محیط زیست به کشاورزان خوزستان هشدار داد

خبرنگاران/خوزستان اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اطلاعیه ای به کشاورزان نسبت به آتش زدن کاه و کلش و ایجاد آلودگی هشدار داد.

محیط زیست به کشاورزان خوزستان هشدار داد

در اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به آلودگی های اخیر بعضی شهرهای استان در پی آتش زدن بقایای محصولات مزارع، خطاب به کشاورزان آمده است: به اطلاع کشاورزان و مالکین زمین های زراعی خوزستان می رساند با توجه به سرانجام فصل برداشت، اخیرا مشاهده شده که بسیاری از کشاورزان برای آماده سازی مجدد زمین جهت کشت، اقدام به سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی می نمایند که این کار در چند روز اخیر در سطح استان به شدت گسترش یافته است.

به گزارش خبرنگاران، در ادامه این اطلاعیه آمده است: به دلیل آتش سوزی مزارع توسط کشاورزان محلی و شرایط جوی، خوزستان دچار آلودگی شدید شده و از آنجا که برابر ماده 688 قانون مجازات اسلامی، این عمل مصداق تهدید علیه بهداشت عمومی و سلامت شهروندان است و جرم محسوب می گردد، مشمول مجازات اسلامی تا یک سال حبس است.

بنابراین از کلیه کشاورزان درخواست می گردد که از سوزاندن بقایای مزارع (کاه و کلش) جداً خودداری نمایند زیرا این اقدام علاوه برآلودگی شدید هوا موجب آسیب زدن به زمین زراعی نیز خواهد شد.

همچنین از شهروندان درخواست می گردد در صورت مشاهده این گونه تخلفات، مراتب را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست در سطح استان اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 16 دی 1398 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 552

به "محیط زیست به کشاورزان خوزستان هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محیط زیست به کشاورزان خوزستان هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید