مشاور اسد: هدف از جنگ سوریه نابودی هویت و تاریخ آن است

به گزارش مجله پیامکی، مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد، جنگ متجاوزانه علیه سوریه که از 9 سال پیش آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، تنها نظامی نیست بلکه یک جنگ فکری و تاریخی است و هدف از آن نابودی هویت و تاریخ سوریه است و دمشق عزم خود را برای مبارزه با تروریسم تا بیرون راندن نهایی آن جزم کرده است.

مشاور اسد: هدف از جنگ سوریه نابودی هویت و تاریخ آن است

بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه ای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه گفت، این جنگ ظالمانه مستلزم این است که همه آنچه که در آن رخ داده است در همه سطوح مستند شود.

وی افزود: طرح نخست و مهم تر امروز همان مستند کردن این جنگ است و هدف از آن نگارش این تاریخ به دست خودمان و ترجمه آن به همه زبان های دنیاست تا دنیا حقیقت آنچه که در سوریه جریان دارد را بخواند و همه دروغ و توهماتی که رسانه های غربی ساخته اند، به دست فراموشی سپرده شود و قهرمانی های ملت سوریه بخش اصلی از تاریخ سوریه باشد و مردم دنیا آن را بخوانند.

شعبان، رئیس هیئت امنای موسسه سند میهن که در سال 2016 تاسیس شد، گفت، طرح این موسسه مبنی بر مستند کردن زندگی سران فکر و اندیشه و سال های جنگ در همه جوانب آن، به دنبال ثبت تاریخ فداکاری های شهدا و درد و رنج زخمی ها از طریق نگارش تاریخ جنگ در سوریه است و در این خصوص با شاهدان و صاحبان رمان ها مصاحبه می شود و این مصاحبه ها مستند شده و آرشیوبندی می شوند.

وی ادامه داد، پس از چندین سال جنگ، مردم سوریه به دنیا ثابت کردند که در سطح بالایی از هوشیاری و آگاهی بوده و به اصول ملی خود پایبند هستند.

شعبان گفت، اقدامات ظالمانه یکجانبه آمریکا در سوریه نامشروع بوده و اعتبار بین المللی ندارد. وی تهدیدهای اخیر واشنگتن علیه شخصیت هایی که که قرار است از نمایشگاه بین المللی دمشق دیدن کنند را محکوم کرد.

مشاور سیاسی و رسانه ای اسد ضمن اشاره به تغییر موضع مردمی در قبال سوریه در بسیاری از کشورهای دنیا بجز کشورهایی که میلیاردها دلار هزینه کردند و به دنبال براندازی سوریه بودند، گفت، این دولت ها در نهایت موضع خود را تغییر می دهند.

شعبان افزود: این مرحله نیازمند همکاری فکری بیشتر با مردم است و این کار باید با شیوه های آموزشی شروع و به گفت وگوها و تبادل افکار با مردم برسد.

وی در ارتباط با طرح چین موسوم به یک کمربند، یک جاده نیز تاکید کرد، این طرح تصویری از آینده دنیا بوده و یک طرح اقتصادی، فکری، پژوهشی و اجتماعی است و موسسه سند میهن به عنوان مرکز پژوهشی فعالیت کرده و ایده های ارزشمند خود را به دولت ارائه می دهد که هم در نقش تاریخی خود در جاده ابریشم و هم امروز در یک یک کمربند یک جاده به سوریه خدمت می کند تا از آن بهره ببرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 300

به "مشاور اسد: هدف از جنگ سوریه نابودی هویت و تاریخ آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور اسد: هدف از جنگ سوریه نابودی هویت و تاریخ آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید