نخست وزیر انگلیس کابینه اش را ترمیم کرد

به گزارش مجله پیامکی، ایرنا نوشت: پس از کناره گیری وزیران برگزیت و کار و امور بازنشستگی انگلیس در اعتراض به پیش نویس توافقنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام نمود که جانشین این افراد انتخاب شده است.

نخست وزیر انگلیس کابینه اش را ترمیم کرد

به گزارش سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام نمود استیون بارکلی معاون پیشین وزیر بهداشت و امبر را وزیر پیشین کشور به ترتیب به عنوان وزرای جدید برگزیت و کار و امور بازنشستگی انتخاب شده اند. کمتر از 24 ساعت بعد از اعلام نخست وزیر انگلیس درباره موافقت اعضاء دولت با پیش نویس خروج از اتحادیه اروپا دومینیک راب وزیر پیشین برگزیت در نامه ای به ترزا می نوشت که این توافقنامه، در موضوع آینده مرزی دو ایرلند تمامیت ارضی انگلیس را تهدید می نماید. او همچنین متذکر شد که با طرح پیشنهادی موسوم به بک استاپ به عنوان راه حلی برای جلوگیری از ایجاد مرز سخت میان ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند مخالف است. راب مدعی است که نخست وزیر در مراحل سرانجامی تنظیم پیش نویس توافقنامه برگزیت او را دور زده و در جریان تغییرات نهایی قرار نداده است. پس از او، استر مک وی وزیر پیشین کار و امور بازنشستگی از تصمیم خود برای کناره گیری از دولت اطلاع داد و در نامه ای به نخست وزیر نوشت: پیش نویس توافقنامه برگزیت با آرمان های رأی مردم انگلیس در همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا مغایرت دارد.

وی ادامه داد: اصلاً خوب نیست که به مردم وانمود گردد این توافق به رأی آن ها احترام می گذارد درحالی که برای همگان محرز است که چنین نیست. این سیاستمدار انگلیسی اضافه نمود: پیش نویس توافقنامه برگزیت که به زودی توسط کل کشور ارزیابی می گردد به این معناست که ما 39 میلیارد پوند در ازای هیچ، به اتحادیه اروپا می دهیم. وی اضافه نمود:ما از موضع عدم توافق بهتر از دست یابی به توافق بد است به موضعی رسیده ایم که هر توافقی بهتر از عدم توافق است. نخست وزیر انگلیس چهارشنبه شب گذشته پس از سرانجام نشست طولانی پنج ساعته با اعضاء کابینه در دفتر نخست وزیری اعلام نمود که دولت با پیش نویس توافقنامه خروج از اتحادیه اروپا موافقت نموده است. براساس برنامه اعلام شده، انگلیس قصد دارد تا ماه مارس سال آینده رسماً از اتحادیه اروپا خارج گردد. نخست وزیر انگلیس اینک بایستی این توافقنامه را برای رأی گیری و اجرا به تصویب پارلمان برساند. نشست سران اتحادیه اروپا درباره برگزیت قرار است 25 نوامبر در بروکسل برگزار گردد.

49311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 78

به "نخست وزیر انگلیس کابینه اش را ترمیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلیس کابینه اش را ترمیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید