16 ویژگی محیط کار عالی

به گزارش مجله پیامکی، بهترین محیط کار از نگاه کارکنان معرفی گردید. نشریه معتبر فورچون با یک نظرسنجی بین المللی از نیم میلیون کارمند فعال در شرکت های برتر حوزه های مختلف کسب وکار، توانسته محیط کار ایده آل در سال 2021 را شناسایی کند. پرسش ها به احساس راحتی نیروی کار و همچنین رفتار مدیران شرکت مرتبط است. محیط کار عالی از نگاه کارکنان، 16 ویژگی اصلی دارد.

16 ویژگی محیط کار عالی

به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از greatplacetowork ، نشریه معتبر فورچون برای انتخاب 100 شرکت برتر برای کار در سال 2021 به عنوان یک مکان عالی برای کار (Great Place to Work) بیش از نیم میلیون کارمند را در خصوص موضوعاتی از جمله اینکه شرکت در مواقع بحران چقدر قابل اعتماد، دلسوز و منصفانه است و نیز درمورد قرارداد سلامت جسمی، عاطفی و اقتصادی کارکنان و میزان تاثیرگذاری شرکت بر جامعه، مورد آنالیز قرار داد.

در این آنالیز تفاوت تجارب کارمندان بسته به نقش شغلی، جنسیت، نژاد/ قومیت، شرایط حقوق و دستمزد و سایر ویژگی ها مورد توجه نهاده شد تا اطمینان حاصل گردد که شرکت یک محل کار عالی برای همه ایجاد می نماید. ضمن آنکه 60درصد از امتیازات هر شرکت براساس بازخورد محرمانه کارکنان بوده و 40درصد باقی مانده براساس برنامه هایی است که هر شرکتی برای حمایت از مردم و جوامع خود در واکنش به همه گیری ویروس کرونا ایجاد نموده است. در ادامه با فزونین شرکت ها و آنچه کارکنان در خصوص آنان می گویند، بیشتر آشنا می شویم:

Cisco، زمینه فعالیت: فناوری اطلاعات

97درصد کارکنان می گویند که این شرکت مکان عالی برای کارکردن است.

درباره شرکت: هدف Cisco تامین آینده ای فراگیر برای همه است. ما به قدرت فناوری و آنچه برای جوامع، مشاغل و دولت های ما در سراسر دنیا امکان پذیر است، اعتقاد داریم.

فرهنگ شرکت Cisco براساس تجربه کارکنان آن:

98درصد، زمانی که نیاز به مرخصی دارم، قادر به مرخصی دریافت هستم.

98درصد، افتخار می کنم که به دیگران می گویم اینجا کار می کنم.

97درصد، هنگام پیوستن به شرکت، احساس خوشایندی داریم.

97درصد، مدیریت در فعالیت های تجاری خود صادق و اخلاقی است.

97درصد، وقتی به آنچه انجام می دهیم نگاه می کنم، احساس غرور می کنم.

چرا در Cisco کار کنیم؟

ببینید کارمندان درباره آنچه Cisco را به یک محل کار عالی تبدیل می نماید چه می گویند. این کلمات از نظرات کارمندان طی یک نظرسنجی گرفته شده است: مردم، تیم، رهبری، فرهنگ، احساس، خانواده، زندگی، منعطف بودن، عشق، سلامتی، راستی، مشتریان، درستی، فزونی، تمرکز، انجمن، غرور، جدید، بخشنده، منحصربه فرد، راهنما، حیرت آور و…

آنچه کارمندان Cisco می گویند: توجهی که تیم اجرایی به سلامت و رفاه جامعه پیرامون دارند، فوق العاده است. رهبری شرکت کوشش می نماید تا مطمئن گردد که شرکت عضوی فعال در جوامعی است که در آن فعالیت می کنیم و سریعا منابع را برای حمایت از آسیب پذیرترین افراد اختصاص می دهیم. من همچنین از تمرکز مدیرعامل در مسائل عدالت اجتماعی، به ویژه مواردی که از جامعه سیاه پوستان حمایت می نمایند، احساس خوشحالی می کنم. قبل از اینکه این کار مرسوم گردد، وی گوش شنوا داشت و اقدامات استراتژیک و معنی دار معتبری را انجام می داد.

Salesforce، زمینه فعالیت: فناوری اطلاعات

95درصد کارکنان می گویند که این شرکت مکان عالی برای کارکردن است.

درباره شرکت: ما با ارزش های خود (اعتماد، موفقیت مشتری، نوآوری و برابری) پیشرو هستیم. ما به همراه مشتریان و شرکای خود، کسب وکار، حرفه و دنیای خود را متحول می کنیم.

فرهنگ شرکت Salesforce براساس تجربه کارکنان آن:

98درصد، من احساس خوبی دارم درمورد راه هایی که ما برای یاری به جامعه داریم.

97درصد، افتخار می کنم که به دیگران می گویم اینجا کار می کنم.

97درصد، هنگام پیوستن به شرکت، احساس خوشایندی داریم.

96درصد، مدیریت در فعالیت های تجاری خود صادق و اخلاقی است.

95درصد، به من منابع و تجهیزات لازم برای انجام کارم را می دهند.

چرا در Salesforce کار کنیم؟

ببینید کارمندان درباره آنچه Salesforce را به یک محل کار عالی تبدیل می نماید، چه می گویند. این کلمات از نظرات کارمندان طی یک نظرسنجی گرفته شده است:

مردم، تیم، رهبری، فرهنگ، فواید، همه گیری، بخشنده، تمرکز، مشتریان، کرونا، اعتماد، احساس، حمایت، فزونی، مدل، ارزش ها، برابری، مراقبت، حیرت آور و…

آنچه کارمندان Salesforce می گویند: طی این همه گیری، شرکت ما چهره واقعی خود را نشان داده است. آنچه تیم اجرایی برای جوامع ما و کشور ما انجام داده، بسیار برجسته است و این باعث می گردد که من هر روز بسیار سپاسگزار باشم. در واقع، یکی از کارمندان از تیم اجرایی ما پرسید که آیا آن ها می توانند مقدار زیادی تجهیزات حفاظت فردی (1 PPE) را برای فراهم کردن سلامتی به یک قبیله بومی آمریکا ارسال نمایند و تنها چند روز بعد، آن ها این کار را کردند.

Hilton، زمینه فعالیت: هتلداری

96درصد، کارکنان می گویند که این شرکت مکان عالی برای کارکردن است.

درباره شرکت: هیلتون یک شرکت هتلداری و مهمان پذیری دنیای پیشرو است و دارای 18 نمونه نام تجاری دنیای است که بیش از 6.300 هتل با نزدیک به یک میلیون اتاق در 118 کشور دارد.

فرهنگ شرکت در Hilton براساس تجربه کارکنان آن:

99درصد، هنگام پیوستن به شرکت، احساس خوشایندی داریم.

98درصد، افتخار می کنم که به دیگران می گویم اینجا کار می کنم.

97درصد، مدیریت در اداره فعالیت های تجاری خود صلاحیت دارد.

97درصد، مدیریت به افراد اعتماد دارد که بدون نظارت، کار را به خوبی انجام می دهند.

97درصد، مدیریت در فعالیت های تجاری خود صادق و اخلاقی است.

چرا در Hilton کار کنیم؟

ببینید کارمندان درباره آنچه Hilton را به یک محل کار عالی تبدیل می نماید چه می گویند. این کلمات از نظرات کارمندان طی یک نظرسنجی گرفته شده است:

تیم، اعضا، مردم، احساس، فرهنگ، فواید، رهبران، اعتماد، تعادل، عشق، کارکردن، هتل، حیرت آور، بخشنده، توانا، اصل، حرفه، مراقب، اعتماد، مفهوم، متفاوت، همکاری، ایمان، برنامه، قدردانی، مهمان نوازی، حمایت، راستی، مسافرت رفتن، فرصت، رشد و…

آنچه کارمندان Hilton می گویند: من می توانم بسیاری از مزایای منحصربه فرد ارائه شده توسط هیلتون را ذکر کنم؛ اما سال جاری واقعا معین شد که چرا هیلتون چنین مکان ویژه ای است. در این سال که صنعت ما ضربه بی سابقه ای از بیماری همه گیر کرونا خورد، ما مجبور شدیم درمورد مرخصی دادن تصمیمات سختی بگیریم یا اجازه دهیم بعضی از اعضای تیم، ما را رها نمایند، همه اقدامات با خوش رویی، عزت و عطوفت فوق العاده ای همراه بود. تمام تصمیمات برای یاری به افراد در بحران به همان اندازه انجام سایر امور در سال های قبل مهم بود و همه در راستای همدلی و حمایت بود. هر شرکتی می تواند در سال های خوب، خوب باشد؛ اما شرکت های عظیمی مانند هیلتون نشان می دهند که چگونه عظمت خود را در بحران داشته باشند و خوب بمانند.

Wegmans Food Markets, Inc. زمینه فعالیت: خرده فروشی

93درصد کارکنان می گویند که این شرکت مکان عالی برای کارکردن است.

درباره شرکت: ما یک شرکت خانوادگی ماموریت محور، مبتنی بر ارزش ها هستیم که به مردم یاری می نماید تا به وسیله غذا زندگی سالم و بهتر داشته باشند. افراد مطلع و دلسوز ما تجربه ای گرم و دلپذیر را در 104 مکان ایجاد می نمایند و یاری آنلاین برای برنامه ریزی و تحویل غذا ارائه می دهند.

فرهنگ شرکت در Wegmans Food Markets, Inc براساس تجربه کارکنان آن:

98درصد، مشتریان ما خدماتی را که ارائه می دهیم عالی ارزیابی می نمایند.

97درصد، هنگام پیوستن به شرکت، احساس خوشایندی داریم.

96درصد، منابع و تجهیزات لازم را برای انجام کار خود به من می دهند.

95درصد، درمورد راه هایی که ما برای یاری به جامعه داریم، احساس خوبی دارم.

94درصد، مدیریت در فعالیت های تجاری خود صادق و اخلاقی است.

چرا در Wegmans Food Markets, Inc کار کنیم؟

ببینید کارمندان درباره آنچه Wegmans Food Markets, Inc را به یک محل کار عالی تبدیل می نماید، چه می گویند. این کلمات از نظرات کارمندان طی یک نظرسنجی گرفته شده است:

خانواده، مردم، احساس، همه کس، محل کار، مراقبت، یاری، درک، کار، انجمن، مشتریان، فواید، فروشگاه، زمان، فرصت ها، تیم، مراقب، همکاران، منحصربه فرد، حمایت، شغل، زندگی، مزایا، جدید و…

آنچه کارمندان Wegmans Food Markets, Inc می گویند: چیزی که باعث می گردد Wegmans یک مکان عالی برای کار کردن باشد، کارکنانی هستند که مایل به یاری به مشتریان و جوامع ما هستند؛ به خصوص در طول بیماری همه گیرکه همه ما مجبور شدیم دور هم جمع شویم و کوشش بیشتری برای یاری به مشتریان و جوامعی که به آن ها خدمت می کنیم داشته باشیم. فقط کارمندان، قفسه ها را تمیز نمی کردند، بلکه اطراف فروشگاه و بخش های دیگر را هم نظافت و ضدعفونی می کردند. این ترکیبی از مواردی بود که به ما یاری کرد تا از این بیماری همه گیر عبور کنیم و این کار را تا زمان نامعین نیز ادامه خواهیم داد.

من همچنین از امکان دریافت مرخصی برای محافظت در برابر کووید-19 بسیار ممنونم؛ زیرا درمورد خطر ابتلا بسیار نگران بودم برای آنکه در خانه من پدر و مادر مسن دارم که می توانند در معرض خطر باشند. متشکریم که کوشش خود را برای حفظ امنیت ما طی همه گیری انجام دادید.

Rocket Companies، زمینه فعالیت: خدمات اقتصادی و بیمه

95درصد کارکنان می گویند که این شرکت مکان عالی برای کارکردن است.

درباره شرکت: عظیم ترین ارائه نماینده وام مسکن در سطح کشور، با وسواس خود در زمینه تجربه مشتری مبتنی بر دیجیتال که از اواخر سال 2015، اولین تجربه رهن کاملا دیجیتالی را معرفی کرد.

فرهنگ شرکت در Rocket Companies براساس تجربه کارکنان آن:

98درصد، هنگام پیوستن به شرکت، احساس خوشایندی داریم.

97درصد، من احساس خوبی دارم درمورد راه هایی که ما برای یاری به جامعه داریم.

96درصد، منابع و تجهیزات لازم را برای انجام کار خود به من می دهند.

96درصد، امکانات ما به یک محیط کار خوب یاری می نماید.

95درصد، مدیریت در اداره فعالیت های تجاری خود صلاحیت دارد.

چرا در Rocket Companies کارکنیم؟

ببینید کارمندان درباره آنچه Rocket Companies را به یک محل کار عالی تبدیل می نماید، چه می گویند. این کلمات از نظرات کارمندان طی یک نظرسنجی گرفته شده است:

فرهنگ، تیم، اعضا، مردم، وام ها، محل کار، منافع، سرعت بخشیدن، عشق، مصرف نماینده ها، خانواده، شوخی، توانایی، منحصربه فرد، فرصت ها، تنوع، کسب وکار، شغل و…

آنچه کارمندان Rocket Companies می گویند: قسمت منحصر به فرد در خصوص حضور در این شرکت میزان پشتیبانی از ما در اینجا است. این شرکت به جای اخراج کردن ما از کار یا مجبور کردن به کار خود در طول بیماری همه گیر در محل کار، همه ما را با تجهیزات به خانه فرستاد تا بتوانیم از خانه کار کنیم و شغل خود را حفظ کنیم. مدیر من همواره وقتی به او نیاز دارم بسیار یاری نماینده است، پشتیبانی تیم من نیز حیرت انگیز است. اگرچه من با کار در خانه چیز های زیادی آموخته ام؛ اما احساس می کنم حتی بدون اینکه اعضای تیمم از نظر فیزیکی در کنارم باشند، کاملا حمایت می شوم.

منبع: فرارو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1583

به "16 ویژگی محیط کار عالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 ویژگی محیط کار عالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید