اروپای نگران از کرونا، از منع رفت و آمد شبانه تا فراخوان دانشجویان پزشکی

به گزارش مجله پیامکی، به صورت متوسط روزانه حدود 100 هزار نفر در اروپا به کرونا مبتلا می شوند و دولت ها برای جلوگیری از ممانعت از تخریب شرایط معاش و اقتصاد مجبور به وضع قواعد سخت گیرانه تری هستند.

اروپای نگران از کرونا، از منع رفت و آمد شبانه تا فراخوان دانشجویان پزشکی

با ما سفر کنید و با تور اروپا زمستان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بسیاری از کشورهای اروپایی مدارس را بسته اند، جراحی های غیر ضروری را لغو نموده و دانشجویان پزشکی را برای مقابله با افزایش ناگهانی کووید-19 در زمستان به یاری گرفته اند. فرانسه نیز در اقدامی جدیدتر قوانین منع رفت و آمد شبانه را نیز وضع نموده است.

به گزارش خبرنگاران، به طور متوسط روزانه حدود 100 هزار مبتلای جدید به کرونا اروپا شناسایی می گردد. با این آمار اروپا از آمریکا که روزانه شاهد شناسایی بیش از 51 هزار مبتلا به کرونا است، پیشی می گیرد.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه همزمان با افزایش سریع مبتلایان در این کشور منع رفت و آمد شبانه در پاریس و 8 شهر عظیم دیگر را اعلام نمود. این مقررات از شنبه به مدت 4 هفته در شهرهای لیون، مارسی، روان، تولوز، مون پلیه، اکس آن پرانس و گرنوبل اجرایی خوهد شد.

قوانین جدید روی زندگی یک سوم جمعیتِ 67 میلیون نفری فرانسه تاثیر خواهد گذاشت.

مکرون در یک مصاحبه با تلویزیون ملی این کشور اعلام نمود که مقررات جدید موقت بوده و مهمانی ها، دورهمی های محبت آمیز و جشن های شبانه را متوقف خواهد نمود. زیرا این عوامل بردارهای تسریع شیوع بیماری هستند.

بیشتر دولت های اروپایی در تابستان امسال، قرنطینه و تعطیلی های ناشی از موج اول بیماری همه گیر کرونا را کاهش دادند.

یک زن ماسک زده در هلند در حال تماشای موزه بین المللی هنرهای خیابانی در آمستردام - دولت هلند برای مقابله با بیماری کرونا قوانین جدید مطرح نموده است/ عکس: رویترز

اما بازگشت به فعالیت های عادی مانند باز شدن رستوران ها و آغاز ترم جدید دانشگاه ها باعث افزایش شدید مبتلایان به کرونا در سراسر این قاره شده است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در روز چهارشنبه اعلام نمود که با 16 رهبر ایالتی در این کشور برای اعمال قوانین سخت گیرانه تر توافق نموده اند. او اضافه کرد: آمار روزانه نشان می دهد که ما در مرحله رشد نمایی هستیم.

در اولین قدم رستوران ها، کافه و بارها زودتر از همواره تعطیل می شوند اما خواست دولت آلمان برای باز بودن مدارس و ادامه مراقبت های غیرپزشکی در افزایش شمار مبتلایان موثر بوده است.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های دنیا نیز مجبور به رعایت قوانین جدید ویروس کرونا شده است. او در روز چهارشنبه فاصله خود با مخاطبان، مومنان و خیران را در برنامه هفتگی حفظ کرد.

هواداران فوتبال در شهر لیسبون پس از مثبت شدن تست کرونای کریستین رونالدو کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال چندان تعجب نکردند. آنها اینک می گویند که اگر رونالدو کرونا گرفته پس همه به این بیماری مبتلا می شوند.

جمهوری چک با بدترین میزان مبتلا نسبت به جمعیت در اروپا مدارس را به سمت آموزش از راه دور سوق می دهد و برنامه ای برای فراخوان هزاران دانشجوی پزشکی به بیمارستان ها دارد. بیمارستان ها در حال کاهش اقدامات فوری برای خالی کردن تخت های بیمارستانی هستند.

لنکا کریج کووا سرپرستار بیمارستان اسلانی در نزدیکی پراگ گفت: گاهی اوقات در لبه انفجار هستیم. با عجله بسیاری از بخش های عمومی بیمارستان را به بخش کووید- 19 تبدیل می کنیم.

لندن قوانین سختگیرانه تری را برای مهار کرونا اعمال می نماید/ عکس: خبرگزاری فرانسه

لهستان در حال افزایش آموزش پرستاران و ایجاد بیمارستان های صحرایی است. مسکو بسیاری از دانش آموزان را به سمت آموزش آنلاین سوق می دهد و ایرلند شمالی مدارس را به مدت دو هفته تعطیل و رستوران ها را به مدت 4 هفته بسته است.

مایکل مارتین نخست وزیر ایرلند افزایش شمار مبتلایان ایرلند شمالی را بسیار نگران نماینده توصیف نموده و دولت محدودیت ها را در سه شهرستان مرزی افزایش داده و همچنین خواهان محدودیت دیدارهای خانگی در کل کشور شده است.

پاول گرزسوسکی ایمونولوژیست لهستان پس از اعلام شناسایی 6526 مبتلا و مرگ 116 نفر در لهستان گفت: ما در آستانه فاجعه هستیم.

کوشش برای ساخت واکسن همچنان در دنیا ادامه دارد. شرکت جانسون و جانسون در روز گذشته و پس از بیمار شدن یکی از داوطلبان دریافت نماینده واکسن مطالعات و فرایند آزمایش بالینی خود را متوقف کرد. شرکت آسترازنکا یکی دیگر از شرکت های سازنده واکسن کرونا نیز بیش از یک ماه در حالت تعلیق باقی مانده است.

روسیه نیز که با افزایش مجدد شمار مبتلایان و جان باختگان روبرو شده، استفاده از واکسن دوم خود را صادر نموده است.

انتخاب های غیرممکن

آلمان، انگلیس، فرانسه تا به امروز در برابر فشارهای موجود برای تعطیلی مدارس مقاومت نموده اند اما در آلمان سیاست مداران در خصوص تمدید تعطیلی مدارس تا کریسمس (5 دی ماه) مذاکره می نمایند.

هلند دوباره قرنطینه و تعطیلات را تا حدی اجرایی نموده و رستوران و بارها را بسته اما این کشور نیز مدارس را باز نگه داشته است.

کافه های پاریس برای مقابله با شیوع کرونا زودتر بسته می شوند/ فرانسه در 8 شهر عظیم قوانین منع رفت و آمد شبانه وضع نموده است/عکس: Getty Images

به صورت متوسط روزانه حدود 100 هزار نفر در اروپا به کرونا مبتلا می شوند و دولت ها برای جلوگیری از ممانعت از تخریب شرایط معاش و اقتصاد مجبور به وضع قواعد سخت گیرانه تری هستند.

براساس گزارش سازمان بهداشت دنیای بریتانیا، فرانسه، روسیه و اسپانیا بیش از نیمی از مبتلایان جدید در اروپا در هفته منتهی به 11 اکتبر را داشته اند.

ایالات متحده در ماه اکتبر رکورد جدیدی از تعداد مبتلایان را به ثبت رساند. با این وجود میزان مرگ و میرها در این کشور فرایند نزولی نشان داده است.

بیمارستان صحرایی

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا در برابر بسیاری از مخالفان که خواهان دور دیگری از تعطیلات و قرنطینه در این کشور هستند، مخالفت نموده است. پذیرش بیماران در بیمارستان ها در حال افزایش است و بیمارستان های صحرایی بار دیگر آماده می شوند.

فایننشال تایمز در گزارش جدید خود از اعمال محدودیت های شدیدتر در لندن گفته است.

مقامات کاتالونیای اسپانیا نیز دستور تعطیلی بارها و رستوران ها را به مدت 15 روز صادر نموده اند. در این منطقه تعداد مشتریان مغازه ها نیز باید محدود شوند.

در بلژیک که یکی دومین کشور ویروس زده اروپا با توجه به سرانه جمعیت محسوب می گردد، بیمارستان ها ملزم به رزرو یک چهارم ظرفیت خود برای بیماران کووید- 19 هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1245

به "اروپای نگران از کرونا، از منع رفت و آمد شبانه تا فراخوان دانشجویان پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپای نگران از کرونا، از منع رفت و آمد شبانه تا فراخوان دانشجویان پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید