شرایط دانش آموزان در مناطق سیل زده جنوب کشور چگونه است؟

به گزارش مجله پیامکی، سیل مناطق جنوبی کشور، شرایط آموزشی این مناطق را هم تحت تاثیر قرار داده و مشکلاتی را برای دانش آموزان به وجود آورده است.

شرایط دانش آموزان در مناطق سیل زده جنوب کشور چگونه است؟

به گزارش خبرنگار چند روزی از سیل استان های جنوبی کشور می گذرد رویدادی که اغلب استان های سیستان و بلوچستان هرمزگان و کرمان را درگیر نموده و خسارت آن دامن گیر اهالی این مناطق شده است، همچنان یاری هایی به این مناطق ارسال می گردد، اما شرایط اقلیمی مناطق جنوبی به گونه ای است که آنها احتیاجمند یاری ها و جبران خسارات ناشی از سیل هستند.

در کنار شرایط نامناسبی که برای اهالی مناطق جنوبی ایجاد شده است، دانش آموزان هم با مشکلاتی در زمینه فضای آموزشی و حضور در کلاس های درس روبرو شده اند به ویژه آن که بروز سیل در ایام امتحانات بودند.

خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار درباره برنامه های در نظر گرفته شده برای برگزاری امتحانات دانش آموزان سیل زده اظهار کرد: دانش آموزان این مناطق در برگزاری امتحانات نهایی مسئله ای نداشتند و فقط 31 نفر در استان هرمزگان آن هم در دو درس با مشکل روبرو بودند که با مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش زمان برگزاری امتحانات آنها طی هفته جاری و هفته گذشته بود.

او درباره برگزاری امتحانات داخلی دانش آموزان مناطق سیل زده، گفت: برای این امتحانات هم باتوجه به اینکه برگزاری امتحانات تابع نظر مدارس است، مدیر مدرسه با توجه به شرایط می تواند زمان برگزاری امتحانات را تغییر دهد و مسئله ای بابت برگزاری امتحان داخلی نداریم.

بیش از 200 مدرسه سیستان و بلوچستان احتیاجمند تعمیر است

چند رو پیش بود که محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره بازسازی و نوسازی مدارس سیل زده استان های جنوبی کشور گفته بود؛ سازمان نوسازی مدارس هم در مناطق سیل زده مستقر هستند و کوشش می نمایند که کلاس ها به سرعت به وسیله کانکس، چادر یا به شیوه های مختلفی با کمترین وقفه دایر گردد. همچنین برای تعمیرات اساسی احتیاج به 40 میلیارد تومان اعتبار داریم که یاری خیرین را می طلبد.

مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در گفت وگو با خبرنگار درباره شرایط مدارس سیل زده در مناطق جنوبی کشور اظهار کرد: براساس برآوردهای اجرا شده خسارت 255 میلیارد تومانی به فضاهای آموزشی مناطق جنوبی کشور وارد شده است که سیستان و بلوچستان بیشترین خسارت را داشته است.

او ادامه داد: 344 مدرسه خسارات کلی و جزئی داشتند و 56 مدرسه هم پیش از سیل در لیست مدارس تخریبی قرار داشت که برای رسیدگی به شرایط مدارس سیستان و بلوچستان تا به امروز 40 دستگاه کامیون تجهیزات آموزشی به مناطق سیل زده ارسال شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور توضیح داد: علاوه بر آن و جدا از جبران خسارات ناشی از سیل به طور کلی 320 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 24 اسفند 1398 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 727

به "شرایط دانش آموزان در مناطق سیل زده جنوب کشور چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دانش آموزان در مناطق سیل زده جنوب کشور چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید