جدیدترین رنگ بندی کرونا در کشور

به گزارش مجله پیامکی، به گزارش خبرنگاران، آخرین رنگبندی کرونا در ایران چگونه است؟

جدیدترین رنگ بندی کرونا در کشور

در گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آمده است: کماکان تکمیل واکسیناسیون در بالغین و بچه ها سهم بسزایی در افزایش ایمنی جمعی حاصل از واکسیناسیون و کاهش احتیاج به بستری و مرگ و میر بیماران کرونا دارد. بعلاوه توصیه های بهداشتی ارائه شده از روز نخست کرونا تا کنون، ثابت و در پیشگیری از ابتلا به این بیماری، تاثیر بسیار زیادی دارد.

در آخرین شرایط رنگ بندی شهرستان ها، 99 شهر در شرایط قرمز، 186 شهر نارنجی و 154 شهر زرد هستند و 9 شهر با شرایط آبی در نقشه کرونایی ایران وجود دارد.

مصوبات تازه کرونا درباره واکسیناسیون

کمال حیدری معاون وزیر بهداشت گفت: واکسن قابل تزریق در گروه سنی 12 تا 18 سال به عنوان دُز سوم، واکسن های پاستو کووک و سینوفارم است. ملاک تشخیص ضعف سیستم ایمنی ارائه برگه به وسیله پزشک متخصص بوده و اظهار نظر شخصی و شفاهی افراد مورد قبول نیست.

وی اضافه نمود: بعلاوه تعاریف ضعف سیستم ایمنی بر اساس سند کشوری توسعه واکسیناسیون کرونا شامل نقایص اولیه سیستم ایمنی، بیماری های خاص مانند سرطان تحت درمان با شیمی درمانی و پرتودرمانی، بیماران پیوند عضو شده، بیماران دریافت نماینده داروهای سرکوب نماینده یا تضعیف نماینده سیستم ایمنی، افراد اچ آی وی مثبت، بیماران تحت درمان با دیالیز و … است.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: با توجه به سوالات و درخواست معاونت های بهداشت تعدادی از دانشگاه ها در مورد امکان تزریق دُز پنجم واکسن کرونا در متقاضیان سفر بین المللی که قبلاً سه نوبت از واکسن های موجود در کشور را دریافت نموده و به دلیل الزامات سفر باید یک یا دو نوبت واکسن دیگر دریافت نمایند، تصمیماتی در جلسه اخیر کمیته ملی واکسن کرونا اتخاذ شد.

آخرین اخبار کرونا را از صفحه ویروس کرونا خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2001

به "جدیدترین رنگ بندی کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین رنگ بندی کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید