فرانسه تدابیر جدیدی برای برخورد مستحکم با معترضان در پیش می گیرد

نخست وزیر فرانسه از ارائه طرحی برای اتخاذ تدابیر امنیتی جدید برای مقابله با تظاهرات جلیقه زردها در این کشور خبر داد.

فرانسه تدابیر جدیدی برای برخورد مستحکم با معترضان در پیش می گیرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به دنبال تشدید اعتراض جلیقه زردها در فرانسه نخست وزیر این کشور قرار است برای مقابله با موج های بعدی شورش تدابیر امنیتی بیشتری اتخاذ کند.

براساس گزارش رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به دنبال خشونتها و درگیریهای روز شنبه تعطیلات آخر هفته خود را نیمه کاره رها کرد و به پاریس بازگشت و در یک نشست امنیتی با وزرای کابینه خود شرکت کرد.

پس چند هفته اعتراضات مسالمت آمیز، روز شنبه گذشته تظاهرات جلیقه زردها مجددا به خشونت و درگیری با پلیس کشیده شد و تعدادی بانک و مغازه و خودرو در خیابانهای پاریس به ویژه در خیابان الیزه به آتش کشیده شد.

دفتر دواردو فیلیپ نخست وزیر فرانسه اعلام کرده است درگیریها و خشونتهای اخیر نشان داد که تدابیر و ترتیبات امنیتی ناکافی هستند.

دفتر فیلیپ طی بیانیه ای اعلام کرده است که با توجه به نشست دیروزکابینه، نخست وزیر روز دوشنبه طرحی برای اتخاذ تدابیر جدید که نیروهای امنیتی را قادر می کند بتوانند در هر زمان به صورت مستحکم اقدام کنند ارائه خواهد کرد.

پلیس فرانسه شنبه شب گزارش داد که 151 نفر از معترضان فرانسوی که روز شنبه در تظاهرات پاریس شرکت کرده بودند، بازداشت شدند.

این درحالیست که پیش از این برخی سازمانهای حقوق بشری از رفتار و خشونتهای پلیس فرانسه در قبال تظاهراتهای اخیر انتقاد کرده بودند. کمیساریای عالی حقوق بشرسازمان ملل نیز اخیرا از فرانسه خواسته است در زمینه خشونت پلیس این کشور علیه معترضان تحقیق کند.

امانوئل ماکرون از تظاهرات دیروز معترضان ابراز خشم کرده و گفته از خشونت غیرقابل قبول جلیقه زردها در تظاهرات اخیر خشمگین است.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه گفته: معترضانی که در تظاهرات روز شنبه شرکت کرده اند، جنایتکار هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 7 تیر 1398 شناسه مطلب: 156

به "فرانسه تدابیر جدیدی برای برخورد مستحکم با معترضان در پیش می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه تدابیر جدیدی برای برخورد مستحکم با معترضان در پیش می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید