چرا برخی ها سراغ طالع بینی می فرایند؟

به گزارش مجله پیامکی، طالع بینی را می توان راه فرار مناسب برای افرادی دانست که می خواهند به هر نحوی شده از تصمیم گیری شانه خالی نمایند.

چرا برخی ها سراغ طالع بینی می فرایند؟

به گزارش، یکی از علل رواج طالع بینی و فالگیری در عصر حاضر این است که انسان امروزی نسبت به انسان های دوران گذشته تنبل تر شده است. یکی دیگر از این علل، احساس تنهایی است که گریبان قسمت عمده ای از مردم روی زمین را گرفته و یکی دیگر از این عوامل تلقین است.

تنهایی، ناراحتی خیال، توانایی نداشتن در ایجاد رابطه با دیگران، نیاز به پیشرفت و پیروزیت در کار، حل مسائل عشقی، عاطفی و زناشویی باعث می گردد متاسفانه گاهی افراد تحصیل نموده و روشنفکر هم تحت القائات دیگران دست به دامان این مسائل شوند و نداشتن قدرت و توانایی خود را برای حل مسائل به این صورت ابراز دارند.

درواقع به همان نسبت که مسائل فردی و اجتماعی انسان زیاد شده به همان نسبت هم از میزان صبر و وقت او کم شده است و می خواهد به هرنحوی که شده راه حلی برای مسائلش بیابد. اما چرا آدم ها طالع بینی را دوست دارند؟

از دیدگاه روان شناسی طالع بینی جاذبه ای بسیار قوی به شمار می رود، زیرا درباره شخصیت و طبیعت افراد بحث می نماید، بنابراین به موضوع جالبی برای سرگرمی افراد تبدیل می گردد.

طالع بینی را می توان راه فرار مناسب برای افرادی دانست که می خواهند به هر نحوی شده از تصمیم گیری شانه خالی و از طالع بینی به عنوان یاریی برای تصمیم گیری استفاده نمایند. درواقع آن ها هر تصمیمی را بهتر از بی تصمیمی می دانند و طالع بینی یاری می نماید تا آن ها تصمیمی بگیرند حتی اگر به ضررشان باشد.

برخی افراد هرگاه با سوال گیج نماینده ای روبرو می شوند و نمی توانند به طور منطقی و ساده به آن پاسخ دهند به طالع بینی مراجعه می نمایند. مثلا آیا ازدواج این دو نفر حتما پیروز خواهد بود؟ آیا شروع یک کار تجاری با پیروزیت همراه خواهد بود؟ یا سوالاتی از این دست که فکر می نمایند فقط طالع بینی می تواند به آن ها جواب دهد.

کسانی که در زمینه طالع بینی فعالیت می نمایند بیشتر اوقات خود را در موقعیتی رازآمیز می بینند. موقعیتی ویژه که با علوم غریبه در ارتباط است. آن ها از علایم عجیب استفاده می نمایند، جدول های نجومی را به کار می گیرند و همیشه به مراجعه نماینده القا می نمایند بر نیرو هایی احاطه دارند که برای علم ناآشناست. این مسائل برای دیگران جاذبه دارد و آن ها را به خود جذب می نماید.

از همه مهم تر علتی که موجب می گردد طالع بینی رشد فراوانی پیدا کند در یک کلمه خلاصه می گردد و آن پول است. طالع بینان حرفه ای از راه های گوناگون به کسب پول می پردازند و همان طور که بسیاری از رسانه ها و روزنامه ها تضمین فروش روزانه خود را مرهون ستون طالع بینی می دانند. به این ترتیب متاسفانه طالع بینی در دنیای امروز به تجارتی سودآور تبدیل شده است که نفرات اصلی آن راه چاره های زیادی می اندیشند تا بتوانند همچنان درآمد کسب نمایند.

این قضیه قابل انکار نیست که انسان های زیادی هستند که اعتقاد دارند فال و طالع آن ها کاملا صحیح است. برخی طالع بینی ها می گویند امروز دوست قدیمی تان با شما تماس می گیرد و برای برطرف مشکل خود به یاری شما نیاز دارد؛ آیا واقعا در آن روز دوست قدیمی تان با شما تماس گرفته است؟ یا می گوید شما امروز عشق خود را پیدا می کنید؛ آیا واقعا شما در آن روز عشق خود را پیدا نموده اید؟ به بیان دیگر چه تعداد از پیشگویی هایی که می گردد برای شما به حقیقت می پیوندد و چه تعداد از آن ها اشتباه از آب درمی آید؟ درواقع بسیاری از افراد سعی می نمایند پیشگویی های تصادفا درست را به یاد داشته باشند و آن هایی را که اشتباه بوده است، فراموش نمایند، اعتماد و اعتقاد به طالع بینی می تواند خطرناک و آسیب رسان باشد، زیرا باعث می گردد انسان ها به دنیا معقولانه نگاه ننموده و از توانایی خود برای ساختن زندگی شان استفاده ننمایند.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 701

به "چرا برخی ها سراغ طالع بینی می فرایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا برخی ها سراغ طالع بینی می فرایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید