زمان مرخصی سفر معین و پیشنهاد شد ، سهمیه بنزین سفر هم واریز می گردد

به گزارش مجله پیامکی، کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ستاد مدیریت کرونا برای تشویق مردم به سفر بعد از تعطیلات نوروز، اعیاد فطر و قربان را با عنوان فرصت سفر همگانی یا مرخصی سفر با لحاظ سهمیه بنزین سفر به دولت پیشنهاد کرد.

زمان مرخصی سفر معین و پیشنهاد شد ، سهمیه بنزین سفر هم واریز می گردد

لذت بخشترین تجربه سفر را با آژانس دور زمین تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، وزیر بهداشت برای تشویق مردم به سفر پس از تعطیلات نوروز قبلا گفته بود: بعد از تمام شدن بحران کرونا، کوپن تسهیلاتی به مردم داده گردد تا سفر بروند. معاون گردشگری هم شرح داده بود که منظور از کوپن سفر، ایجاد مرخصی و یا فرصت تعطیلات همگانی برای سفر است. اینک کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ستاد مدیریت کرونا، درباره ایجاد فرصت سفر همگانی و تخفیف هتل ها و تاسیسات گردشگری به توافق رسیده و این پیشنهاد را برای تصویب به همراه دیگر مصوبات کمیته، توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس ستاد ملی مدیریت کرونا فرستاده است.

دومین نشست این کمیته که به میزبانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با حضور نمایندگان وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (سازمان حج و زیارت) و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا و معاونت های این وزارتخانه برگزار گردید، موضوعات مختلف مرتبط با حوزه گردشگری در شرایط شیوع بیماری کرونا را آنالیز کرد.

اعضای این کمیته مصوب کردند: به دنبال ابلاغ پروتکل های مربوط به پیشگیری و کنترل ویروس کرونا نظارت های لازم برای اجرایی شدن در واحدهای تابعه و تحت پوشش دستگاه های عضو کمیته انجام گردد، همچنین ایجاد فرصت سفر همگانی بعد از دوره بحران کرونا و تشویق مردم به سفر در اعیاد فطر و قربان با لحاظ کردن بنزین سفر و تخفیف در هزینه های سفر مانند تور، اقامت، پذیرایی و... به عنوان پیشنهاد این کمیته به هیأت دولت ارائه گردد.

با توجه به اعلام آمادگی پلیس اماکن عمومی ناجا برای انجام امور مربوط به ضدعفونی تاسیسات گردشگری، مقرر شد جزئیات کار سریعاً آنالیز و برای اجرا به دبیرخانه کمیته اعلام گردد.

در این جلسه مصوب شد: تاسیسات گردشگری به دلیل کمبود اقلام بهداشتی و ضدعفونی، امکان رعایت پروتکل های پیشگیری و کنترل کرونا را ندارند که تا عادی شدن شرایط، اقدامات لازم برای جبران آسیب های مربوط به شیوع ویروس کرونا، در تاسیسات گردشگری و ورزشی و حمل ونقل و اماکن زیارتی تا حصول نتیجه، متوقف می شوند. لغو مراسم نوروزگاه ها با توجه به ضرورت اتخاذ تدابیر احتیاطی لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نیز از دیگر مصوبات این کمیته بود.

همچنین دستگاه های عضو موظف شدند برنامه هایی را برای پر کردن اوقات فراغت مردم، برنامه ریزی و به اجرا درآورند که از آن جمله می توان به گردشگری مجازی و ورزش های خانگی در محیط منازل و همچنین لیگ بازی های رایانه ای و ادعیه و زیارت های مجازی و... اشاره نمود.

اعضای این کمیته تصویب کردند که دستگاه های عضو، با اتخاذ تدابیر لازم مراجعات حضوری مردم را به حداقل ممکن کاهش دهند. در این راستا مقرر شد تمدید مجوزها و پروانه های فعالیت ذی نفعان به انتها اردیبهشت ماه موکول گردد و تا آن تاریخ مجوزهای موجود، معتبر قلمداد گردد.

در این نشست، اقدامات سایر دستگاه ها در زمینه پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا، همکاری پژوهشکده های وزارتخانه های علوم و بهداشت برای سرعت بخشی به فراوری مواد، اقلام و ملزومات ضدعفونی کننده محیط های عمومی و اهتمام به آموزش به وسیله فضاهای مجازی و نیز همکاری صدا و سیما در برگزاری گردشگری مجازی در موزه ها و جاذبه های تاریخی با همکاری معاونت میراث فرهنگی کشور مورد آنالیز نهاده شد.

  • تشدید ایران هراسی به بهانه ویروس کرونا

بنا بر این گزارش که روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منتشر نموده، ولی تیموری ـ معاون گردشگری و دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت کرونا ـ با اشاره به ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل و کاهش آسیب های ویروس کرونا با همکاری دستگاه های مسؤول، بر ضرورت هوشیاری دستگاه ها برای جلوگیری از سوءاستفاده بعضی کشورها به منظور تشدید ایران هراسی به بهانه ویروس کرونا و خدشه دار کردن خصلت مهمان نوازی ایرانی ها تاکید نمود و رعایت اصول اخلاقی و اخلاق حرفه ای را در مواجهه با هموطنان و حتی مبتلایان احتمالی به بیماری کرونا لازم و ضروری دانست.

او اظهار کرد: پیشنهادهای مالی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جبران خسارات واحدها و اماکن عمومی که به معاونت مالی ریاست جمهوری ارسال شده، در آن نهاد در دست آنالیز نهاده شده که امیدواریم منتج به تصمیم های خوبی گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 810

به "زمان مرخصی سفر معین و پیشنهاد شد ، سهمیه بنزین سفر هم واریز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان مرخصی سفر معین و پیشنهاد شد ، سهمیه بنزین سفر هم واریز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید