احیای کامل برجام به نفع همه است

به گزارش مجله پیامکی، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین تأکید کرد که احیای کامل برجام به نفع تمامی طرف های امضا کننده است.

احیای کامل برجام به نفع همه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین پایتخت اتریش در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، احیای کامل برجام را به نفع تمامی طرف های امضاکننده و منطقه توصیف کرد.

وی در این خصوص گفت: احیای کامل برجام برای تمامی طرف ها و همچنین برای عدم اشاعه هسته ای و امنیت منطقه ای مفید است. برای ایران، احیای توافق به لغو تحریم ها و توسعه بدون مانع روابط روابط تجاری و مالی منجر می گردد.

پیش از این نیز نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین طی مصاحبه ای با روزنامه اکو مسکو تأکید کرد که هدف فقط به بازگشت ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران به برجام محدود نمی گردد و هدف اصلی احیای کامل برجام به شکل اولیه آن است.

وی در این خصوص شرح داد: تنها چیزی که می گویم این است که مسئله فقط بازگشت ایالات متحده و ایران (به تعهدات برجامی نیست)، بلکه احیای کامل برجام به شکل اولیه آن است.

نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه هفته گذشته (29 اردیبهشت ماه) با حضور هیأت های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، چین، روسیه و انگلیس) و انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا در گرند هتل شهر وین برگزار گردید و پس از حدود یک ساعت خاتمه یافت.

در نشست 29 اردیبهشت ماه کمیسیون مشترک برجام در وین، روسای هیأت ها مروری بر پیشرفت های حاصله در دور چهارم و آخرین شرایط متن ها نموده و به گفتگو در مورد راستا پیش رو پرداختند. هیأت ها با اشاره به متن های تهیه شده که در نتیجه نشست های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده ، از شرایط کلی مذاکرات و راستا طی شده ابراز رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاب آهنگ کنونی در ادامه گفت وگوها تاکید کردند.

طبق این گزارش، در نتیجه رایزنی ها در روزهای اخیر، پیش نویس متون تا حد زیادی تدوین و تنقیح شده و به مرحله ای رسیده است که جز بعضی موارد اختلافی پیچیده که نیازمند تصمیم های سیاسی در پایتخت های کشورها است، بقیه بخش های متن تقریبا آماده است.

مقرر شد دور بعدی مذاکرات هفته جاری از سر گرفته گردد و هیأت ها بعد از نشست اخیر به پایتخت ها بازگردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1643

به "احیای کامل برجام به نفع همه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای کامل برجام به نفع همه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید