آبرامز: بایدن بخواهد هم نمی تواند تحریم ها را لغو کند

به گزارش مجله پیامکی، فارس نوشت: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره این مساله که روسیه می تواند به ایران اس-400 بفروشد مدعی شد، ایران پول ندارد که اس-400 بخرد و حتی اگر آن را بخرد نیز آمریکا همه کسانی که در آن نقش دارند را تحریم خواهد نمود.

آبرامز: بایدن بخواهد هم نمی تواند تحریم ها را لغو کند

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

الیوت آبرامز نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران به پایگاه خبری نشنال گفت: اگر جو بایدن هم در انتخابات سوم نوامبر پیروز گردد لغو تحریمها علیه ایران برای دولت وی آسان و سریع نخواهد بود.

آبرامز که با چهار دولت آمریکا کار نموده است اضافه نمود: تحریمهای آمریکا علیه ایران به ویژه آن تحریمهایی که خارج از برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) وضع شده است به این زودیها لغو نخواهد شد.

آبرامز در ادامه مصاحبه با این نشریه آمریکایی اضافه نمود، آنهایی که معتقدند وقتی رئیس جمهور بایدن در ماه ژانویه قدرت را در دست بگیرد تا روز سوم همه تحریمها از بین خواهد رفت، خواهند فهمید که حتی اگر بخواهند هم نمی توانند این کار را بنمایند.

وی ادامه داد، ایالات متحده اکنون یک ساختار تحریمی جامع دارد که مدتها برجا خواهد ماند. برخی از این تحریمها که از سال 1979 وضع شده و هیچ ارتباطی با برنامه هسته ای ایران ندارد. در برخی از این موارد ما تحریمها را ذیل مجوزهای ضدتروریسم قرار می دهیم. برای لغو این تحریمها احتیاج به این مساله است که تایید گردد ایران حامی تروریسم نیست. چگونه می خواهید آن را تغییر دهید؟ نه، نمی توانید.

نشنال در ادامه نوشت، الیوت آبرامز از صحبت درباره آنچه که آقای بایدن ممکن است با توافق هسته ای 2015 انجام دهد خودداری کرد اما وقتی با سوالات مکرر روبرو شد ابراز امیدواری کرد که دولت دموکرات فقط ایران را از منظر توافق هسته ای نبیند و به صورت یک کل به ایران نگاه کند. آبرامز گفت که هر تحریمی باید موشکهای بالستیک و رفتار ایران در منطقه را نیز شامل گردد.

وی همچنین مدعی شد که بندهای غروب آفتاب که در سال 2026 و 2031 ملغی خواهد شد نیز خیلی کوتاه هستند و در توافق باید این بندها نیز در نظر گرفته گردد.

این مقام آمریکایی پیش از این به پایگاه خبری الشرق الاسط نیز گفته بود، اگر ترامپ در انتخابات مجددا پیروز گردد، ایرانی ها بسرعت برای امضای توافق هسته ای جدید حرکت خواهند کرد زیرا آنها در چهار سال آینده بیش از این نمی توانند چنین فشاری را تحمل نمایند. او معتقد است که فشار آمریکا در تحقق اهدافش پیروز بوده.. نتایج بزرگی داده است. ارزش پول ایران سقوط نموده و به حدود سیصد هزار ریال رسیده است... اگر این جهت را حفظ کنیم، ایرانی ها را به سوی یک توافقنامه جدید فراگیر راهنمایی نموده ایم.

آبرامز درباره اعلام پیروزی ایران بعد از انتها تحریمهای تسلیحاتی نیز به پایگاه نشنال گفت: آنها نمی توانند ادعای پیروزی نمایند، چرا که ما با مکانیسم ماشه تحریمها را بازگرداندیم و کشورهای اروپایی تعهدات خود مبنی بر عدم ارسال سلاح به ایران را حفظ خواهند کرد.

وی درباره این مساله که روسیه می تواند به ایران سلاح و سامانه اس-400 بفروشد نیز مدعی شد که از این کار از نظر مسائل اقتصادی غیرممکن است. تحریمهای ما توان آنها را کاهش داده است. وقتی ترکیه اس-400 خرید 2.5 میلیارد دلار نقد به روسیه داد. من فکر نمیکنم ایران چنین پولی داشته باشد.

حتی اگر این موضوع اتفاق بیافتد قابل تحریم خواهد بود. ما میتوانیم هرکسی که در این فرایند دست دارد را تحریم کنیم. کسانی که میفروشند، آنهایی که مذاکره مینمایند، آنهایی که این سامانه را حمل و نقل مینمایند و یا هر خدمات دیگری برای آن انجام میدهند. اگر ایران به ونزوئلا موشکهای دوربرد بفروشد، گزینه های دیگری به غیر از تحریم روی میز است. انتقال موشکهایی که از ونزوئلا به خاک آمریکا برسد برای ما غیرقابل تحمل است و به هیچ وجه اجازه آن را نخواهیم داد و رئیس جمهور گزینه های خیلی زیادی دارد که در صورت لزوم از آن استفاده میکنیم.

پایگاه نشنال در ادامه نوشت، اظهارات آبرامز در حالیست که متخصصان و کارشناسان معتقدند که تجدید تحریمهای تسلیحاتی علیه ایران با شکست روبرو شده است چرا که آمریکا با خروج از برجام اهرم فشار علیه ایران را از دست داده است و اتحاد میان کشورهای دنیا که در پشت برجام علیه ایران بود را از بین برده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1247

به "آبرامز: بایدن بخواهد هم نمی تواند تحریم ها را لغو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبرامز: بایدن بخواهد هم نمی تواند تحریم ها را لغو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید