کرمی: معاونت علمی و فناوری از راه اندازی خانه های خلاق در استان های کشور حمایت می نماید

به گزارش مجله پیامکی، ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی از تاسیس خانه های خلاق در سراسر کشور حمایت می نماید.

کرمی: معاونت علمی و فناوری از راه اندازی خانه های خلاق در استان های کشور حمایت می نماید

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با اعلام این خبر گفت: خانه خلاق، همانگونه که از نام آن پیدا است، خانه و پلتفرمی برای استقرار و رشد شتابدهنده های تخصصی حوزه های صنایع فرهنگی، علوم انسانی، فرهنگ و هنر، استارتاپ ها و شرکت های خلاق مرتبط با فناوری های نرم و هویت ساز است.

کرمی با بیان اینکه این خانه ها زنجیره فراوری صنایع نرم و فرهنگی را از ایده تا رسیدن به محصول و خدمات حمایت می نماید، ادامه داد: این خانه ها با حمایت کامل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاسیس می گردد و مانند یک حامی مطلع و حرفه ای، کوشش می نمایند تا در شهر و منطقه خود یک زیست بوم مالی خلاق مبتنی بر صنایع نرم و فرهنگی تاسیس کند.

وی همچنین اعلام کرد: کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دیداری و شنیداری، طراحی، یادگیری، چاپ و نشر، گیاهان داروئی و طب سنتی، هنرهای تجسمی و نمایشی، مد و لباس یا هر رشته مرتبط دیگری، از جمله بعضی حوزه های است که شرکت ها، استارتاپ ها و تیم های خلاق، در بستر آنها ایده پردازی می نمایند.

حمایت از خانه های خلاق ادامه دار است

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، با تاکید بر توجه به کیفیت خانه های خلاق در حین توسعه کمی، اضافه کرد: خانه خلاق، توانمند ساز و هادی تخصیص حمایت های، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به استارتاپ ها و فعالان خلاق و نوآور است. همچنین این حمایت ها به صورت مستمر برای ادامه ارائه خدمات وجود دارد. در خانه های خلاق کوشش می گردد با تکیه بر ظرفیت های هر منطقه از کشور، استارتاپ های صنایع فرهنگی و خلاق، مراحل رشد و تکوین خود را زیر چتر حمایت های این نهاد، طی نمایند.

طرح های خلاق و نواورانه شناسایی می گردد

دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی همچنین گفت: شناسایی طرح های خلاق و نوآورانه در حوزه های مختلف صنایع خلاق و فرهنگی، شناسایی، جذب و حمایت از ایده های خلاق در زمینه های اصلاح و بهبود روش های ساخت و فراوری، تامین قطعات یا مواد اولیه، بسته بندی، بازاریابی، تبلیغات، فروش، نشر و عرضه، صادرات و بهره برداری از اقداماتی است که در این مکان ها انجام می گردد. همچنین حمایت از توسعه محصولات حوزه صنایع خلاق و فرهنگی با رویکرد صادراتی و توسعه بازار صادراتی آنها و اشتغال زایی به همراه توسعه پایدار مالی به ویژه در بخش خصوصی، از جمله اهداف تاسیس خانه خلاق است.

راه اندازی خانه های خلاق در مناطق محروم سرعت می گیرد

کرمی در ادامه اضافه کرد: متقاضیان تاسیس خانه خلاق باید از بعضی شروط و ویژگی های برخوردار باشند. دارا بودن شخصیت حقوقی، تجربه کافی در زمینه مورد نظر و آشنایی با کسب و کارهای نو، در اختیار داشتن محل ایجاد خانه خلاق متناسب با حوزه فعالیت و حداقل به متراژ حداقل زیربنای 500 متر مربع در تملک متقاضی و یا در اجاره حداقل 5 ساله متقاضی، همچنین محل معرفی شده در منطقه جغرافیایی در دسترس استارتاپ های مرتبط، از جمله این شروط است.

دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز، ضمن ارائه توضیحات بیشتر در خصوص شروط متقاضیان تاسیس خانه خلاق، گفت: علاوه بر این، در منطقه جغرافیایی مورد نظر، نباید خانه خلاق هم رشته دیگری وجود داشته باشد. متقاضی همچنین باید برنامه مناسب برای گردش کار خانه خلاق ارائه کند.

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، اضافه کرد: فرد درخواست نماینده تاسیس همچنین باید دارای نیروی انسانی متخصص و مرتبط برای اداره خانه خلاق باشد. متقاضیان برای ایجاد خانه خلاق در شهرهای مناطق محروم در اولویت قرار دارند. واقعیت این است که ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس یک برنامه یک ساله در راستای تحقق شعار سال برای مانع زدایی و تخصیص پشتیبانی حداکثری، به صنایع نرم و خلاق، در نظر دارد تا از تاسیس بیش از 10 خانه خلاق در سطح کشور حمایت کند.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، گفت: با توجه به استقبال اجرا شده، اولویت با متقاضیانی است که از حداکثر شروط برخوردار باشند و طرح مالی مناسب تری ارائه نمایند، بنابراین تاریخ ارائه درخواست، تاثیری در پذیرش آن ندارد. علاقه مندان می تواند برای مطالعه جزئیات بیشتر در خصوص ویژگی ها و شروط مرتبط با تاسیس خانه خلاق، به بخش مرتبط با این فراخوان در سایت برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق به نشانی http://ircreative.isti.ir/ مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1552

به "کرمی: معاونت علمی و فناوری از راه اندازی خانه های خلاق در استان های کشور حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمی: معاونت علمی و فناوری از راه اندازی خانه های خلاق در استان های کشور حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید