کرونا، چهره آلمان را عریان کرد

به گزارش مجله پیامکی، ایرنا نوشت: یک پژوهشکده ارتش آلمان در مقاله ای با اشاره به کمبود ها و مسائل ناشی از بحران کرونا، پیامدهای این بحران برای آینده را بسیار وخیم ارزیابی کرد.

کرونا، چهره آلمان را عریان کرد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

خبرگزاری د. پ. آ. آلمان در مطلبی به نقل از پژوهشکده GIDS ارتش آلمان نوشت: بحران شیوع ویروس کرونا پیامدهای منفی برای سیاست های امنیتی داشت و بازسازی ذخایر استراتژیک را با مشکل روبه رو نموده است.

بر این اساس،بحران فراگیر کمبودها و ضعف های کشور در تامین منابع و امکانات لجستیکی در سطح ایالتی و کشوری و فقدان ذخایر پرسنلی، مادی و زیرساختی را به نمایش گذاشت.

طبق این گزارش هشدار دهنده، از نسل های پیش تا به امروز شهفرایندان این چنین احساس آسیب پذیری نداشته اند. کمبود کالاهای اساسی مانند داروها و تجهیزات محافظتی بهداشتی نشان داد که آلمان تا چه حد به زنجیره های عرضه دنیای وابسته است و این برای کشوری صنعتی که در سراسر دنیا تحسین می گردد، نباید رخ دهد.

بر این اساس مقام های آلمان باید برای بازیابی استقلال استراتژیک کشور، توجه بیشتری به تنوع عرضه کنندگان، ذخیره سازی اقلام استراتژیک و مدیریت منابع خاص داشته باشند. همچنین منابع ویژه که اهمیت آن در جریان بحران بیشتر معین می گردد، باید زودتر شناخته شده و به صورت متمرکز مدیریت گردد.

این در حالی است که ارتش آلمان به دلیل تعلیق خدمت اجباری همیشه از کمبود نیرو رنج می برد. این مشکل در خصوص سازمان های امدادی غیرنظامی نیز که برای چندین دهه به صورت محدود خدمات مدنی اراده می دهند، مشاهده می گردد.

نویسندگان این مقاله در خصوص انحلال یگان های ویژه عملیاتی در ارتش که با توجه به شرایط بحرانی امروز می توانستند ثمربخش باشند، انتقاد نموده اند.

بر این اساس هزینه های ثابت برای نگهداری ذخایر استراتژیک چه از نظر نیروی انسانی و چه منابع مادی بسیار کمتر از هزینه هایی است که یک بحران سراسری برای دولت ها به بار می آورد از این رو توصیه می گردد که آلمان هر چه سریعتر در جهت جبران این نقص و بهبود شرایط برنامه ریزی و اقدام کند.

طبق آمارهای رسمی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان تا ظهر 15 فروردین اندکی بیش از 85 هزار نفر بوده و به این ترتیب تعداد مبتلایان کرونا در آلمان از چین به عنوان کانون شیوع ویروس فراتر رفته است. در آمار رسمی دولت چین تا 15 فروردین حدود 82 هزار و 500 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.

گرچه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان رو به افزایش است، رئیس انستیتو کخ می گوید این فرایند کندتر شده است. او گفته، تدابیر سخت گیرانه و محدودیت های اجتماعی موثر بوده و دامنه انتقال ویروس محدودتر شده است.

با این حال روز چهارشنبه آنگلا مرکل صدراعظم و نخست وزیران ایالت های آلمان بر سر تمدید دوره محدودیت های شدید اجتماعی برای مقابله با شیوع پرشتاب ویروس جدید کرونا توافق کردند.

این محدودیت ها که از جمله شامل ممنوعیت تجمع های غیرضروری بیش از دو نفر و رفت و آمد، به جز برای خرید، مراجعه به مراکز درمانی و کار می گردد قرار است تا انتها تعطیلات عید پاک (31 فروردین) ادامه یابد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 851

به "کرونا، چهره آلمان را عریان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، چهره آلمان را عریان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید