آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه

به گزارش مجله پیامکی، رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: از تمام دیدگاه ها، حتی دیدگاه های متفاوت در زمینه اصلاح ساختار بودجه استقبال می کنیم.

آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه

به گزارش مجله پیامکی، محمدباقر نوبخت - معاون رییس جمهور در دومین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1398 کل کشور اظهار کرد: در اصلاح ساختار بودجه، آنچه هدف اصلی و اساسی ماست، تغییر منتج به بهبود است و از تمام دیدگاه ها، حتی دیدگاه های متفاوت که در این امر مهم یاری کند، استقبال می کنیم.

وی اضافه کرد: از تمام معاونان و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور می خواهم که ساختار اصلاح بودجه را به درستی و با دقت افزون تری مرور نمایند و توجه داشته باشند که در این روند ملاک ما اسناد بالادستی خواهد بود.

نوبخت توضیح داد که یکی از اسناد بالادستی، قانون برنامه ششم توسعه است و بی تردید اگر هدف گیری ما متناسب با برنامه ها باشد، پشتیبانی افکار عمومی را هم به عنوان سرمایه ای ارزشمند توشه راه خواهیم داشت.

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، در این جلسه، آرا افلاکی - معاون بودجه هزینه ای امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور - در خصوص ساختار و اهداف کمیته بازبینی هزینه ها، گزارشی ارائه کرد و گفت: کمیته بازبینی و سامان دهی آن بر اساس حذف خروجی های زاید، برون سپاری خدمت و کاستن از تعداد ردیف ها با توجه به قیمت تمام شده انجام خواهد شد.

همچنین رحمتی - مشاور معاونت مالی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه - نیز اظهار کرد: رویکرد ما در این روند، برنامه محوری و نظارت محوری است که جایگزین دستگاه محوری می گردد و این امر به تقویت توان نظارت سازمان برنامه و بودجه کشور منتهی می گردد و نهاد سیاست گذار هم در صندلی واقعی و ایده آل خود واقع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 296

به "آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه" امتیاز دهید

1 کاربر به "آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید