وزیر نیرو شرایط کنونی برق را تشریح کرد

به گزارش مجله پیامکی، وزیر نیرو طی نامه هایی جداگانه به استانداران سراسر کشور شرایط کنونی برق را تشریح و تنگناهای فراوری را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اختیار نحوه اختصاص پاداش های در نظر گرفته شده برای مشترکانی که در هر استان با برنامه های مدیریت بار همکاری نمایند، به استانداران واگذار شده است.

وزیر نیرو شرایط کنونی برق را تشریح کرد

رضا اردکانیان با ارسال نامه هایی جداگانه به استانداران سراسر کشور، ضمن تشریح آخرین شرایط صنعت برق، به تراز منفی فراوری و مصرف برق اشاره نمود و اعلام کرد: به منظور پیشگیری از بروز خاموشی در امسال، 3200 مگاوات بیشتر از سال گذشته احتیاجمند اجرای برنامه های مدیریت بار هستیم.

در این نامه آمده است: افزایش قابل ملاحظه و زودهنگام دمای هوا سبب افزایش بی سابقه مصرف برق به میزان 22 درصد در فروردین ماه امسال در مقایسه با سال گذشته شده و این در شرایطی است که کم بارشی نیز موجب کاهش 34 درصدی حجم آب مخازن نیروگاه های برق آبی و متناسب با آن، کاهش ظرفیت فراوری برق این نیروگاه ها و ایجاد عدم توازن فراوری و مصرف برق در کشور شده است.

طبق گفته های وزیر نیرو وزارت نیرو با هدف تأمین برق پایدار، در طی یک سال گذشته به احداث واحدهای جدید نیروگا هی و شبکه های مورد احتیاج اقدام و برای اجرای برنامه های مدیریت مصرف با همکاری مشترکان برنامه ریزی لازم را به عمل آورده است. اما با عنایت به کاهش فراوری نیروگاه های برق آبی، برای جلوگیری از بروز خاموشی احتیاج به اعمال برنامه های مدیریت مصرف به میزان 3200 مگاوات بیشتر از سال گذشته خواهـد بود.

طبق اعلام توانیر، در این نامه ها سقف مصرف هر استان در ماه های اردیبهشت، خرداد و سه ماه تابستان مشخص و راهکارهای مدیریت مصرف در بخش های مختلف نیز به استان های مذکور به صورت جداگانه، ارائه شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1605

به "وزیر نیرو شرایط کنونی برق را تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو شرایط کنونی برق را تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید