مکزیکی ها از رئیس جمهورشان خواستند استعفا بدهد

به گزارش مجله پیامکی، معترضان در دست کم 60 شهر مکزیک خواهان استعفا و برکناری رئیس جمهوری این کشور شدند و در اعتراضات خود اعلام کردند که وی یک کمونیست است.

مکزیکی ها از رئیس جمهورشان خواستند استعفا بدهد

گروه پیشرو نومحافظه کار به نام جبهه ملی شهروندی اعتراضاتی را علیه آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک برگزار کرد که در آن هزاران تن با حضور در خودروهای خود و به صدا درآوردن بوق ها و به دست دریافت پلاکاردهایی در داخل خودروهایشان و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به دلیل شیوع ویروس کرونا علیه رئیس جمهوری مکزیک دست به راهپیمایی اعتراض آمیز زدند.

این گروه در توییتر با منتشر کردن تصویری از خیابان اصلی مکزیکوسیتی که در آن خودروها حضور داشتند، نوشت: مکزیک فراتر از نفس، انجمن ها، جمعیت ها متحد است. مردم مکزیک علاقه ای به اسامی گروه ها ندارند. امروز آنها به عنوان مکزیکی گردهم آمده اند و تنها یک دلیل وجود دارد اینکه رئیس جمهوری مکزیک برکنار گردد.

این گروه جدید محافظه کار مدعی شده هیچ وابستگی سیاسی ندارد اما موسس آن به خبرگزاری آناتولی گفته است که علیه رئیس جمهوری چپ گرای مکزیک متحد شده است و آنها رئیس جمهوری و دولت کنونی مکزیک را دیکتاتوری کمونیستی نامیده اند.

این گروه سوم آوریل و درست روزی آغاز به کار کرد که رئیس جمهوری این کشور در یک سخنرانی عمومی گاف داد و گفت که کروناویروس و اپیدمی آن شبیه یک حلقه در انگشت برای مکزیک است و به این معنا که کاملا برای مکزیک مناسب است و می تواند به نوآوری ها و اصلاحات در مکزیک یاری کند.

این گروه نومحافظه کار همچنین در وبسایت خود آورده است: ما یک جنبش اجتماعی مکزیکی هستیم تا مکزیک را از دستان کمونیسم رهایی بخشیم.

این گروه همچنین از حامیانش خواسته است تا گروه های واتس اپ را با حضور 10 تن از جوامع مختلف تشکیل دهند و به آنالیز ایده ها بپردازند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1008

به "مکزیکی ها از رئیس جمهورشان خواستند استعفا بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکزیکی ها از رئیس جمهورشان خواستند استعفا بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید