حقوق ورودی گوشی های همراه بالای 600 دلار مشخص شد

به گزارش مجله پیامکی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی حقوق ورودی واردات گوشی های همراه بالای 600 دلار را تعیین کردند.

حقوق ورودی گوشی های همراه بالای 600 دلار مشخص شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت سوم امروز (شنبه، 7 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به بخش درآمدی لایحه بودجه 1401، بند الحاقی 2 تبصره 7 را تصویب کردند.

براساس این مصوبه، ارزش خرید مواد معدنی برای واحد های فرآوری مواد معدنی در صورت ارائه صورتحساب الکترونیکی تأیید شده مطابق ماده (95) قانون مالیات های مستقیم و آیین نامه اجرایی آن به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی مورد قبول واقع می شود. لیست واحد های فرآوری مواد معدنی تا سرانجام فروردین ماه 1401 به وسیله وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان امور مالیاتی ارائه می شود. با هدف محاسبه ارزش دقیق حقوق مالکانه معادن، سازمان امور مالیاتی موظف است اطلاعات مرتبط با این بند را در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهد.

بعلاوه براساس بند الحاقی 3 در تبصره 7، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است نسبت به واگذاری مجوز های معادن تعطیل در اختیار خود به وسیله بازار سرمایه و بعد از اهلیت سنجی به اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام کند و یا در قالب شرکت های سهامی عام طرح (پروژه) به وسیله بازار سرمایه واگذار نمایند.

بعلاوه 6 ماه پس از ابلاغ این قانون، مجوز کلیه معادن تعطیل در اختیار بخش خصوصی و غیر دولتی که بیش از یک سال از تعطیلی آن ها می گذرد به صورت اتوماتیک لغو می شود. آیین نامه این بند ظرف یک ماه پس از ابلاغ این قانون با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و تأیید شورای عالی بورس تدوین و اجرایی می شود. گزارش عملکردی این بند سه ماه پس از مهلت مقرر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور ارائه می شود.

بر اساس بند الحاقی 4 به تبصره 7، حقوق ورودی واردات گوشی های همراه (موبایل) ساخته شده خارجی بالای ششصد (600) دلار برابر دوازده درصد (12%) مشخص می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1984

به "حقوق ورودی گوشی های همراه بالای 600 دلار مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق ورودی گوشی های همراه بالای 600 دلار مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید