اعطای تسهیلات برای طرح های بوم گردی و گردشگری در اصفهان

به گزارش مجله پیامکی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان اصفهان گفت: صندوق کارآفرینی این آمادگی را دارد که برای طرح های بوم گردی و گردشگری تسهیلات خوبی در اختیار متقاضیان قرار دهد.

اعطای تسهیلات برای طرح های بوم گردی و گردشگری در اصفهان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تضمینی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش مجله پیامکی از شهرضا، رسول شهرکی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه 100میلیون ریال برای مشاغل خانگی در نظر گرفته شده و نظارتمان بر این مشاغل هم کامل و 100 درصدی است، گفت: تسهیلات مشاغل خانگی فقط برای راه اندازی کار در منزل مانند خیاطی، آرایشگری و قالی بافی خانگی است و اولویت با زنان سرپرست خانوار است.

وی با بیان اینکه مشاغل خانگی برای شهرستان ها 48 قسط و برای روستاها 60 قسط با کارمزد 4 درصد است، اضافه کرد: بیشتر کوشش داریم به طرح هایی تسهیلات بدهیم که سبب اشتغال چند نفر را فراهم کند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان اصفهان گفت: ما بر خلاف بانک ها عمل می کنیم، بانک های دیگر اگر متقاضی جواز کسب داشته باشد وام می دهند اما در صندوق کارآفرینی امید اگر کسی جواز داشته باشد وام به او تعلق نمی گیرد.

وی با اشاره به تسهیلات خویش فرمایی و خوداشتغالی، اضافه کرد: کسانی که می خواهند کسب و کاری را ایجاد نمایند تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می گردد.

شهرکی با بیان اینکه وام ها به صورت مرحله ای و با نظارت میدانی پرداخت می گردد، اعلام کرد: فرد متقاضی هم باید نماینده کار باشد وگرنه وامی به او تعلق نمی گیرد و 2،3 میلیون تومانی هم از وام نگه می داریم تا زمانی که متقاضی جواز کسب قانونی کسب و کارش را بگیرد.

وی با بیان اینکه در بخش وام های خودکفایی از 30 میلیون تا 100 میلیون تومان وام پرداخت می کنیم، اضافه کرد: اگر کسی طرحی داشت که بتواند سبب اشتغال چند نفر دیگر را فراهم کند برای راه اندازی کسب و کار تا 100 میلیون تومان به صورت قرض الحسنه به او وام می دهیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان اصفهان هدف اصلی صندوق کارآفرینی امید را حمایت از طرح های کوچک و متوسط دانست و گفت: در تفاهمنامه ای که با سازمان میراث فرهنگی منعقدشده آمادگی داریم برای توسعه صنعت گردشگری، صنایع دستی تسهیلات حمایتی پرداخت کنیم.

وی گفت: درتفاهمنامه ای که با پارک علمی و فناوری اصفهان امضاء کردیم به کسانی که اختراعی کردند که نمونه داخلی آن وجود ندارد در راستای حمایت از آنها تسهیلات پرداخت می کنیم.

شهرکی با اشاره به اعلام آمادگی صندوق در راستای حمایت از موسسات خیریه کارآفرین، گفت: صندوق کارآفرینی امید در راستای حمایت مالی از موسسات خیریه که اقدام به کارآفرینی برای مددجویان خود می نمایند تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات می دهد همچنین می تواند در زمینه مشاوره شغلی و یاری به ایجاد بازار فروش محصولات موسسات نیز همکاری کند.

وی با بیان اینکه در روستاهای کمتر توسعه یافته و توسعه یافته به ترتیب تسهیلات با کارمزد 2 و 4 درصد می دهیم، گفت: به روستاهایی که تا 20 هزار نفر جمعیت داشته باشند با کارمزد 3 درصد تسهیلات پرداخت می گردد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان اصفهان با بیان اینکه برای طرح های مشارکتی در روستاها ضمانت کارت یارانه آنها است، اعلام کرد: سال جاری صندوق تا به امروز 60 میلیارد تومان تسهیلات اعطا نموده که 30 میلیارد برای طرح های مشارکتی و غیرمشارکتی بوده است.

وی گفت: هدف از طرح های مشارکتی و غیر مشارکتی مالی کردن روستاها است زیرا امروزه بیشتر روستاها دارای زیر ساخت های اولیه هستند که با مدیریت درست در این روستاها و مالی کردن آنها می توان از مهاجرت روز افزون آنها جلوگیری کرد و اشتغال زایی داشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 682

به "اعطای تسهیلات برای طرح های بوم گردی و گردشگری در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تسهیلات برای طرح های بوم گردی و گردشگری در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید