هزینه چند تریلیون دلاری آمریکا برای به روزرسانی تسلیحات هسته ای

به گزارش مجله پیامکی، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری گفت آمریکا نه تنها دارنده بزرگترین و پیشرفته ترین زرادخانه تسلیحات هسته ای بوده بلکه چند تریلیون دلار هم برای به روز رسانی تسلیحات هسته ای خود سرمایه گذاری نموده است.

هزینه چند تریلیون دلاری آمریکا برای به روزرسانی تسلیحات هسته ای

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه گفت پکن قاطعانه با اقدام آمریکا در چین هراسی مخالف است. چین همیشه محافظ صلح دنیای بوده و در توسعه دنیای نقش داشته است و به حفظ نظم بین المللی و تامین منافع عمومی پایبند است.

وی در ادامه گفت: چین بدون تردید، سیاست دفاع ملی خود را که ماهیت دفاعی داشته و بعلاوه راهبرد هسته ای دفاعی خود را پیگیری می نماید و همیشه نیروی هسته ای خود را در کمترین سطح مورد احتیاج برای محافظت از امنیت ملی حفظ می نماید

چین وارد رقابت هسته ای نمی گردد

سخنگوی وزارت خارجه چین اضافه نمود: چین هرگز وارد رقابت هسته ای با هیچ کشوری نخواهد شد و تنها هدف چین از توسعه قابلیت های نظامی ضروری، حفاظت از منافع امنیت مشروعش است.

قابلیت های نظامی چین تهدیدی برای هیچ کشوری نیست

وانگ ونبین اضافه نمود: تقویت رشد چین، نیرویی برای صلح دنیای است. هیچ کشوری به وسیله قابلیت های دفاع ملی چین تهدید نخواهد شد که این تا زمانی است که قصدی برای تهدید یا تضعیف حاکمیت ملی، امنیت و تمامیت ارضی چین وجود نداشته باشد.

وی اضافه نمود: آمریکا نه تنها دارای بزرگترین و پیشرفته ترین زرادخانه هسته ای دنیا بوده بلکه چند تریلیون دلار برای به روزرسانی تسلیحات هسته ای خود سرمایه گذاری نموده است.

چین هراسی به دستاویزی برای آمریکا تبدیل شده است

سخنگوی وزارت خارجه چین اضافه نمود: آمریکا با تشدید چین هراسی در پی یافتن دستاویزی برای تقویت قابلیت های نظامی خود و مزیت امنیت مطلق است.

وانگ ونبین گفت: همانطور که برای همه ما شناخته شده است، آمریکا از پیمان محدود کردن سامانه های دفاع موشکی بالستیک و پیمان موشک های هسته ای میان برد خارج شده و به طور مداوم در حال پیشبرد استقرار سامانه دفاع موشکی خود در سطح دنیا است.

وی اضافه نمود: برای مدت ها، آمریکا تنها کشوری است که مانع از مذاکرات درباره پروتوکل راستی آزمایی کنوانسیون تسلیحات بیولوژیکی است.

علاوه برآن، آمریکا گفت وگوها درباره کنترل استقرار تسلیحات در فضا را متوقف نموده و در پی انتقال زیردریاییهای هسته ای به کشوری که هسته ای نبوده، است که خطر اشاعه هسته ای را افزایش می دهد.

سخنگوی وزارت خارجه چین اضافه نمود: آمریکا به عنوان تنها ابرقدرت، طی سالیان اخیر، به ذهنیت جنگ سرد روی آورده، تقویت نظامی خود را به صورت همه جنبه به پیش برده، تعمیق ائتلاف نظامی را ادامه داده و گروههای نظامی تشکیل داده است.

وانگ ونبین در ادامه این کنفرانس خبری گفت: چیزی که آمریکا انجام میدهد شدیدا صلح و امنیت دنیای را تضعیف نموده و به ثبات راهبردی دنیا آسیب میرساند.

وی اضافه نمود: این ادعا به وسیله آمریکا که چین در حال تشدید رقابت تسلیحاتی بوده، صرفا با هدف منتقل کردن تقصیرها به دیگران و انحراف توجه هاست.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون اخیرا در مصاحبه ای به شبکه خبری فاکس نیوز گفت: ما نگرانی های خود را در خصوص توانایی های نظامی که چین در پی آن می رود، روشن نموده ایم، توانایی هایی که تنها تنش ها را در منطقه و فراتر از آن افزایش می دهد. این یکی از دلایلی است که ما چین را یک چالش به شمار می آوریم.

نشریه فایننشال تایمز نیز شامگاه شنبه گزارش داد که چین در ماه آگوست یک فروند موشک مافوق صوت با قابلیت حمل کلاهک اتمی آزمایش نموده که قبل از سرعت گرفتن به سمت هدف، کره زمین را دور زد و این نشان دهنده قابلیت فضایی پیشرفته ای بود که جامعه اطلاعاتی آمریکا را شگفت زده کرد.

پنج نفر از افراد آگاه ازاین آزمایش به فایننشال تایمز گفتند: ارتش چین موشکی را پرتاب کرد که یک وسیله گلایدر مافوق صوت را حمل می کرد و قبل از حرکت به سمت هدف ، از فضای مدار پایین زمین عبور کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1833

به "هزینه چند تریلیون دلاری آمریکا برای به روزرسانی تسلیحات هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه چند تریلیون دلاری آمریکا برای به روزرسانی تسلیحات هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید