کرونا در اروپا، از فشار بالا بر بیمارستانها تا تداوم فرایند تشدید و تمدید محدودیتها

به گزارش مجله پیامکی، جدیدترین اخبار از اروپا حاکی از آن است که بیمارستان ها در بعضی کشورهای اروپایی به دلیل شیوع گسترده کرونا تحت فشار بالایی قرار گرفته و فرایند تشدید و تمدید محدودیت ها در کشورها برای مهار کرونا همچنان ادامه دارد.

کرونا در اروپا، از فشار بالا بر بیمارستانها تا تداوم فرایند تشدید و تمدید محدودیتها

با ما سفر کنید و با قیمت های تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی در آستانه کریسمس شدت بیشتری گرفته و منجر به اعمال محدودیت های سخت در آنها شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپای اعلام نموده که همه کشورهای اروپایی در یک روز و به صورت هماهنگ واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد. وی تاکید نمود که با همه کشورهای اروپایی در توزیع واکسن کرونا به صورت برابر رفتار می نماید. وی خواهان آغاز هم زمان واکسیناسیون سراسری در این اتحادیه شد.

وی امروز در سخنانی درر مجلس اروپا گفت: اولین واکسن کرونا ظرف یک هفته آینده تایید می گردد و بعد از آن واکسیناسیون بلافاصله آغاز می گردد.

آژانس دارویی اروپا روز سه شنبه اعلام نمود که ظرف یک هفته آینده درباره تایید واکسن کرونا تصمیم گیری خواهد نمود.

هشدار درباره فشار بالا بر سیستم بهداشت و درمان در آلمان

توبیاس هانس، نخست وزیر ایالات زارلند آلمان هم اعلام نموده که برای اولین بار در بحران کرونا سیستم بهداشت و سلامت تحت فشار بالایی قرار گرفته است.

وی تاکید نمود: بیمارستان ها به مرزهای ظرفیت مجاز خود نزدیک می شوند و تنگناهای قابل توجهی برای کادر درمان ایجاد شده است. اگر ما می خواهیم از مرگ و میر بسیاری از شهفرایندان جلوگیری کنیم و پزشکان و پرستاران را در برابر تصمیم گیری در این باره که چه کسی را می توانند مداوا نمایند قرار ندهیم باید حالا اقدام کنیم.

آغاز محدودیت های سخت در لندن

با توجه به شمار بالای مبتلایان در لندن از روز چهارشنبه سومین و بالاترین سطح هشدار کرونایی بر این شهر اعمال شده و سخت ترین محدودیت ها در این شهر و مناطق اطراف آن حاکم می گردد.

وزیر بهداشت آلمان: با آغاز واکسیناسیون محدودیت ها تمام نمی گردد

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان با وجود چشم انداز خوب و نزدیک آغاز واکسیناسیون در آلمان بر این باور است که همچنان تا مدت ها حفظ فاصله و رعایت قواعد فاصله گذاری باید در کشورش وجود داشته باشد.

وی در این باره گفت: تنها به این دلیل که ما واکسیناسیون را به زودی و بعد از کریسمس آغاز می کنیم به این مفهوم نیست که همچنین همه قواعد ضد کرونایی دیگر ضرورتی ندارد، بلکه ما سال آینده هم به این قواعد احتیاج داریم.

وزیر بهداشت آلمان در عین حال تاکید نمود که می توان امیدوار بود که از تابستان سال آینده زندگی به صورت مرحله به مرحله به شرایط نرمال بازگردد.

952 مرگ روزانه کرونایی

شمار موارد مرگ های روزانه کرونایی در آلمان به شدت افزایش پیدا نموده و رکورد جدیدی را به دست آورده است. انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از مرگ 952 مورد جدید بر اثر ابتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته خبر داده و 27728 نفر هم در این مدت به این بیماری مبتلا شده اند.

از امروز (چهارشنبه) تا 10 ژانویه به منظور مهار کرونا قرنطینه سراسری سختی در آلمان آغاز شده است.

هشدار سازمان نظام پزشکی آلمان درباره شیوع موج سوم کرونا

فرانک اولریش مونتگومری، رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان هم درباره کاهش شدید محدودیت ها در سال آینده بعد از کاهش شمار مبتلایان هشدار داده و گفته است: عرصه سیاسی باید بعد از قرنطینه سخت به آرامی کشور را از این شرایط بیرون بیاورد. اگر این فرایند به سرعت جریان پیدا کند این خطر وجود دارد که به زودی کشور درگیر موج گسترده تری از این بیماری گردد.

وی اضافه کرد: با هر موج جدیدی این ویروس به شدت در بین مردم گسترش پیدا می نماید و باید بعد از آن با اقدامات شدیدتر با آن مبارزه گردد.

کوشش آلمان برای شفاف سازی درباره واکسن برای شهفرایندان

وزیر بهداشت آلمان هم می خواهد این امکان را برای شهفرایندان ایجاد کند تا بعد از تزریق واکسن کرونا اطلاعات درباره اثرات و عوارض جانبی آن را به سرعت به وسیله نرم افزار موبایل دریافت نمایند. وی تاکید نموده است: ما بسیار بسیار شفاف عمل می کنیم. این مسئله هم برای تایید واکسن کرونا و هم برای زمان بعد از آن به همین شکل است.

آژانس دارویی اروپا (EMA) هم روز سه شنبه اعلام نمود که روز 21 دسامبر نظر خود درباره واکسن کرونای شرکت فایرز-بیونتک را اعلام می نماید. بعد از آن کمیسیون اروپایی باید رسما آن را تایید کند. وزیر بهداشت آلمان این را یک سیگنال خوب ارزیابی نموده و گفته است: بعد از تایید این واکسن ظرف دو تا چهار روز واکسیناسیون در آلمان آغاز خواهد شد.

دعوت رئیس جمهور آلمان از شهفرایندان به صبرو شکیبایی

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان هم شهفرایندان را به صبر در بحران کرونا فراخوانده و گفته است: اگر ما اکنون صبر و تحمل خود را از دست بدهیم این ویروس تا مدت ها ما را تحت کنترل خود خواهد گرفت.

نخست وزیر ایالت نوردراین- وست فالن آلمان هم اعلام نموده که در هفته های آینده به دلیل افزایش شمار مبتلایان به کرونا احتمالا ممنوعیت اعتراضات بر این ایالت حاکم خواهد شد.

ابراز نگرانی مرکل درباره شرایط وخیم کرونایی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم در سخنانی درباره آمار اخیر مبتلایان به کرونا در کشورش و شرایط در بخش های مراقبت های ویژه ابراز نگرانی نموده و گفت: اکنون زمانی برای استثناها نیست.

بر اساس اطلاعات محافل شرکت نماینده در نشست مجازی فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی در مجلس آلمان که روز گذشته برگزار گردید آنگلا مرکل در این نشست اعلام نمود: اگر ما دوباره در جریان محدودیت ها به دنبال استثناء باشیم شرایط اشتراکی خوبی نخواهیم داشت؛ چرا که باید مدت طولانی تری در قرنطینه باقی بمانیم.

وی این انتقاد را به بعضی ایالات آلمان وارد کرد که قواعد بسیار سخاوتمندانه ای از جمله درباره مدارس خود در دستور کار قرار داده اند و بر لزوم پایین آوردن آمارهای مبتلایان به حدود 50 مبتلای جدید به ازای هر 100 هزار نفر تاکید نموده و اعلام نمود که ماه های ژانویه و فوریه پیش رو ماه های کرونایی بسیار سختی خواهد بود. وی اضافه کرد: ما نباید در این باره هیچ توهمی داشته باشیم. حدود 10 روز است که تعداد مبتلایان به کرونا در کشور به شدت افزایش پیدا نموده است.

هشدار انستیتو رابرت کخ آلمان درباره شیوع کرونا در بین سالمندان

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم اعلام نموده که آلمان به دلیل ساختار جمعیتی پیری که دارد در موج دوم کرونا در معرض خطر ویژه ای قرار گرفته است. وی تاکید نمود که در آلمان حدود 23 میلیون فرد بالای 60 سال وجود دارد. به گفته ویلر سن همچنان معیار مهمی در ابتلا به این بیماری است. وی اضافه کرد: هر چقدر یک بیمار کرونایی پیرتر باشد خطر مرگ وی بر اثر ابتلا به این بیماری بیشتر می گردد.

لوتار ویلر، درباره بخصوص مبتلا شدن افراد کهنسال به کرونا در کشورش ابراز نگرانی نموده و گفت: همچنین شمار انسان هایی که در تخت های مراقبت های ویژه بستری می شوند همچنان افزایش می یابد.

بیشترین مرگ و میرهای سالانه در ایتالیا از زمان جنگ دنیای دوم

ایتالیا در امسال میلادی نرخ مرگ و میرهایش از زمان جنگ دنیای دوم بی سابقه بوده است. رئیس اداره آمار ایتالیا (ایستات) اعلام نموده که متاسفانه در امسال میلادی مرگ و میرها در کشور ما از مرز 700 هزار نفر عبور می نماید. وی این آمار بالای مرگ و میر در کشورش را نگران نماینده دانسته و اعلام نمود که آخرین بار ایتالیا در سال 1944 و در زمان جنگ دنیای دوم آمار مرگ هایش به این میزان رسیده بود. شمار تولد ها هم از 420 هزار نفر در سال 2019 به 400 هزار نفر در امسال کاهش پیدا نموده است.

ایتالیا بیشترین میزان مرگ های کرونایی از زمان شیوع کرونا در اروپا را به نام خود ثبت نموده و از آغاز بحران تا به حال 65 هزار نفر در این کشور جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

تمدید محدودیت ها در نروژ و دانمارک

کشور نروژ هم محدودیت های کرونایی خود را تا اواسط ژانویه تمدید می نماید. وزیر بهداشت این کشور شرایط را ناپایدار اعلام نمود که هم زمان می تواند تغییر کند.

دانمارک هم محدودیت های ضد کرونایی را به سراسر این کشور گسترش می دهد.

فشار بالا بر کادر درمان و بیمارستان های سوئیس

بیمارستان های سوئیس هم به دلیل شیوع گسترده کرونا به مرزهای ظرفیت مجاز خود رسیده اند و درخواست ها برای اعمال قرنطینه بیشتر می گردد.

بعضی مقام ها و مسئولین بهداشتی این کشور خواهان تشدید محدودیت ها در دوران تعطیلات کریسمس شده و درباره وقوع موج سوم کرونا هشدار داده اند.

تمدید محدودیت ها در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ هم محدودیت ها برای مهار کرونا را تا 15 ژانویه تمدید می نماید. نمایندگان مجلس این کشور روز گذشته با این طرح دولت موافقت کردند.

مقام دولتی آلمان: کرونا از کنترل خارج شده است

مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن آلمان هم بحران کرونا را فاجعه دوران خود دانسته و تاکید نمود: کرونا از کنترل خارج شده است. عواقب آن بسیار دراماتیک است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در فرانسه 2391447 نفر به کرونا مبتلا شده و 59072 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 1888116 نفر به کرونا مبتلا شده و 64908 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 1870576 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 65857 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1771488 نفر به کرونا مبتلا شده و 48401 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 1382754 نفر به کرونا مبتلا شده و 23782 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1345

به "کرونا در اروپا، از فشار بالا بر بیمارستانها تا تداوم فرایند تشدید و تمدید محدودیتها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از فشار بالا بر بیمارستانها تا تداوم فرایند تشدید و تمدید محدودیتها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید