پیشنهاد تامین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان، 38 درصد

به گزارش مجله پیامکی، اخیرا پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح درآمدی جهت تصمیم گیری نهایی به دولت ارسال شده است؛ سرپرست اسبق سازمان تامین اجتماعی می گوید سازمان تامین اجتماعی برای این منظور، مصوبه شورای عالی کار یعنی 38 درصد به اضافه حدود 515 هزار تومان را پیشنهاد داده است که در صورت تصویب قابل پرداخت خواهد بود.

پیشنهاد تامین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان، 38 درصد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، تعیین حداقل حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تابعی از ماده 111 قانون تامین اجتماعی است که بر اساس آن شورای عالی کار هر ساله حداقل حقوق را تعیین می کند و سازمان تامین اجتماعی مکلف است که همان را برای حداقلی بگیران اعمال کند. برای سایر سطوح درآمدی نیز ماده 96 قانون تامین اجتماعی حاکم است که حقوق باید بر اساس هزینه زندگی تعیین شود.

بر این اساس میزان افزایش حقوق حداقلی بگیران سازمان تامین اجتماعی با توجه به مصوبه افزایش 57 درصدی حداقل حقوق در شورای عالی کار، تعیین است و آن طور که حجت عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز دهم اردیبهشت ماه اعلام کرده افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح درآمدی نیز در هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی به تصویب رسیده و آن را به هیئت دولت ابلاغ کردیم؛ تلاش می کنیم که افزایش حقوق بازنشستگان برای اردیبهشت ماه اعمال شود و بعید است که بیشتر از این طول بکشد.

امروز محمدحسن زدا، سرپرست سرپرست اسبق سازمان تامین اجتماعی در صفحه اینستاگرامی اش توضیحاتی در این باره ارائه داد و گفت که سازمان تامین اجتماعی برای افزایش حقوق سایر سطوح درآمدی بازنشستگان مصوبه شورای عالی کار یعنی 38 درصد به اضافه حدود 515 هزار تومان را پیشنهاد داده است که در صورت تصویب قابل پرداخت خواهد بود.

برای نهایی شدن میزان افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان نیاز بود که هیئت مدیره سازمان تصمیم گیری کند که خوشبختانه این کار انجام و همان مصوبه شورای عالی کار تصویب شد و اینک باید مصوبه هیئت مدیره به تصویب هیئت دولت برسد تا اجرایی شود. برای حداقلی بگیران نیز قبلا از طریق شورای عالی کار 57 درصد افزایش تصویب شده بود که نیازی به مصوبه تازه ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 تیر 1401 بروزرسانی: 3 تیر 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2039

به "پیشنهاد تامین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان، 38 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد تامین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان، 38 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید