نام خود را به ماه بفرستید

به گزارش مجله پیامکی، ایسنا نوشت: ناسا از علاقمندان دعوت کرده است تا نام خود را با ماه نورد رباتیک وایپر به سطح ماه بفرستند.

نام خود را به ماه بفرستید

ماه نورد ناسا موسوم به کاوشگر تحقیقاتی کشف مواد فرّار یا وایپر(VIPER)، یک ماموریت را به مقصد قطب جنوب ماه آغاز خواهد کرد تا اسرار آب را در ماه کشف کند و به درک بهتر محیطی بپردازد که ناسا قصد دارد اولین زن و اولین شخص رنگین پوست را طی برنامه آرتمیس(Artemis) خود در آن فرود بیاورد.

به نقل از ناسا، آژانس فضایی آمریکا از عموم مردم برای فرستادن نام خود با ماه نورد وایپر دعوت کرده است. به عنوان بخشی از کمپین نام خود را با وایپر بفرستید، ناسا اسامی را تا پیش از روز 15 مارس ساعت 11:59 به وقت منطقه زمانی شرقی می پذیرد. پس از جمع آوری نام ها، ناسا آنها را به ماه نورد ملحق خواهد کرد.

همچنین، وب سایت ناسا به شرکت کنندگان امکان می دهد تا یک سوغاتی مجازی شامل کارت پرواز ماموریت وایپر با نام خود را برای نگه داشتن این تجربه ایجاد و دانلود کنند. ناسا شرکت کنندگان را تشویق کرده است تا درخواست های خود را با استفاده از هشتگ SendYourName# در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

نیکولا فاکس(Nicola Fox) معاون اداره ماموریت علمی در مقر ناسا گفت: ما با وایپر قصد داریم قسمت هایی از سطح ماه را بررسی و کاوش کنیم که هیچ کس پیشتر به آنها نرفته است. با این کمپین، ما از جهان دعوت می کنیم تا بخشی از این سفر پرخطر و در عین حال پرارزش باشند. به زمانی فکر کنید که وایپر روی زمین ناهموار قطب جنوب ماه به حرکت درمی آید و داده های ارزشمندی را جمع آوری می کند. این کار به ما کمک می کند تا تاریخ ماه و محیطی را که قصد داریم فضانوردان آرتمیس را به آن بفرستیم، بهتر درک کنیم.

ماه نورد وایپر

این کمپین مانند سایر پروژه های ناساست که به ده ها میلیون نفر امکان می دهند تا نام خود را به همراه ماموریت آرتمیس 1، چندین فضاپیمای مریخ و ماموریت آینده اروپا کلیپر(Europa Clipper) به فضا بفرستند. این کار از سنت طولانی آژانس در فرستادن پیام های الهام بخش با فضاپیماهایی نشأت می گیرد که منظومه شمسی ما و فراتر از آن را کاوش کرده اند.

دنیل اندروز(Daniel Andrews) مدیر پروژه وایپر در مرکز تحقیقات ایمز ناسا گفت: وایپر می تواند بازی را تغییر دهد. این اولین ماموریت در نوع خود است که درک ما را در مورد برداشت از منابع ماه برای حمایت از حضور بلندمدت انسان روی ماه توسعه می دهد.

  • ناپدید شدن جنازه مسافران تایتانیک/ چرا تا به حال بقایای هیچ انسانی داخل کشتی پیدا نشده؟

  • کار گذاشتن دوربین شفاف و پنهان درون شیشه!

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 دی 1402 بروزرسانی: 16 دی 1402 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2270

به "نام خود را به ماه بفرستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام خود را به ماه بفرستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید