کاهش 5 درصدی آمار بستری مبتلایان به کرونا در تهران

به گزارش مجله پیامکی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از کاهش 5 درصدی آمار بستری مبتلایان به کرونا در مراکز درمانی گفت و از شهروندان تهرانی درخواست کرد همچنان از تردد غیرضروری پرهیز کنند.

کاهش 5 درصدی آمار بستری مبتلایان به کرونا در تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری مجله پیامکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی از کاهش آمار در تمامی شاخص های مراجعه به مراکز درمانی، پذیرش، بستری عادی و ویژه بیماران مبتلا به کرونا، خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته حدود 5 تا 7 درصد کاهش در میزان بستری بیمارستان ها گزارش شده است. در مقابل تعداد بهبودیافتگان و ترخیص شدگان از مراکز درمانی پایتخت افزایش یافته است.

وی با تأکید بر لزوم مشارکت مردم برای حفظ این شرایط، اضافه نمود از هموطنان به ویژه گروه های پرخطر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای همچون دیابت، سرطان، مسائل قلب و عروقی و تنفسی درخواست می کنم از ترددهای غیرضرور پرهیز کنند، چراکه همکاری شهروندان در کاهش آمار مبتلایان نقش به سزایی دارد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا کلان شهر تهران ضمن تشکر از مردم به علت رعایت بهداشت حرفه ای، مشارکت در طرح غربالگری و همکاری با مراقبین سلامت که توسط سامانه 4030 با مردم در ارتباطند، اضافه نمود: در روزهای اخیر شاهد افزایش مراجعه مردم به سامانه سیب و دقت آن ها در پاسخدهی به همکاران ما که از طریق سامانه 4030 با شهروندان در ارتباطند، بوده ایم و امیدواریم این رشد همچنان ادامه داشته باشد.

زالی ادامه دادکه ماسک های خانگی هم می توانند اثر حفاظتی مطلوبی را در پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید-19 داشته باشند، از همین رو از رسانه ها تقاضا دارم با همکاری کارشناسان این حوزه مردم را در خصوص نحوه تهیه و استفاده از ماسک های استاندارد خانگی آگاه کنند.

670 بیمار کرونایی با حال عمومی خوب ترخیص شدند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با یادآوری این که تمامی شاخص های آماری نشان دهنده بهبودی است از کاهش 5 درصدی بیماران بستری در بخش های عادی و بستری خبر داد.

وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات اظهار امیدواری کرد که با توجه همشهریان به توصیه های موکد بهداشتی شاهد افزایش شاخص های بهبودی در سطح شهر تهران باشیم.

زالی توضیح داد که در 24 ساعت گذشته تمامی شاخص های آماری نشان دهنده بهبودی است و 670 نفر از بیماران با حال عمومی خوب ترخیص شدند که نشان دهنده تلاش شبانه روزی تیم پزشکی است و در این مجال از زحمات تمامی همکاران بهداشتی و درمانی تشکر ویژه دارم . زیرا ترخیص و بهبودی تمامی بیماران مرهون تلاش شبانه روزی همه این عزیزان در بخش های بهداشتی و درمانی است.

وی یادآورشد: در زمینه بیماران بستری در بخشهای عادی و بستری نیز با کاهش 5 درصدی روبرو بودیم که همچون سیر نزولی آمار در روزهای اخیر امروز نیز شاهد این کاهش بودیم و علاقمند به حفظ شرایط موجود و افزایش ثبات و پایداری شاخص های مربوطه اعم از بهبودی و کاهش ابتلا، کاهش مراجعه و کاهش بیماران نیازمند به بخش های بستری هستیم.

زالی اضافه نمود: مردم باید با افزایش ملاحظات بهداشتی و تلاش بیشتر از گذشته در زمینه رعایت دستورات بهداشتی و ملاحظات بهداشتی انشاءالله این امر محقق می شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با توجه به این که شرایط در پایتخت درحال تغییر است تأکید کرد: افراد از حضور غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند. به خصوص افراد مسن و بالای 65 سال و دارای بیماری زمینه ای اعم از قلبی عروقی، تنفسی، دیابت و مصرف کنندگان داروهای استروئیدی یا تضعیف کننده های سیستم ایمنی، بانوان باردار و اطفال کوچک از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیر کنند زیرا با حضور کمتر این افراد میزان مراجعان بیمارستانی ما کاهش خواهد یافت.

وی ضمن تشکر از تمامی شهروندان تهرانی به خاطر رعایت ملاحظات بهداشتی اکیداً توصیه کرد که به راهبرد در منزل ماندن وفادار باشند و جز در موارد بسیار ضروری معیشتی و یا اقتصادی از حضور غیر ضروری در شهر اجتناب کنند.

زالی در خاتمه به افرادی که از منزل خارج می شوند تأکید کرد: هنگام بازگشت به منزل با تعویض لباس در مدخل منزل و شستشوی دست وصورت و درصورت امکان استحمام، خطر ابتلای سایر اعضای خانواده را به حداقل برسانند.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 942

به "کاهش 5 درصدی آمار بستری مبتلایان به کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 5 درصدی آمار بستری مبتلایان به کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید