سفیر روسیه در کابل: مذاکرات با طالبان سازنده بود

به گزارش مجله پیامکی، سفیر روسیه در افغانستان مذاکرات خود با مقامات ارشد جنبش طالبان که درباره مسائل امنیتی سفارت این کشور بود را مثبت و سازنده ارزیابی نموده و گفت: نمایندگان طالبان برخورد محبت آمیز خود با روسیه را تأیید کردند.

سفیر روسیه در کابل: مذاکرات با طالبان سازنده بود

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری ژیرنوف سفیر فدراسیون روسیه در افغانستان ملاقات و گفت وگوی روز سه شنبه خود با نمایندگان جنبش طالبان (که فعالیت آن در روسیه ممنوع است) را مثبت و سازنده ارزیابی کرد.

ژیرنوف در تماس با خبرنگاران روس در این باره گفت: این ملاقات با مقامات ارشد جنبش طالبان در کابل انجام گرفت. نشست ما مثبت و سازنده بود. نمایندگان طالبان ابراز اطمینان کردند که این جنبش محبت آمیز ترین و برترین رویکرد را نسبت به روسیه دارد. آن ها بعلاوه تأمین امنیت دیپلمات های روسی در افغانستان را تضمین کردند.

سفیر روسیه یادآور شد که شرایط دفتر نمایندگی سیاسی روسیه در کابل بدتر نخواهد شد و تمامی احتیاجات دیپلمات های روسی تأمین خواهد شد. به گفته وی، در حال حاضر هیچ حکومت رسمی در افغانستان وجود ندارد و تنها مقامات بلندپایه طالبان در کابل حضور دارند. پیش از این اعلام شده بود که تأمین امنیت خارجی سفارت روسیه در کابل بدست نیروهای طالبان افتاده است.

تماس تلفنی دیپلمات های روسی با همتایان آمریکایی در فرودگاه کابل

ژیرنوف بعلاوه گفت که دپیپلمات های روسی روز سه شنبه با نمایندگان سفارت آمریکا که به فرودگاه کابل عزیمت نموده بودند، تماس گرفتند. وی ادامه داد: کشورهای غربی ترسیده و تعداد دیپلمات های خود را کاهش داده و آن ها را سریع به فرودگاه کابل منتقل کردند. ما در تماس با دیپلمات های بلندپایه آمریکایی درباره فرایند اوضاع کنونی مصاحبه کردیم و همه چیز عادی بود.

سفیر روسیه با اشاره به اینکه نگهبانان در محل سفارت آمریکا همچنان مستقر هستند، ولی بعضی دیپلمات های آمریکایی در فرودگاه کابل مشغول به کار بوده و منتظر پرواز برای خارج شدن از افغانستان نیستند. به گفته وی، تا جایی که اطلاع دارد، سفارت چین و پاکستان هم همچون سفارت روسیه به فعالیت خود در کابل ادامه می دهند.

واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل روز گذشته تأکید نموده بود که طرف روسی نیازی نمی بیند که نسبت به وخامت بیشتر اوضاع در افغانستان نگرانی وجود داشته باشد، هرچند چنین فرایند اوضاعی برای همه غیرمنتظره بود.

وزارت امور خارجه روسیه هم در بیانیه ای گفت که سفارت این کشور در کابل با فعالیت خود ادامه خواهد داد و شرایط مرکز افغانستان در مجموع باثبات است و نیروهای طالبان درصدد ایجاد نظم و امنیت اجتماعی بوده و تضمین امنیت دیپلمات های خارجی و شهفرایندان محلی افغان را تضمین نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1400 بروزرسانی: 29 مرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1724

به "سفیر روسیه در کابل: مذاکرات با طالبان سازنده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر روسیه در کابل: مذاکرات با طالبان سازنده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید