گرشاسبی: آقای ملکی! سوپرجام برای منیریه بود، 6 جام دیگر را چطور گرفتیم؟، برای توجیه کارشان، پای وزیر را وسط کشیدند

به گزارش مجله پیامکی، حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: اکبر عباسی ملکی برای توجیه کارش، پای وزیر ورزش و جوانان را وسط کشید.

گرشاسبی: آقای ملکی! سوپرجام برای منیریه بود، 6 جام دیگر را چطور گرفتیم؟، برای توجیه کارشان، پای وزیر را وسط کشیدند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، اکبر عباسی ملکی عضو پیشین هیئت مدیره استقلال امروز در گفت وگو با خبرنگاران مدعی شد که پیش از بازی سوپرجام سال 97، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان از حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل وقت پرسپولیس خواسته بود همانند باشگاه استقلال، نامه ای به سازمان لیگ ارسال کرده و خواستار تعویق بازی شود. ملکی همچنین گفت که گرشاسبی پس از درخواست وزیر گفته چشم و این کار را خواهد کرد اما در نهایت این کار را نکرد.

گرشاسبی در گفت وگو با خبرنگاران، در واکنش به اظهارات ملکی گفت: اصلا این شکلی نبوده است. استقلالی ها دنبال تعویق بازی بودند که گفتیم اردوی مان را به موقع برگزار کرده و تیم در حال حاضر در تهران است و آماده برگزاری سوپرجام هستیم و مسئله ای نمی بینیم. با برانکو جلسه ای در این رابطه برگزار کردیم و به توافق رسیدیم که بازی سر موعد تعیین شده انجام شود.

وی در خصوص اظهارات ملکی در خصوص جلسه شورای تأمین یادآور شد: شورای تأمین برای بازی های حساس بین المللی یا دیدارهایی مثل دربی که با حاشیه همراه است، جلسه ای را برگزار می کند. وقتی جلسه شورای تأمین برای سوپرجام شروع شد، گفتند که برنامه مسابقات را بدهید. اشاره شد که با توجه به برنامه بازی های لیگ و تیم ملی، سوپرجام باید در تاریخ 29 تیرماه برگزار شود. ملکی کننده باشگاه استقلال گفت که تیم در ایران نیست و نامه ای به سازمان لیگ ارسال کرده ایم که آماده برگزاری بازی نیستیم.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس ادامه داد: ملکی در این جلسه گفت وزیر ورزش از ما خواسته که سوپرجام را عقب بیندازیم. مدیرکل حراست وزارت ورزش به ایشان معترض شد و گفت این حرف اصلا درست نیست و وزیر تحت هیچ شرایطی دخالت نمی کند. سپس شورای تأمین از ما پرسید که چنین حرفی صحت دارد که گفتیم خیر! در ادامه جلسه به ملکی گفته شد که موظف هستید به تیم اعلام کنید به ایران بیاید و سر موعد برگزاری بازی حاضر شود.

گرشاسبی با اشاره به اظهارات ملکی درباره جلسه شورای تأمین گفت: مگر می شود چنین حرف هایی در جلسه شورای تأمین رد و بدل شود؟ جلسه طبق روال تشکیل شد و دستور جلسه را دادند. از ما سؤال کردند که آماده برگزاری بازی هستید که پاسخ مان مثبت بود، اما ملکی دوباره گفت که آماده نیستند. رئیس شورای تأمین به کننده استقلال گفت که چند روز زمان دارید تا تیم بیاید که باز هم ملکی گفت تیم به هیچ وجه به ایران نمی آید. این اظهارات هم در جلسه صورتجلسه شد.

وی افزود: دوستان چون از سمت هواداران خود تحت فشار هستند و هیچ توضیح قانع کننده ای ندارند، فرار رو به جلو می کنند و پای وزیر را وسط کشیدند و از قول شورای تأمین و ما حرف هایی را مطرح می کنند. این صحبت ها توجیهی برای آرام کردن هواداران شان است، در صورتی که هواداران استقلال این حرف ها را نپذیرفته اند.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس در واکنش به اینکه ملکی گفته جامی که پرسپولیس گرفته را، می توان از میدان منیریه خرید، گفت: این جام را از منیریه به ما دادند، 6 جام دیگر را چه؟ از خرداد 94 به عنوان عضو هیئت مدیره پرسپولیس وارد باشگاه شدم و وقت گذاشتم. هیئت مدیره ما دکوری نبود. در شرایطی بودیم که پرسپولیس در رده شانزدهم جدول قرار داشت و در حال سقوط به دسته اول بود، اما دست به دست هم دادیم و 6 جام در سه سال گرفتیم. در سال 94 هم داوران 9 امتیاز از پرسپولیس دریافتد و آن فصل به خاطر تفاضل گل نایب قهرمان شدیم. بنابراین، باید 4 سال پیاپی قهرمانی برای پرسپولیس می شد. به گفته ملکی کاپ سوپرجام را از منیریه گرفتیم، اما جام های دیگر را چطور کسب کردیم؟

گرشاسبی با انتقاد از صحبت های ملکی عضو پیشین هیئت مدیره استقلال به خبرنگاران گفت: ادبیات به کار گرفته شده، ادبیات خوبی نیست. به جای اینکه مراقب تیم باشند و آن را تقویت کنند و به جایگاه واقعی برسانند، به این ادبیات پناه می برند، در صورتی که این حرف ها چیزی را حل نمی کند. آنها با این کارها شرایط را بدتر می کنند و هواداران خودشان را دوباره یاد پرونده سوپرجام می اندازند.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس یادآور شد: آنها رأی داخلی در ایران را قبول نداشتند و به دادگاه ورزشی CAS بردند. این دادگاه جایی بود که پرسپولیس را از دو پنجره جابجاییی محروم کرد، بنابراین، بحث پارتی بازی نبود. این دادگاه شدید ترین تنبیهات را برای پرسپولیس اعمال کرد. آقایان نامه اعتراض شان را به دادگاه CAS فرستاده و کلی هزینه کردند، هزینه هایی نیز گردن فدراسیون افتاد، اما نتیجه ای نداشت و الان هم نمی دانند چه چیزی بگویند. آدم یک جایی می پذیرد که اشتباه کرده تا هواداران به خاطر روراستی به او کمک کنند. توپ را در زمین دیگری انداختن، کار درستی نیست. الان نه آنها در استقلال هستند نه ما در پرسپولیس، ولی تاریخ همیشه باقی می ماند.

وی در پاسخ به این سؤال که چطور ملکی ادعا می کند که وزیر ورزش به صراحت خواستار تعویق سوپرجام شده است، گفت: در جلسه با وزیر ورزش، از ما خواستند که بازی به تعویق بیفتد که زیر بار نرفتیم. ما گفتیم منطقی این است که با سرمربی تیم مان مشورت کنیم و سپس تصمیم بگیریم. من تک نفره نمی توانم تصمیم بگیرم. بلافاصله بعد از سوپرجام، بازی های لیگ شروع می شد. ضمن اینکه پرسپولیس به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا رفته بود و باید در شرایطی که از پنجره جابجایی محروم بودیم، آماده می شدیم. استقلالی ها دست شان برای دریافت بازیکن باز بود و به جای اینکه ما بهانه بگیریم، آنها بهانه دریافتد و درخواست تعویق سوپرجام کردند که زیر بار نرفتیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 462

به "گرشاسبی: آقای ملکی! سوپرجام برای منیریه بود، 6 جام دیگر را چطور گرفتیم؟، برای توجیه کارشان، پای وزیر را وسط کشیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرشاسبی: آقای ملکی! سوپرجام برای منیریه بود، 6 جام دیگر را چطور گرفتیم؟، برای توجیه کارشان، پای وزیر را وسط کشیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید