توصیه پزشکی مهم؛ چرا نباید در اتاق گرم بخوابیم؟

به گزارش مجله پیامکی، یکی از پزشکان ان اچ اس (سازمان ملی بهداشت بریتانیا) شرح داده است که چرا مردم نباید در زمستان سیستم گرمایی خود را شب ها روشن بگذارند؛ زیرا گرما کیفیت خواب آن ها را مختل می نماید.

توصیه پزشکی مهم؛ چرا نباید در اتاق گرم بخوابیم؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، دکتر کاران راجان در ویدیویی که در تیک تاک ارسال شده است، شرح داد که خوابیدن در اتاق سرد به کاهش دمای مرکزی بدن یاری می نماید.

این مهم است، زیرا سطح ملاتونین، همان هورمونی که میل به خواب را افزایش می دهد، با کاهش دمای مرکزی بدن ما افزایش می یابد.

افزایش اندازه ملاتونین اثرات ضد پیری هم دارد، زیرا سطح کورتیزول، همان هورمون استرس، و آسیب اکسیده شدن ناشی از استرس را کاهش می دهد.

خوابیدن در اتاق سرد ممکن است به کسانی که مشکل بی خوابی دارند هم یاری کند.

راجان شرح داد از آنجایی که دمای مرکزی بدن انسان برای آغاز خواب باید کاهش یابد، دمای گرم تر به این معنی است که مغز و بدن شما در کوشش برای خنک کردن شما فعال تر می گردد.

او اضافه کرد: دمای سردتر شما را به دمای خواب هدف بدنتان نزدیک تر می نماید و این گونه خیلی سریع تر به خواب می روید.

علاوه بر این، افزایش فعالیت مغز قبل از به خواب رفتن می تواند اندازه خواب با حرکت تند چشم (REM) و خواب امواج آهسته (SWS) را که بدن دریافت می نماید، محدود کند، که هر دوی آن ها به شارژ مجدد احتیاج دارند.

خواب با حرکت تند چشم مناطقی از مغز را تحریک می نماید که برای [یادگیری]و ساختن چیز ها و حفظ خاطرات حیاتی اند و معمولا در 90 دقیقه اول پس از به خواب رفتن رخ می دهند. خواب موج آهسته عمیق ترین مرحله خواب است.

یکی دیگر از مزایای خوابیدن در اتاق سرد این است که ممکن است سلامت متابولیک را بهبود بخشد.

راجان گفت: تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد قرار گرفتن در معرض سرما می تواند اندازه چربی قهوه ای تولیدی سلول های بنیادین را افزایش دهد. چربی قهوه ای به تنظیم کلسترول و بهبود حساسیت به انسولین یاری می نماید.

در سال 2019، مطالعه ای که محققان دانشگاه کالیفرنیا انجام دادند، نشان داد که در مردانی دارای سطوح بالای چربی قهوه ای سطح اسید های آمینه شاخه دار (BCAA) پایین است.

اگرچه این ترکیبات برای بسیاری از عملکرد های بدن ضروری اند، سطوح بالای اسید های آمینه شاخه دار با چاقی و مقاومت به انسولین مرتبط اند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1904

به "توصیه پزشکی مهم؛ چرا نباید در اتاق گرم بخوابیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه پزشکی مهم؛ چرا نباید در اتاق گرم بخوابیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید