چگونه یونان در بحران کرونا آمار گردشگری خود را افزایش داد؟

به گزارش مجله پیامکی، گردشگری یونان رو به بهبود و این صنعت امیدوار است که با وجود افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید 19 ناشی از ویروس بسیار مسری دلتا در هفته های اخیر، بتواند همچنان به جذب گردشگران بپردازد.

چگونه یونان در بحران کرونا آمار گردشگری خود را افزایش داد؟

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به نقل از سی جی تی ان شواهد نشان می دهد با وجود موارد بیشتر ابتلا، بازهم توریستان از سراسر دنیا تصمیم دارند تا در تابستان از یونان بازدید نمایند.

نتایج آنالیز نشان داد که یونان نسبت به سایر مقاصد تعطیلات اروپایی، پروازهای بیشتری را در مقایسه با قبل از همه گیری انجام می دهد. تعداد پروازها در ماه جولای 130 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 2020 افزایش یافته است. در مجموع از ماه مه تا جولای 2.3 میلیون توریست از یونان بازدید کردند، در حالی که در سال گذشته تنها 660 هزار نفر توریست داشته است.

رئیس اتحادیه هتل های یونان گفت: اگر دولت تدابیر فوری اتخاذ ننموده بود افزایش تعداد توریستان امکان پذیر نبود. البته نسبت به سال گذشته در صندلی بسیار بهتری بسر می بریم اما باز هم از فرایند طبیعی توریستی دور هستیم.

وی اظهار کرد: هنگامی که آلمان اعلام نمود یونان را به همراه هلند به لیست مقاصد پرخطر خود منتقل نموده است، اعلام خطر برای صنعت توریستی این منطقه بود اما به نظر می رسد که این تصمیم آلمان هم تاثیر جدی نداشته است زیرا در ماه ژوئن بیش از 260 هزار توریست آلمانی از یونان تماشا کردند.

با این حال دولت آلمان در حال آنالیز اعلام یونان به اسم منطقه پرخطر کووید 19 است و این تصمیم به صنعت توریستی یونان آسیب خواهد رساند.

هریس تئوخاریس، وزیر توریستی یونان گفت: ممکن است این تصمیم ها روی صنعت توریستی تاثیر بگذارد اما نمی توانیم به کشوری بگوییم که ما را در کدام دسته طبقه بندی نمایند و البته این تصمیم ها باید از روی داده های واقعی و نه ساختگی باشد.

کشور یونان برای کاهش موارد ابتلا ناشی از توریستی، مدارک واکسیناسیون و یا آزمایش منفی کووید- 19 را 72 ساعت قبل از ورود درخواست می نماید اما آزمایش های اجباری سه بار در هفته برای میزبانی اجباری است.

دولت این کشور اعلام نمود: تمام کوشش خود را می نماید تا دوباره توریستی یونان رونق یابد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1400 بروزرسانی: 27 مرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1723

به "چگونه یونان در بحران کرونا آمار گردشگری خود را افزایش داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یونان در بحران کرونا آمار گردشگری خود را افزایش داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید