیت واکسن های داخلی کرونا چیست؟

افشین داورپناه؛ مینو محرز درباره واکسن روسی کرونا چیزی می گوید و سخنگوی سازمان غذا و دارو چیزی دیگر. در این میان دیگران هم بدون این که مراجع علمی واکسن داخلی آن ها را تایید نموده باشد، خودشان واکسن خودشان را تایید و اعلام می نمایند.

2 شهریور 1400

چگونه یونان در بحران کرونا آمار گردشگری خود را افزایش داد؟

گردشگری یونان رو به بهبود و این صنعت امیدوار است که با وجود افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید 19 ناشی از ویروس بسیار مسری دلتا در هفته های اخیر، بتواند همچنان به جذب گردشگران بپردازد.

27 مرداد 1400

نقشه هایی که کرونا برای ما کشید

18 ماه زمان مناسبی برای شناخت یک ویروس مرگبار نیست، این نکته فصل مشترک گفته های کارشناسان بهداشتی و اپیدمیولوژیست ها در طول دوران فراگیری است، هر بار کشف تازه ای از رفتار این ویروس باعث می گردد آنها توصیه های کارآمدتری را مطرح نمایند.

24 مرداد 1400

فوبیا یا ترس های خاص را چگونه مدیریت کنیم؟

فوبیا یا هراس های خاص شاید ظاهرا و از نظر دیگران بی اهمیت ، مضحک و حتی احمقانه باشد اما می تواند زندگی فرد مبتلا را عملا فلج نموده و انزوا و تنهایی را به او تحمیل کند. فوبیا هر چند شیوع نسبتا زیادی دارد اما می توان آن را درمان کرد. در این درس با انواع فوبیا،...

23 مرداد 1400

دیدار با صداهای ماندگار

بیش از نیم قرن است که هنر دوبله وارد ایران شده و به رغم مسائل و مصائبی که اهالی این حرفه دارند، هنرمندان بسیاری با همه وجود تلاش کردند این هنر، زنده و پویا بماند.

23 مرداد 1400

یکی از برترین ایرلاین های دنیا هواپیمایی امارات است

در ادامه مطلب هواپیمایی امارات، یکی از برترین ایرلاین های دنیا در سال 2017 می خوانید:

20 مرداد 1400

عرضه اینترنتی مستند نیوکمپ شروع شد

خبرگزاری خبرنگاران- مستند نیوکمپ به کارگردانی محمد محمودی با موضوع ترک اعتیاد عرضه اینترنتی شد.

18 مرداد 1400

ماجرای فراوری واکسن ایرانی به فرمان امیرکبیر چه بود؟

خبرنگاران : امیرکبیر در 28 مهرماه سال 1227 به اسم صدراعظم ایران منصوب شد. او طی شش ماه بعد از این انتصاب، یکسره مشغول سرکوب شورش ها و بی نظمی های حاکم بر کشور بود؛ با این حال، این دلمشغولی ها، او را از امور مهم مملکتی که بهداشت و درمان...

10 مرداد 1400

کرونا؛ اشتباهی سهوی یا کشتاری عمدی؟

استفن بورانی در مقاله ای در گاردین نوشت: بحث بر سر منشأ ویروس کرونا ادامه دارد، اما هم ایده دست ساز بودن این ویروس و هم طبیعی بودن آن با بن بست روبرو هستند. جو بایدن می خواهد بداند آیا ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین نشأت گرفته است یا نه.

9 مرداد 1400

هشدار سفیر ایران درباره تاثیرات منفی تحریم بر سلامت مردم

تهران (پانا) - سفیر ایران در سازمان ملل با بیان اینکه تحریم ها از دسترسی به محصولات پزشکی، فناوری و همکاری با موسسات مالی بین المللی جلوگیری می کند، خواستار برچیده شدن سریع تحریم ها شد.

8 مرداد 1400

هافبک پرسپولیس فصل را از دست داد

خبرنگاران: علی شجاعی، هافبک - مدافع پرسپولیس، فصل را از دست داد. او در ملاقات رفت پرسپولیس با سپاهان از ناحیه کتف دچار مصدومیت شد و با وجود آنکه اعلام شد احتیاج است تا کتفش را جراحی کند این عمل را چندبار به تعوق انداخت.

7 مرداد 1400

ویزای کانادا: تاییدیه WES کانادا

ارزشیابی مدارک تحصیلی یا همان WES کانادا ، درست مانند یک پاسپورت تحصیلی یا استخدامی برای شما در کانادا و امریکا می باشد. چه بخواهید در این کشور ها به ادامه تحصیل بپردازید و چه در پی یک گواهینامه حرفه ای باشید، این موسسه می تواند تاییدی برای شما از نظر تحصیلات...

2 مرداد 1400
تعداد: (405)