هرکس بسازد می تواند وام نهضت مسکن بگیرد، فرم ج مهم نیست

به گزارش مجله پیامکی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمامی کسانی که قصد ساخت وساز دارند یا پروژه شان نیمه کاره مانده می توانند از سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن استفاده نمایند و از شرط فرم ج و دیگر شروط چهارگانه معاف هستند.

هرکس بسازد می تواند وام نهضت مسکن بگیرد، فرم ج مهم نیست

محمود محمودزاده در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: تسهیلات نهضت ملی مسکن علاوه بر سازندگان و گروههای ساخت، به خودمالکین نیز پرداخت می گردد. به این ترتیب تمامی کسانی که قصد ساخت و ساز دارند می توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن استفاده نمایند و احتیاجی به سبز بودن فرم ج و شروط چهارگانه نیست. تسهیلات در منطقه ها شهری و بعلاوه بافتهای فرسوده با همان سقفی که برای متقاضیان خانه اولی پرداخت می گردد عینا به خودمالکین نیز تعلق می گیرد.

محمودزاده تاکید نمود: کسانی که به صورت حرفه ای اقدام به ساخت و سازمی نمایند، کسانی که به صورت شخصی می سازند، یا کسانی که پروژه شان نیمه کاره مانده و احتیاج به منابع اقتصادی برای تکمیل آن دارند می توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن استفاده نمایند.

مبلغ وام 250 تا 450 میلیون تومان است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن در شهر تهران 450 میلیون تومان است گفت: برای کلان شهرهای بالای یک میلیون نفر 400 میلیون تومان، مراکز استانها 350 میلیون، سایر شهرهای کشور 300 میلیون و روستاها 250 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی در تشریح اقساط وام نهضت ملی مسکن اظهار کرد: تسهیلاتی که پرداخت می گردد به هیچ عنوان احتیاج به خرید اوراق یا سپرده گذاری ندارد. موضوع دیگر مربوط به اقساط تسهیلات است که برای گروههای مختلف، متفاوت خواهد بود. ملاک توانمندی خانوار است که بر اساس دهکهای درآمدی محاسبه می گردد. بخشی از سود تسهیلات بانکی 18 درصد خواهد بود اما برای دهکهایی که از توانایی کمتری برخوردارند، بخشی از سود تسهیلات به وسیله دولت و به وسیله صندوق ملی مسکن تامین می گردد. بنابراین مبلغ اقساط برای گروههای حمایتی به مراتب کمتر از دیگر گروهها است.

رسیدن 760 هزار واحد به مرحله اجرا

محمودزاده در پاسخ به این سوال که پروژه نهضت ملی مسکن در چه مرحله ای واقع شده است گفت: با توجه به ادغام طرح اقدام ملی مسکن با نهضت ملی، تعدادی از پروژه ها از قبل در جریان است. مجموعا 760 هزار واحد تامین زمین شده و در واقع به مرحله اجرا رسیده که در مراحل مختلف است. ممکن است کلنگ زنی نشده باشد ولی آماده کار است. از تعداد مذکور 210 هزار واحد یا کلنگ زنی شده یا آماده کلنگ زنی است. برای 550 هزار واحد نیز زمین تامین شده که همکاران ما در استانهای مختلف در حال فراهم کردن اقدامات آغاز به کار پروژه ها هستند.

ثبت نام 25 ساله های مجرد به زودی آغاز می گردد

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره احتمال تمدید زمان ثبت نام متقاضیان بیان نمود: برنامه ریزی نموده ایم تا به زودی امکان ثبت نام برای افراد مجرد بالای 25 سال فراهم گردد. بنابراین مرحله اول فراخوان برای دیگر گروهها را به انتها می رسانیم و ثبت نام مجردها را آغاز می کنیم. مهلت ثبت نام برای متاهلین در سامانه نهضت ملی مسکن روز 15 دی ماه به انتها می رسد.

وی تاکید نمود: با توجه به اینکه فراخوان از 28 مهرماه آغاز شده بود خانوارها به مقدار کافی زمان داشتند و بعد از 15 دی ماه احتیاجی به تمدید نیست. البته قطعا در صورت وجود تقاضا در مراحل بعدی نیز ثبت نام خواهیم داشت. اما در حال حاضر اگر بعد خانوار را 3.3 در نظر بگیریم پالایش متقاضیان بر اساس استعلام تمام افراد خانوار، انرژی و زمان زیادی می برد. بنابراین باید ثبت نام را به انتها برسانیم و جامعه مخاطب را نهایی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1939

به "هرکس بسازد می تواند وام نهضت مسکن بگیرد، فرم ج مهم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرکس بسازد می تواند وام نهضت مسکن بگیرد، فرم ج مهم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید