واشنگتن: در نشست وین فقط درباره تسهیل بعضی تحریم ها بحث خواهد شد خبرنگاران

به گزارش مجله پیامکی، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید که لغو هیچ تحریم خاصی را پیش بینی نمی کنیم و در نشست وین فقط درباره تسهیل بعضی تحریمها بحث و آنالیز خواهد شد.

واشنگتن: در نشست وین فقط درباره تسهیل بعضی تحریم ها بحث خواهد شد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، جلینا پورتر معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک جلسه توجیهی درباره برجام به خبرنگاران گفت، واشنگتن لغو هیچ تحریم خاصی را پیش بینی نمی کند و در طول جلسه روز سه شنبه در وین فقط گامهای تسهیل تحریمها مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

روز آدینه 13 فروردین ماه نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران کل ایران و گروه 1+4 با حضور نماینده اتحادیه اروپا به صورت مجازی برگزار و طرفین توافق کردند که سه شنبه این هفته 17 فروردین ماه این مذاکرات را به صورت رو در رو ادامه دهند.

پس از آن اخباری مطرح شد که قرار است آمریکایی ها نیز در وین حضور یابند و شب گذشته نیز اعلام شد که رابرت اقتصادی نماینده آمریکا در امور ایران ریاست هیأت آمریکایی را در وین برعهده دارد و مذاکراتی را با طرف های دیگر برجامی به غیر از ایران صورت خواهد داد.

براساس گزارش پایگاه خبری هیل، پورتر اضافه نمود: ما قصد داریم درباره گامهای هسته ای که ایران می بایست به منظور بازگشت به سازگاری با برنامه جامع اقدام مشترک بردارد بحث کنیم و لغو هیچ تحریم خاصی را مدنظر نداریم اما به طور قطع می گوییم که گامهای تخفیف تحریمها که آمریکا باید برای بازگشت به تعهدات خود در چارچوب برجام اتخاذ کند را مورد بحث و آنالیز قرار خواهیم داد.

رابرت اقتصادی نماینده آمریکا در امور ایران هم روز یکشنبه در مصاحبه ای گفته هدف آمریکا از حضور در نشست وین این است که آمریکا چه گام هایی می تواند برای بازگشت به پایبندی به توافق هسته ای اتخاذ کند و همچنین ایران چه گام هایی باید برای بازگشت به پایبندی به برجام بردارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1546

به "واشنگتن: در نشست وین فقط درباره تسهیل بعضی تحریم ها بحث خواهد شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: در نشست وین فقط درباره تسهیل بعضی تحریم ها بحث خواهد شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید