واکنش عملی چین به مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ

به گزارش مجله پیامکی، چین در واکنش به مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ آنالیز درخواست های هواپیما و کشتی های نظامی آمریکا برای پهلوگرفتن در بندر هنگ کنگ را به حالت تعلیق در آورده است.

واکنش عملی چین به مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزار امور خارجه چین امروز دوشنبه بیان کرد آنالیز درخواست های هواپیما و کشتی های نظامی آمریکا برای پهلوگرفتن در بندر هنگ کنگ را به حالت تعلیق در آورده است.

این اقدام چین واکنشی به تصویب قانون مداخله گرایانه سنای آمریکا درباره هنگ کنگ ارزیابی شده است.

دولت چین همچنین سازمان غیردولتی دیده بان حقوق بشر را که در آمریکا مستقر است به دلیل حمایت از افراط گرایی و فعالیت های خشونت طلبانه در هنگ کنگ تحریم نموده است. این خبر را هوا شوانینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری امروز بیان کرد.

پکن هفته گذشته تاکید نمود اگر ایالات متحده به مداخله در امور هنگ کنگ ادامه دارد پاسخ قاطعانه ای خواهد داد.

یک منبع نزدیک به تیم مذاکراتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیروز یکشنبه بیان کرد توافق تجاری میان ایالات متحده و چین به دلیل قانونی که کنگره آمریکا درباره هنگ کنگ به تصویب رساند، متوقف شده است.

وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه نیز قانونی را که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حمایت از معترضان هنگ کنگی امضا کرد محکوم و مداخله جدی در امور داخلی چین توصیف کرد.

سنای آمریکا سه شنبه گذشته قانونی مداخله جویانه را که گفته می گردد برای حمایت از حقوق بشر در هنگ کنگ است به تصویب رساند. قانون حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ چهارشنبه هفته گذشته توسط ترامپ برای اجرایی شدن به امضا در آمد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 500

به "واکنش عملی چین به مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عملی چین به مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید