سفارت روسیه در لندن: مسکو پاسخ تحریم های انگلیس را خواهد داد

به گزارش مجله پیامکی، سخنگوی سفارت روسیه در انگلیس ضمن تاکید بر اینکه اعمال تحریم های انگلیس علیه 25 تبعه روسی که لندن آنها را ناقضین حقوق بشر می داند یک اقدام غیردوستانه و ظالمانه است، هشدار داد که مسکو از حق خود برای انجام یک اقدام متقابل استفاده می نماید.

سفارت روسیه در لندن: مسکو پاسخ تحریم های انگلیس را خواهد داد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری تاس، این دیپلمات گفت: گنجاندن مقامات ارشد دفتر دادستان کل و کمیته تحقیقات روسیه و همچنین قضات در این لیست، نهایت بی حرمتی و بی عدالتی است. در روسیه این کمیته، دفتر دادستان کل و دادگاه مستقل از قوه مجریه عمل می نمایند و تنها توسط قانون راهنمایی و رهبری می شوند.

وی اضافه نمود: روسیه از حق خود برای انجام اقدامات تلافی جویانه نسبت به این تصمیم غیردوستانه انگلیس استفاده خواهد نمود.

دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس اخیرا اعلام نموده با توجه به نقشی که کشورش پس از بریگزیت برای خود به عنوان یک مدافع حقوق بشر متصور است، تحریم هایی را علیه 25 تبعه روسیه که در مرگ سرگئی ماگنیتسکی دست داشتند، اعمال می نماید.

سرگئی ماگنیتسکی یک وکیل دعاوی روسی بود که در استخدام یک شرکت سرمایه گذاری بین المللی به نام هرمیتج کاپیتال قرار داشت. وی در نوامبر سال 2009 و بعد از سپری کردن یکسال در زندان به طرز مشکوکی درگذشت. ماگنیتسکی در نوامبر سال 2008 و درپی افشای اطلاعاتی مبنی بر دست داشتن پلیس و بعضی مقامات روسی در یک اختلاس 130 میلیون یورویی، دستگیر شده بود و و در زندانی در مسکو بازداشت بود.

خانوادۀ این وکیل دعاوی می گویند مرگ پسرشان در زندان مشکوک است و وی بر اثر ضرب و شتم به قتل رسیده است.

در پی مرگ این وکیل روسی، ویلیام برودر، صاحب شرکت آمریکایی هرمیتج کاپیتال که یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری در روسیه بود، کارزاری را شروع کرد و از کشورهای غربی و سازمان های مدافع حقوق بشر خواست به این اقدام اعتراض نمایند.

سنای آمریکا پس از آن، در تاریخ هفتم دسامبر 2012، طرحی را به نام لیست ماگنیتسکی تصویب کرد که به موجب آن، صدور ویزا برای بیش از 60 نفر از مقامات سیاسی و قضایی روسیه برای سفر به آمریکا ممنوع و حساب های بانکی این افراد در آمریکا نیز مسدود شد.

در همین حال سخنگوی سفارت روسیه در لندن توضیح داد: تصمیم لندن همسو با تصور موجود از انگلیس به عنوان رهبر دنیا در فشار تحریم ها بر کشورهای مستقل است. تمامی پاسخ ها به سوالات موجود درباره شرایط مرگ سرگئی ماگنیتسکی در حال حاضر ارائه شده است. کاملا تعیین است که این تصمیم انگلیس تنها با هدف تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی اتخاذ شده است.

وی گفت: شایان توجه است که حتی در داخل انگلیس نیز جامعه متخصص بیش از پیش تمایل دارد تحریم ها را از نظر اهداف اعلام شده و همچنین خسارت هایش به روابط دوجانبه با کشورهای هدف، بی اثر قلمداد کند. این مساله همچنین برای اطلاعیه امروز درباره تحریم ها که هیچ منفعتی برای روابط روسیه-بریتانیا ندارد، صدق می نماید.

فهرست افراد تحریم شده شامل الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقات، ویکتور گرین، معاون دادستان کل و الکسی آنیچین، معاون وزیر کشور روسیه است. این افراد از ورود به انگلیس منع شده و اگر اموالی در این کشور داشته باشند، مصادره می گردد. آنها همچنین از انجام فعالیت های تجاری در داخل انگلیس و به وسیله میانجی گری شهروندان انگلیسی منع خواهند شد.

علاوه بر روس ها، فهرست تحریم های انگلیس شامل شهروندان و آژانس هایی از عربستان سعودی، میانمار و کره شمالی نیز می باشد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1070

به "سفارت روسیه در لندن: مسکو پاسخ تحریم های انگلیس را خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت روسیه در لندن: مسکو پاسخ تحریم های انگلیس را خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید