چند راه چاره ساده برای مراقبت از سلامت روان

به گزارش مجله پیامکی، مراقبت از خود و به ویژه مراقبت از سلامت روان، امری مهم در طول زندگی هر فرد محسوب می گردد.

چند راه چاره ساده برای مراقبت از سلامت روان

به گزارش ایسنا، ایجاد تغییرات ساده در نحوه زندگی، احتیاجی به صرف هزینه های گزاف و زمان زیادی ندارد؛ بلکه می توان حتی با انجام راه چاره های ساده نیز قدمی را در جهت ایجاد تغییراتی در زندگی برداشت.

به گزارش مِنتال هِلث، در ادامه به چند راه چاره ساده و کاربردی به منظور مراقبت از سلامت روان خواهیم پرداخت.

1. در خصوص احساسات خود صحبت کنید

صحبت کردن در خصوص احساسات می تواند به شما در جهت مراقبت از سلامت روان تان یاری کند. بعلاوه صحبت کردن در خصوص احساسات باعث می گردد تا افراد در مواقعی که احساس ناراحتی می نمایند، بتوانند بهتر این احساس را مدیریت نموده و با آن کنار آیند.

2. فعال باشید

ورزش کردن منظم باعث افزایش عزت نفس شما شده و یاری می نماید بهتر تمرکز کنید، بخوابید و احساس بهتری داشته باشید. بعلاوه ورزش کردن باعث حفظ سلامت مغز و سایر اندام های حیاتی بدن شما شده و برای بهبود سلامت روان مفید است.

3. با اطرافیان خود در تماس باشید

هیچ چیز بهتر از این نیست که رو در رو با کسی ارتباط برقرار نموده و صحبت کنید؛ با این حال این امر همواره ممکن نیست که در این شرایط می توانید با اطرافیان خود به صورت تلفنی صحبت کنید یا به صورت آنلاین با آن ها در ارتباط باشید.

4. در مواقع مورد احتیاج از دیگران یاری بخواهید

همه افراد گاهی از احساسی که دارند یا زمانی که کارهایشان طبق برنامه پیش نمی رود، خسته می شوند. زمانی که احساس می کنید به تنهایی نمی توانید از پس انجام کاری بر آیید، یاری خواستن از دیگران راه چاره مناسبی است.

5. به اطرافیان و روابط اجتماعی خود بها دهید

توجه و اهمیت به یکدیگر اغلب نقش مهمی را در حفظ روابط افراد دارد. این امر بعلاوه می تواند افراد را به یکدیگر نزدیک و صمیمی تر کند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2022

به "چند راه چاره ساده برای مراقبت از سلامت روان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند راه چاره ساده برای مراقبت از سلامت روان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید