اعجوبه های کم سن و سال!

به گزارش مجله پیامکی، روزنامه خراسان: اعجوبه شاید بهترین لقبی باشد که بتوان به بچه هایی داد که کوشش شان برای رسیدن به هدف ها و برنامه ریزی برای پیروز شدن، از اولین سال های زندگی آغاز می گردد. بچه ها شخصیت جالب و عجیبی دارند، به نوعی که گاهی اوقات به پیروزیت های عجیب و غریبی دست می یابند که باورش برای خیلی ها مشکل است.

اعجوبه های کم سن و سال!

گاهی اوقات آنان با وجود سن کم، دست به کار های خارق العاده ای می زنند که باعث تعجب می گردد و انسان را تا مرحله حیرت پیش می برد. درست مثل لورن سایمنز، پسر بچه 9 ساله بلژیکی مشهور به پسر اعجوبه که جوان ترین فردی خواهد بود که از دانشگاه با مدرک کارشناسی دانش آموخته می گردد.

جالب تر این که، او تنها هفت سال داشت که دیپلم دبیرستان خود را گرفت و حالا در 9 سالگی یعنی تنها دو سال بعد، در آستانه دریافت مدرک کارشناسی واقع شده است! به بهانه همین خبر و پخش برنامه اعجوبه ها از شبکه 3 با اجرای مهران غفوریان که به معرفی بچه ها پیروز می پردازد، پرونده امروز را به آشنایی با بچه هایی اختصاص دادیم که چاره ای جز استفاده از کلمه اعجوبه برای شان نداریم!

لورن، کسب مدرک کارشناسی در 9 ماه!

لورن سایمنز 9 ساله همان کسی است که ما وی را اعجوبه می نامیم. وی که در بلژیک متولد شده دارای ضریب هوشی 145 و علایق وی از ریاضیات تا پزشکی متغیر است. او در کمال تعجب مقطع دبیرستان را در شش سالگی آغاز و در همان سن یک پروژه تحقیقاتی را در مرکز تحقیقات پزشکی (AMC) در آمستردام ارائه کرد چراکه معتقد بود دروس دبیرستان از شدت سادگی، حوصله او را سر می برد! لورن تنها هفت سال داشت که دیپلم دبیرستان خود را گرفت.

دستاورد های او در این جا متوقف نمی گردد. او تحصیل در دانشگاه آیندهوون را از ماه مارس 2019 آغاز نموده و اکنون تنها 9 ماه پس از ورود به دانشگاه در حال دانش آموختگی و انجام پروژه نهایی خود است. همچنین او دارای یک حافظه تصویری است که به وی امکان می دهد طی چند روز به کاری که برای سایر دانشجویان 10 هفته طول می کشد، مسلط گردد!

وی با دانش آموختگی به عنوان مهندس برق به عنوان جوان ترین دانش آموخته دانشگاهی، رکورد جهان را خواهد شکست و احتمالا، نامش در گینس ثبت خواهد شد. هم اکنون این عنوان در اختیار مایکل کرنی است که در 10 سالگی از دانشگاه آلاباما دانش آموخته شد و این عنوان از سال 1994 به او تعلق دارد که به زودی تغییر خواهد نمود.

هدفم طولانی کردن عمر انسان است

نکته آخر درباره این اعجوبه را هم از زبان پیتر بالتوس 59 ساله، استاد مشهور دانشگاه آیندهوون بخوانید که گفته: دیدن یک کودک در بین دانشجویان 20 ساله بسیار عجیب بود، اما خیلی زود فهمیدم که می تواند مانند هر دانشجوی دیگری و حتی بهتر از بعضی با من صحبت کند.

بالتوس ادامه داده: گاهی فراموش می کنم او هنوز خیلی جوان است و این کودک 9 ساله به من می گوید مباحث جلسات بعدی را هم مطالعه نموده و یاد گرفته است! ضمناً، لورن در مصاحبه ای با یک روزنامه بلژیکی گفته که هدف من به عنوان یک دانشمند، طولانی کردن عمر انسان است، چون پدربزرگ و مادربزرگ من بیماری قلبی دارند و من می خواهم به آن ها یاری کنم.

الینا اسمیت، مشاور رادیویی 7 ساله!

ایستگاه رادیویی شهر الینا در کشور اندونزی، زمانی به او به عنوان مشاور یا سنگ شکیبا یک شغل داد که او به رادیو زنگ زد و در پاسخ به زن مستمع ای که از کار بیکار و افسرده شده بود، گفت: عزیزم فقط باید با دوستانت به ورزش بولینگ بروی و روزی یک لیوان شیر بنوشی! توصیه الینا آن قدر برای مخاطبین جالب بود که این ایستگاه رادیویی، هفته ای یک ساعت این کودک هفت ساله را به عنوان سنگ شکیبا به استودیو دعوت می کرد و خیلی زود هم او را به عنوان مشاور ارشد در این اداره، استخدام کرد.

الینا مشاوره های مختلفی به مخاطبین می داد و به مسائل بسیاری از به هم خوردن نامزدی تا راه های از بین بردن بوی بد عرق پاسخ می داد.

وقتی یک مستمع برای او نوشت چطور شوهر پیدا کند؟ الینا پاسخ داد: به خودت برس، ولی زیاد آرایش نکن. و وقتی مستمع دیگری پرسید چه کار کند تا نامزدش به سوی او بازگردد، گفت: این مرد ارزش دل شکسته شدن ندارد. زندگی آن قدر کوتاه است که نباید به خاطر یک مرد آن را خراب کرد. همین پاسخ ها باعث شد تا او در کودکی، معروف تر و محبوب تر و به عنوان کارشناس، در چندین برنامه تلویزیونی حاضر گردد.

مایکل کرنی، برنده یک میلیون دلار در مسابقه اطلاعات عمومی!

مایکل کرنی هم از آن دسته بچه ها جهانست که در سال 2008، مورد توجه رسانه های بسیاری نهاده شد و خیلی ها باورشان نمی شد یک کودک پیروز گردد در یکی از معروف ترین مسابقه های اطلاعات عمومی تلویزیونی برنده گردد. او در 10 سالگی مدرک کارشناسی خود را گرفت و در سال 2008 در مسابقه چه کسی می خواهد میلیونر گردد؟ شرکت کرد و برنده یک میلیون دلار جایزه شد.

چه کسی می خواهد میلیونر گردد؟ نام یک مسابقه تلویزیونی است که جوایز نقدی با مبالغ زیاد را در مقابل پاسخ دادن صحیح به یک سری سوال های چند گزینه ای که سختی آن ها به ترتیب افزایش می یابد، می پردازد. در خور ذکر است مایکل کرنی رکورد های جهانی بسیاری دارد که یکی از آن ها تدریس در دانشگاه در 15 سالگی است.

آلیتا آندره، برپایی

نمایشگاه نقاشی در 2 سالگی!

آلیتا، دختر دو ساله استرالیایی بود، ولی نقاشی را پیش از این آغاز نموده بود! وقتی مارک جمیسون، رئیس گالری نقاشی ملبورن استرالیا نقاشی های این هنرمند را در خانه یکی از دوستانش دید، آن قدر از آن ها خوشش آمد که تصمیم گرفت آن ها را در یک نمایشگاه به نمایش بگذارد، ولی یادش رفته بود از دوستش درباره صاحب آثار و خالق آن ها بپرسد!

این نمایشگاه با استقبال گرم تماشاچیان روبرو شد و همه می خواستند خالق آن آثار را ببینند، در آن موقع بود که جمیسون تازه متوجه شد نقاش اصلی آن تابلو ها دختر 22 ماهه هنرمند یعنی آلیتا آندره است.

بعد از تعیین شدن صاحب این نقاشی ها، نمایشگاه آثارش بیشتر مورد توجه نهاده شد و حتی از کشور های دیگر هم برای دیدن این نقاشی ها به استرالیا سفر کردند تا نام آلیتا به عنوان کوچک ترین نقاش جهان که برای آثارش، نمایشگاهی برپا شده در تاریخ ثبت گردد.

تارا شریفی، شکستن رکورد

ضریب هوشی اینشتین در 11 سالگی!

اوایل سال جاری رسانه های انگلیسی از شکسته شدن رکورد ضریب هوشی اینشتین از سوی تارا شریفی دختر 11 ساله ایرانی خبر دادند. طبق گزارش یک پایگاه خبری-علمی، تارا شریفی (دانش آموز ایرانی مقیم انگلیس) توانست نمره 162 را در تست هوش منسا کسب کند؛ این بدان معنی است که ضریب هوشی وی از معیار ها ضریب هوشی افراد نابغه که 140 است، نیز فراتر رفته است.

نمره این دختر دو عدد بالاتر از ضریب هوشی تخمین زده شده برای آلبرت اینشتین، فیزیک دان معروف و استیون هاوکینگ (فیزیک دان برجسته انگلیسی) است. تارا شریفی، نابغه ایرانی در این خصوص گفته: من زمانی که این نتیجه را به دست آوردم، شوکه شدم.

من هرگز انتظار نداشتم به چنین نتیجه خوبی برسم. تارا شریفی این آزمون را در دانشگاه آکسفورد داده و مجبور بوده در زمانی تعیین به پرسش ها پاسخ دهد. همچنین این آزمون غیرکلامی بر توانایی تارا در درک معانی کلمات متمرکز شده بود. گفته می گردد پدر تارا شریفی اهل دشتستان استان بوشهر است.

کلئوپاترا استراتان، شکستن رکورد فروش آلبوم های موسیقی در 3 سالگی!

کلئوپاترا در اکتبر 2002 در مولداوی به جهان آمد. پدر او نیز یک خواننده است و این مسئله بر کسب پیروزیت خیره کننده اش در حوزه موسیقی تاثیرگذار بوده است. او کوچک ترین خواننده پردرآمد جهان به حساب می آید و جوان ترین فرد جهانست که به عنوان یک خواننده به پیروزیت تجاری دست یافته است.

کلئوپاترا در سال 2006 آلبوم در 3 سالگی را روانه بازار کرد و رکورد فروش آلبوم های موسیقی جهان را شکست. نکته عجیب این که هواداران این آلبوم از همه رده های سنی بودند و علاوه بر بچه ها و نوجوانان، جوانان و حتی افراد بالای 50 سال هم از شنیدن صدای این کودک لذت می بردند و برای خرید آلبوم هایش، هزینه می کردند.

او صاحب چند رکورد جالب دیگر هم در کودکی شده است: اجرای زنده برای 2 ساعت در مقابل چشمان نزدیک به 600 نفر در چهار سالگی، کسب بیشترین دستمزد برای خوانندگی در پنج سالگی در رومانی و ....

نیک دالیسیو، ثروتمندترین کودک جهان!

وقتی در اینترنت هستیم و می خواهیم به سرعت مقاله هایی درباره موضوعی پیدا و مطالعه کنیم، بار ها شده آرزو نموده ایم ای کاش کسی در کنارمان بود، مقالات بلند را می خواند و چکیده و خلاصه شان را برای ما نقل می کرد.

در ابتدا این ایده محال به نظر می رسد، ولی نه برای پسر نوجوان و نابغه ای که در 9 سالگی یک برنامه برای این کار طراحی کرد. این اپلیکیشن Summly نام دارد و نابغه انگلیسی آن را دو سال پیش و به مبلغ 30 میلیون دلار به یاهو فروخت تا ثروتمندترین کودک کارآفرین جهان لقب بگیرد.

سائول کریپکه، استاد دانشگاه هاروارد در 11 سالگی!

سائول سال 1940 در نیویورک به جهان آمد. او یک نابغه به تمام معنی بود. در چهار سالگی، شیوه های جدیدی برای حل مسائل حوزه جبر کشف کرد و در انتها دوره ابتدایی، کتاب های دوره کارشناسی هندسه، حساب و فلسفه را به انتها رساند.

در همان سال ها یک سری مقاله نوشت که معلوم شد همه شان از کیفیت بالایی برخوردار هستند و از لحاظ علمی، می توان به آن ها اعتماد کرد. 10 ساله بود که از سوی مسئولان دانشگاه معتبر هاروارد نامه ای به او رسید که از وی دعوت می کرد برای تدریس به آن دانشگاه برود.

او در این باره می گوید: مادرم گفت باید اول دبیرستان را تمام کنم و بعد به دانشگاه بروم وگرنه در 10 سالگی، تدریس را آغاز می کردم! یک سال بعد، سائول استاد هاروارد شد و هم اکنون یکی از بزرگ ترین فیلسوف های زنده جهانست.

اکریت جاسوال، جراحی سوختگی در 7 سالگی!

اکریت، کودک هندی باهوش ترین کودک کشورش لقب گرفت. او از پنج سالگی، عاشق پزشکی و مطالعه درباره بدن انسان بود. این پسر در سال 2001 و در هفت سالگی، اولین پیروزیت پزشکی خود را به دست آورد و پزشکان جهان را متحیر کرد. بیمار او دختری هشت ساله بود که پول کافی برای رفتن به بیمارستان نداشت.

دست این دختر به حدی سوخته بود که جمع شده و به شکل مشت درآمده بود. اکریت که هیچ تجربه ای در جراحی نداشت و فقط مقاله های علمی متعددی در این باره خوانده بود، این دختر را در یک درمانگاه با کمترین امکانات عمل کرد و بعد از این عمل بود که دخترک می توانست انگشتان خود را باز و بسته کند.

اکریت به مطالعات پزشکی خود ادامه داد و در 12 سالگی دارویی برای درمان سرطان ساخت. او کم سن و سال ترین دانشجوی دانشکده پزشکی هند بوده و هم اکنون یکی از پزشکان متخصص جهانست.

کیم اونگ یونگ، حل مسئله های دیفرانسیل در 5 سالگی!

این فوق نابغه کره ای در سال 1962 به جهان آمد و آن قدر در زمینه های علمی درخشید که در هفت سالگی به ناسا دعوت شد! او در چهار سالگی می توانست زبان های ژاپنی، کره ای، آلمانی و انگلیسی را بخواند. در پنج سالگی، سخت ترین مسئله های دیفرانسیل و انتگرال را حل می کرد و بهره هوشی بسیار بالا یعنی نزدیک 210 داشت.

او با این بهره هوشی در پنج سالگی، لقب باهوش ترین کودک جهان را کسب کرد و هنوز هم کودکی نتوانسته رکوردش را بشکند. جالب تر این که کیم از 3 تا 6 سالگی دانشجوی افتخاری دانشگاه هانگ یانگ که یکی از بهترین دانشگاه های توکیوست، بود و در هفت سالگی به ناسا دعوت شد و در 15 سالگی دکترای خود را گرفت.

ایستون لاچاپل، اختراع نخستین دست روباتیک در 12 سالگی!

ایستون از پنج سالگی به حوزه روباتیک علاقه مند و پیروز به اختراع های زیادی در همین حوزه شد که از نظرش، ارزش پیگیری برای ثبت شدن به نام خودش را نداشت!

او از هشت سالگی به دنبال ساخت نخستین دست روباتیک و کاملا هوشمند جهان بود و در 12 سالگی، نتیجه کوشش هایش را دید، اما اختراعاتش را همان جا متوقف نکرد و با استفاده از سیستم چاپ سه بعدی و دانش روباتیک خودش، توانست نمونه اولیه اش را به یک ابزار کاربردی تر تبدیل کند تا به مرحله، فراوری انبوه برسد.

اختراع این پسر جوان، خیلی زود مورد توجه ناسا نهاده شد و از او برای ملحق شدن به تیم روباتیک ناسا دعوت کردند و ایستون از 13 سالگی در ناسا مشغول به کار است.

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 573

به "اعجوبه های کم سن و سال!" امتیاز دهید

2 کاربر به "اعجوبه های کم سن و سال!" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعجوبه های کم سن و سال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید