کشفی: مشترکان پرمصرف باید قیمت تمام شده آب را پرداخت کنند

به گزارش مجله پیامکی، معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری آبفا گفت: به دنبال دریافت قیمت تمام شده آب از مشترکان پرمصرف هستیم.

کشفی: مشترکان پرمصرف باید قیمت تمام شده آب را پرداخت کنند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، حمید رضا کشفی، با اشاره به اینکه قیمت تمام شده هر متر مکعب (هزار لیتر) آب حدود هزار و 700 تومان است در حالی که به طور متوسط 500 تومان فروخته می شود، گفت: به دنبال جریمه مشترکان پرمصرف نیستیم، اما درصورتی که طرح پیشنهادی افزایش آب بهای مشترکان پر مصرف مطرح و تصویب شود کاهش درآمد ناشی از اجرای طرح آب امید (معاف شدن مشترکان کم مصرف از پرداخت آب بها) جبران می شود، اما قیمت تمام شده آب، دریافت نمی شود.

وی اضافه کرد: برای پایداری خدمات تلاش می کنیم قیمت تمام شده محصول را دریافت کنیم البته افرادی که مطابق الگوی مصرف آب مصرف می کنند حتماً از تخفیف های ویژه بهره مند می شوند و مشترکانی که پرمصرف هستند قیمت تمام شده را باید پرداخت کنند.

کشفی در پاسخ به این سوال که تحریم ها در اجرای طرح های فاینانس فاضلاب تأثیر داشته است ادامه داد: طرح های فاینانس آب و فاضلاب دو نسل دارند یکی طرح هایی که قرارداد آن ها شروع شده بود و مسدودی ارزی اتفاق افتاده که این طرح ها در حال انجام است، اما طرح هایی نیز در بسته مسدودی ارزی در بانک مرکزی قرار نگرفته اند باوجود اینکه قرارداد و تفاهم نامه داشتیم، نتوانستیم به منابع مالی مربوط دسترسی پیدا کنیم و این طرح ها متوقف شده، که امیدواریم با پیگیری بانک مرکزی بخشی از طرح ها را با منابع مالی خارجی، تأمین اعتبار کنیم.

معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری آبفا درباره عوارض هر متر مکعب آب در قبوض، توضیح داد: عوارض هر متر مکعب آب مصرفی در قبوض، 20 تومان است که از مشترکان گرفته و در مناطق روستایی استفاده می شود. پیشنهاد هایی برای عوارض داده شده، که به دلیل سیاست های کلان کشور برای عدم افزایش هزینه ها و تعرفه ها، مورد قبول واقع نشده است.

این مقام مسئول همچنین درباره تجمیع شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی با توجه به اینکه این شرکت ها زیان انباشت زیادی دارند گفت: تجمیع این شرکت ها به نفع مردم به خصوص مردم روستایی است که خدمات یکپارچه تر و با استاندارد یکسان دریافت کنند گرچه وزارت نیرو نیز با یکپارچه سازی این شرکت ها به منابع یکسانی دست می یابد.

به گفته کشفی تلاش می کنیم در وزارت نیرو طرح های موازی کمتری تعریف شود و طرح های شهری و روستایی تجمیع و نیروی انسانی، هم افزایی شوند که به دنبال آن هم افزایی، منابع مالی را هم داریم. البته تجمیع شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در یکی دو سال اول با مسائل مالی روبرو خواهند بود، اما امیدواریم با پایداری مالی که ایجاد می شود، این مشکل برطرف شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1400

به "کشفی: مشترکان پرمصرف باید قیمت تمام شده آب را پرداخت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشفی: مشترکان پرمصرف باید قیمت تمام شده آب را پرداخت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید