گزینه های بایدن برای پست های کلیدی وزارت خارجه آمریکا

به گزارش مجله پیامکی، رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز یکشنبه اسامی بعضی گزینه های خود را برای مشاغل کلیدی وزارت خارجه این کشور اعلام نمود.

گزینه های بایدن برای پست های کلیدی وزارت خارجه آمریکا

در حالیکه چهار روز تا آغاز به کار رسمی دولت بایدن-هریس باقی است و هنوز هیچ نشست استماعی برای آنالیز صلاحیت گزینه های آنها برای تشکیل کابینه در سنای آمریکا برگزار نشده است، اسامی مختلفی همچنان برای تکمیل پست های کلیدی وزارت خانه و نهادهای دولتی معرفی می شوند.

بر این اساس، وندی آر شرمن به عنوان معاون وزیر خارجه معرفی گردید که از او به عنوان مشاور امین برای بایدن رئیس جمهوری منتخب و هریس معاون رئیس جمهوری منتخب یاد شده است.

در بیانیه معرفی وی، شرمن یکی از برجسته ترین دیپلمات های آمریکا توصیف شده است که برای تقویت آنچه که دموکراسی و مقابله با بعضی از بزرگترین چالش های امنیت ملی آن موقع، از جمله راهنمایی تیم مذاکره کننده آمریکا برای توافق ایران یاد شده است، به عنوان معاون سیاسی وزیر خارجه عمل کرد.

گفته شده است وی در طول چهار سال معاون وزیر، به 54 کشور سفر کرد و به دلیل دستاوردهای دیپلماتیک از باراک اوباما رئیس جمهوری سابق، مدال امنیت ملی را دریافت کرد.

همچنین برایان پی. مک کئون به عنوان معاون وزیر در امور مدیریت و منابع معرفی گردیده است.

او مشاور سیاست خارجی بایدن رئیس جمهوری منتخب است و بیش از 25 سال با او در سنا، کاخ سفید، کارزار انتخاباتی بایدن برای رئیس جمهوری و تیم انتقالی بایدن-هریس با او کار نموده است.

مک کئون پیش از این، معاون اصلی جانشین وزیر دفاع در امور سیاست و اکنون به عنوان سرپرست جانشینی وزارت دفاع بوده و است.

بانی جنکینز دیگر گزینه ای است که بایدن برای معاون وزیر خارجه در کنترل سلاح و امور امنیت بین المللی معرفی نموده است. از او به عنوان کارشناس ارشد گسترش سلاح های هسته ای یادشده است و در دفتر امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای وزارت خارجه آمریکا به عنوان نماینده این کشور در اجلاس گروه هفت و کشورهای مربوطه برای مشارکت دنیای علیه گسترش سلاح ها و مواد کشتار جمعی فعالیت می نموده است.

ویکتوریا نولاند دیگر گزینه پیشنهادی بایدن-هریس برای عنوان سیاسی وزیر خارجه معرفی گردیده است. سفیر نولاند که 32 سال فعالیت دیپلماتیک دارد، برای پنج رئیس جمهوری آمریکا و 9 وزیر خارجه هر دو حزب سیاسی کار نموده است.

گفته شده است نولاند تجربه و روابط اساسی را در جهت گردآوری دنیا در جهت پیشبرد منافع آمریکا دارد ، زیرا به عنوان دستیار وزیر خارجه در امور اروپا و اوراسیا فعالیت داشته و سفیر آمریکا در ناتو و نماینده ویژه و مذاکره کننده اصلی در خصوص پیمان نیروهای تسلیحات متعارف در اروپا خدمت نموده است.

عذرا ضیا هم برای معاون وزیر در امور امنیت غیرنظامی، دموکراسی و حقوق بشر معرفی گردیده است.

او بیش از دو دهه تجربه دیپلماتیک در خاور میانه، آسیای جنوبی، اروپا، حقوق بشر و امور چند جانبه دارد.

وی همچنین به عنوان کاردار و معاون رئیس سفارت ایالات متحده در پاریس، برای دستیابی به سطوح بی سابقه همکاری دو جانبه در زمینه آنچه که تغییر اقلیم، ضد تروریسم در آفریقا و خاورمیانه و روسیه نامیده شده است، یاری می کرد.

همچنین ند پرایز هم در صفحه شخصی خود در توئیتر بیان کرد که برای سخنگویی وزارت خارجه آمریکا انتخاب شده است.

او دستیار اوباما، سخنگوی شورای امنیت ملی، معاون سازمان سیا در دولت چهل و چهارم بوده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1398

به "گزینه های بایدن برای پست های کلیدی وزارت خارجه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه های بایدن برای پست های کلیدی وزارت خارجه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید