جزییات اصلاح قانون حمایت از محیط بانان

به گزارش مجله پیامکی، تهران (پانا) - رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از تخصیص ردیف بودجه ای جداگانه برای یگان محیط زیست در بودجه سال آینده اطلاع داد و در خصوص اصلاح قانون حمایت از محیط بانان شرح داد.

جزییات اصلاح قانون حمایت از محیط بانان

سمیه رفیعی در گفت وگو با پانا درباره شرایط محیط بانان در بودجه سال آینده اظهار کرد: ردیف بودجه ای جداگانه در مورد تامین غذایی و تجهیزات برای یگان حفاظت محیط زیست در بودجه مصوب سازمان محیط زیست در سال 1400 دیده شده است و مجلس نیز از این موضوع حمایت می نماید.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره افزایش پرداختی یگان حفاظت در سال آینده شرح داد: مجوز رشد پرداختی 35 درصدی برای پرسنل یگان محیط زیست، از ابتدای فروردین ماه سال آینده صادر شده است. البته در حوزه استخدامی، چارت سازمانی و ردیف پستی و قرارداد ساده استخدامی مشخصی در نظر گرفته نشده است که امیدواریم در این زمینه هم گشایشی حاصل گردد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه شغل محیط بانی شغل پرخطری است، گفت: هر ساله شاهد مجروح و به شهادت رسیدن تعدادی از محیط بانان هستیم که به دلیل تعریف نشدن استفاده از سلاح محکوم به حفظ جان خود می شوند زیرا محیط بانان هنوز با محدودیت و ممنوعیت استفاده از اسلحه برای حفاظت از جان خود روبرو هستند امیدواریم به لحاظ حقوقی و قضایی قوانینی در این خصوص وضع شده و خلاءهاى قانونی برطرف گردد.

وی درباره استفاده از سلاح از سوی محیط بانان گفت: باید با یاری کمیسیون قضایی مجلس جلساتی برگزار و قوانین و سوابق مربوط به حمایت از محیط بانان آنالیز گردد و در مورد حمل اسلحه و استفاده از آن معین تکلیف گردد.

رفیعی درباره برطرف ایرادات قانون حمایت از محیط بانان گفت: این قانون ایراداتی در بخش سمن های حوزه محیط زیست دارد که اصلاحیه قانون باید از جامعیت بیشتری برخوردار باشد.

لایحه حمایت از محیط بانان و جنگل بانان، اردیبهشت سال 1396 به مجلس شورای اسلامی رفت. این لایحه در نهایت در سال گذشته به تصویب نهایی رسید. البته این قانون نواقصی دارد که بنا به گفته کیومرث کلانتری، معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست، این سازمان برای حمایت 100 درصدی از محیط بانان و همچنین همیاران محیط زیست لایحه را اصلاح می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1435

به "جزییات اصلاح قانون حمایت از محیط بانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات اصلاح قانون حمایت از محیط بانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید