کهیر پوستی در بچه ها و نوزادان کهیر پوستی در بچه ها و نوزادان

به گزارش مجله پیامکی، چرا بچه ها کهیر می زنند؟ آیا کهیرها بر اثر حساسیت پوستی به وجود می آیند یا وقتی نوزادان و بچه ها یک غذای خاص می خورند یا دچار اضطراب می شوند استرس می گیرند، یا اصلا کهیر ریشه های دیگری هم دارد؟ این لکه های قرمز روی پوست بچه ها چه دلیلی دارند؟ در این مطلب این سوال ها را جواب خواهیم داد.

کهیر پوستی در بچه ها و نوزادان کهیر پوستی در بچه ها و نوزادان

کهیر پوستی در بچه ها و نوزادان

به گزارش خبرنگاران به نقل از درمانکده چرا بچه ها کهیر می زنند؟ آیا کهیرها بر اثر حساسیت پوستی به وجود می آیند یا وقتی نوزادان و بچه ها یک غذای خاص می خورند یا دچار اضطراب می شوند استرس می گیرند، یا اصلا کهیر ریشه های دیگری هم دارد؟ این لکه های قرمز روی پوست بچه ها چه دلیلی دارند؟ در این مطلب این سوال ها را جواب خواهیم داد.

بیشتر کهیرهای پوستی به ویژه در بچه ها و نوزادان خود به خود از بین می فرایند. اما قسمت مهم ماجرا، پیدا کردن ریشه آن هاست. چون با وجود این که کهیر پوستی معمولا خطر طولانی مدتی ایجاد نمی کند می تواند پوست کودک یا نوزاد را دچار خارش یا سوزش کند، پس بهتر است آن ها را بشناسیم تا بتوانیم جلو دوباره آمدنشان را بگیریم.

ریشه کهیر پوستی در نوزادان و بچه ها چیست؟

این کهیرها معمولا با یک واکنش آلرژیک همراه هستند. وقتی بدن کودک به یک عامل بیرونی حساسیت نشان بدهد، سلول های خون هیستامین آزاد می کنند. رگ های نازک و کوچک زیر پوست، سرشار از این سلول ها شده و خون به سطح پوست می آید. لکه های قرمز روی پوست یا کهیرها، همین خون ها هستند. اما بچه ها بیشتر به چه چیزهایی حساسیت نشان می دهند؟

نیش حشرات گرده گیاهان یا گل های خانگی تغییر ناگهانی در آب و هوا، مثلا آلودگی هوای شهری مواد غذایی مثل ماهی یا شیر داروهای مختلف حیوانات خانگی و…

کهیر روی پوست بچه ها چه ظاهری دارد و نشانه چیست؟

کهیر روی پوست بچه ها چه ظاهری دارد و نشانه چیست؟

کهیرها همچنین می توانند برآمده باشند. بیشتر کهیرها روی پوست بچه ها یا شکلی جدا جدا دارند (شبیه به لکه های پراکنده رنگی روی پوست) یا به هم پیوسته هستند. کهیر فعال تا شش هفته بعد از نشان دادن اولین علائم از روی پوست می رود اما کهیر حاد مزمن به زمان بیشتری برای از بین رفتن نیاز دارد. علاوه بر این، باید بدانید که گاهی اوقات کهیر می تواند نشانه یک مشکل بزرگ تر باشد که جایی فراتر از پوست را درگیر کرده است. یک واکنش آلرژیک بزرگ تر که می تواند تورم، گرفتگی گلو، اشک چشم، اختلال در تنفس و حتی شوک آنافلاکسی را به همراه داشته باشد.

کهیر بچه ها و نوزادان را چطور درمان کنیم؟

پزشک شما به سادگی می تواند کهیر پوستی را تشخیص بدهد. اما بهتر است وقت مراجعه به متخصص پوست و مو، دقیقا بدانید کودک در چند روز پیش از ظهور علائم در چه محیطی قرار داشته، با چه وسایلی کار کرده و چه غذاهایی خورده. همچنین ممکن است پزشک برای تشخیص دقیق آزمایش خون یا آلرژی انجام بدهد. کهیرهای خفیف گذرا، بیشتر اوقات نیاز به درمان پیشرفته ندارند و تنها با دوری از عامل حساسیت زا از بین می فرایند اما ممکن است پزشک برای جلوگیری از انتشار هیستامین در جریان خون و بیشتر شدن کهیر، آنتی هیستامین تجویز کند. برای درمان کهیر پوستی کودک یا نوزادتان به هیچ عنوان سرخود به او داروی ضدحساسیت ندهید و داروهایی که برای شما خوب بوده اند را به او نخورانید. خیلی از داروها خودشان در بدن بچه ها واکنش های حساسیت زا ایجاد می کنند که ممکن است عواقبی خیلی بدتر از کهیرهای پوستی داشته باشند. بهبود کهیر ممکن است از چند هفته تا چند ساعت طول بکشد، همه چیز به سن و سال کودک و نوع کهیر بستگی دارد.

بهتر است خانه را از موارد حساسیت زا خالی کنید

بچه ها سیستم بدنی حساسی دارند و پوستشان به چیزهایی حساسیت نشان می دهد که برای ما عادی هستند. بنابراین بهتر است از سلامت و حساسیت زا نبودن گل و گیاه خانگی تان مطمئن شوید، درمورد حیوانات خانگی با پزشک مشورت کنید و قبل از سفر حتما شرایط آب و هوا را بررسی کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1221

به "کهیر پوستی در بچه ها و نوزادان کهیر پوستی در بچه ها و نوزادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کهیر پوستی در بچه ها و نوزادان کهیر پوستی در بچه ها و نوزادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید