ارقام بی سابقه رای گیری در آمریکا

به گزارش مجله پیامکی، ایسنا نوشت: ارقام مربوط به رای گیری زودهنگام انتخابات آمریکا نشان می دهد آمریکایی ها با سرعتی بی سابقه برای رای دادن پیش از رسیدن موعد برگزاری انتخابات در سوم نوامبر اقدام کرده اند که این نشان دهنده احتمال شکسته شدن رکورد شرکت رای دهندگان در این رویارویی انتخاباتی میان دونالد ترامپ و جو بایدن است.

ارقام بی سابقه رای گیری در آمریکا

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالی که کمتر از چهار هفته تا روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی مانده، طبق اعلام پروژه انتخابات آمریکا که به جمع آوری داده های رای گیری زودهنگام می پردازد، بیش از چهار میلیون آمریکایی طی رای گیری زودهنگام مربوط به این انتخابات تا کنون رای داده اند که بیش از 50 برابر بیشتر از رقم 75000 رای مربوط به همین دوره زمانی مشابه برای انتخابات سال 2016 است.

مایکل مک دونالد، مدیر پروژه مذکور از دانشگاه فلوریدا گفت، محرک این تغییر، گسترش رای گیری زودهنگام و پستی در تعداد زیادی از ایالات به عنوان یک شیوه ایمن رای دادن در زمان همه گیری کروناویروس و شوق تاثیرگذاری بر آینده سیاسی دونالد ترامپ بوده است.

او گفت: ما هرگز تا کنون ندیده بودیم این تعداد زیاد از مردم بیایند و انقدر زودتر از موعد انتخابات رای بدهند. مردم زمانی در انتخابات رای می دهند که تصمیمشان را گرفته باشند و می دانیم که خیلی از مردم خیلی وقت پیش تصمیم شان را گرفته اند و درباره ترامپ قضاوت کرده اند.

این جهش زودهنگام در تعداد رای دهندگان مک دونالد را بر آن داشت که پیش بینی رکورد شرکت حدود 150 میلیون رای دهنده معادل 65 درصد کل رای دهندگان واجد شرایط را در این انتخابات داشته باشد که بالاترین نرخ میزان شرکت در انتخابات از 1908 تا کنون است.

در نظرسنجی های سراسری بایدن دموکرات از ترامپ جمهوریخواه جلوتر است اگرچه رقابت آنها در نظرسنجی های مربوط به ایالات محل رقابت نزدیک تر است.

مک دونالد گفت، ارقامی که تا به امروز گزارش شده اند مربوط به31 ایالت بوده اند و با شروع رای گیری حضوری زودهنگام در تعداد بیشتری از ایالات و دادن گزارش مجموع آرای پستی غیابی در عرض چهار هفته آینده هر چه بیشتر رشد پیدا خواهد کرد. همه ایالات آمریکا بجز حدود شش ایالت اجازه به برگزاری میزانی از رای گیری زودهنگام حضوری را داده اند.

کمیسیون کمک انتخاباتی آمریکا که یک نهاد فدرال است عنوان کرده، درصد رای دهندگانی که رای خود را با دستگاه رای گیری در روز انتخابات ثبت میکنند از قبل از امسال دستخوش یک فرایند نزولی پایدار شده است.

این کمیسیون گفت، مجموع تعداد آرای زودهنگام یا پستی از 2004 تا 2016 بیش از دو برابر شده و از 25 میلیون به 57 میلیون رسیده است و در حالی که در 2004 یکی از هر پنج رای در انتخابات را به خود اختصاص می داد در 2016 دو رای از هر پنج رای انتخابات را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که ترامپ قبلا مخالفت شدیدی با رای گیری پستی داشته و به شکلی بی پایه و اساس گفته این رای گیری منجر به تقلب در انتخابات می شود. کارشناسان می گویند چنین تقلبی نادر است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1209

به "ارقام بی سابقه رای گیری در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارقام بی سابقه رای گیری در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید