ضرغامی: موضوع از سرگیری صدور ویزا گردشگران خارجی، فردا نهایی می گردد

به گزارش مجله پیامکی، تهران (پانا) - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت که فردا در جلسه ای با حضور وزرای امورخارجه و بهداشت، به طور رسمی موضوع صدور ویزا گردشگری خارجی را اعلام خواهیم کرد با توجه به اینکه آیین نامه در این باره تنظیم شده است.

ضرغامی: موضوع از سرگیری صدور ویزا گردشگران خارجی، فردا نهایی می گردد

به گزارش میراث آریا، سید عزت الله ضرغامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق در جمع خبرنگاران گفت: کارهای متنوع و خیلی خوبی را معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری انجام داده است و نکته قابل توجه این است که عمده این ها جهت کاربردی و عملیاتی دارند که در واقع احتیاج کشور به حساب می آیند.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی، اضافه نمود: خوشبختانه در حوزه های مختلفی که احتیاج امروز وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی است در این نمایشگاه کارهای مرتبط صورت گرفته، من امروز در این بازدید دیدم که بعضی از حلقه های مفقوده ای که داریم در این نمایشگاه وجود دارد. خوشبختانه نیروهای جوان، خلاق و با انگیزه، دانشمند و خستگی ناپذیر بسیار خوب در این نمایشگاه حضور دارند و در این حوزه ها فعالیت می نمایند. آشنایی من امروز با این بخش و هم آشنایی همکاران و معاونان من بسیار می تواند در ادامه فعالیت هایی که ما در وزارت خانه داریم موثر باشد.

او ادامه داد: ما داشته های فراوانی داریم اما این داشته ها را نمی توانیم درست عرضه کنیم. تسهیل در عرضه و در کنار آن تقویت تقاضا خصوصا در حوزه صنایع دستی بسیار مهم است. این ها از جمله مسائل ما است. به طور تعیین استفاده از فناوری های تازه و زیرساخت هایی در این حوزه وجود دارد و هرکسی در هر کجای کشور فعالیت می نماید دغدغه ارتباط با مشتری و مخاطب خود را نباید نداشته باشد.

ضرغامی اضافه نمود: ما اگر بتوانیم این مسائل را حل کنیم خیلی از مسائل ما رفع می گردد، بخش داخلی مهم است و بخش صادرات هم اهمیت فراوانی دارد. اکنون فضای مجازی این ارتباط جهانی را فراهم نموده و همه جای جهان افراد می توانند به محصولات و داشته های ما از دورترین نقاط کشور حتی در روستاها و بوم گردی ها دسترسی پیدا نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی، اظهار کرد: خوشبختانه من امروز با شرکت هایی آشنا شدم که همه جوان و با انگیزه هستند. بعضی از مواردی که دنبال راه اندازی آنها بودیم در کشور موجود است و باید همان ها را تجمیع کرد و با توجه به ظرفیت هایی که در خانه های خلاق در سراسر کشور ایجاد شده باید بتوانیم ماموریت های وزارتخانه را به شکل بهتری جلو ببریم.

استمهال وام های جهانگردی تا سرانجام سال

او درباره برنامه های خود در حوزه جهانگردی هم گفت: در مورد جهانگردی در آینده نزدیک به صورت وسیع اعلام خواهم کرد، در حوزه های مختلف کارهای خوبی دارد انجام می گردد. اول باید این مریضی را که دارد نفسش قطع می گردد را احیا کرد. به عنوان مثال مصوبه ای را دیروز از ستاد ملی کرونا گرفتیم که بسیار مهم است. بر اساس این مصوبه وام هایی که مراکز جهانگردی دریافت کردند و به خاطر کرونا در پرداخت آن دچار مشکل هستند استمهال آنها تا آخر سال مصوب شد و در مورد مالیات هم با موافقت ستاد ملی کرونا قرار شد تا یک تاریخی مفاصاحساب مالیاتی آن ها به تاخیر بیفتد.

ضرغامی ادامه داد: فردا در یک جلسه با حضور وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت به طور رسمی موضوع صدور ویزا جهانگردی خارجی را اعلام خواهیم کرد. آیین نامه را در این باره تنظیم کردیم. این آیین نامه به صورت دقیق در معاونت جهانگردی تهیه شده است. امیدواریم بتوانیم با حفظ همه پروتکل ها تعطیلی 20 ماهه ورود جهانگرد خارجی را که برای مجموعه عوامل جهانگردی، مراکز اقامتی، تورگردان ها و آژانس ها مهم است، تمام کنیم.

(وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی همزمان با روز جهانی جهانگردی در پنجم مهرماه اطلاع داده بود صدور ویزای توریستی ایران و تردد جهانگردان خارجی از مرزهای زمینی و هوایی که از فروردین سال 99 متوقف شده ، با دستور رئیس جمهور از آبان ماه سال جاری از سر گرفته می گردد.)

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در وزارت میراث فرهنگی

ضرغامی ضمن بازدید از تمام غرفه های این نمایشگاه با تک تک غرفه داران و شرکت نمایندگان از نزدیک گفت وگو و با قدردانی از کوشش های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر حمایت های همه جانبه دولت سیزدهم از فناوری های نوین و شرکت های دانش بنیان تاکید نمود و از برنامه ریزی هایی برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در این وزارتخانه اطلاع داد.

وی در بازدید از غرفه بسته بندی صنایع دستی ضمن ابراز خرسندی از وجود چنین شرکت هایی گفت: یکی از دلایلی که صنایع دستی ما آن طور که باید به رشد واقعی خود نرسیده است، مسائلی است که در حوزه بسته بندی دارد اما خوشبختانه اکنون چنین شرکت هایی به وجود آمده و به طور حتم از این ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.

او بعلاوه در بازدید از غرفه اجاره آنلاین اقامتگاه ها بر تقویت ارتباطات شرکت های دانش بنیان در این حوزه با معاونت جهانگردی تاکید نمود.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی در بخش دیگری از بازدید خود از این نمایشگاه و در گفت وگو با هنرمندانی که در حوزه صنایع دستی و جهانگردی با عنوان شرکت های دانش بنیان فعالیت دارند از ایده های آنان استقبال کرد و از برنامه ریزی ها برای استفاده هرچه بهتر از این ظرفیت ها و تقویت ارتباطات بین وزارتخانه متبوع خود با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اطلاع داد.

نمایشگاه فناوری های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق با هدف نمایش محصولات دانش بنیان که دارای ظرفیت صادراتی هستند در محل سالن 37A نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1812

به "ضرغامی: موضوع از سرگیری صدور ویزا گردشگران خارجی، فردا نهایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرغامی: موضوع از سرگیری صدور ویزا گردشگران خارجی، فردا نهایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید