مهدی قایدی نیمکت نشین تازه استقلال؟

به گزارش مجله پیامکی، استقلال به سایپا باخت و این شاید منجر به تصمیمات تازه ای از سوی محمود فکری در بازی بعدی شود.

مهدی قایدی نیمکت نشین تازه استقلال؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، در بازی با سایپا، مهدی قایدی در پست وینگر چپ به میدان آمد و زوج خوبی را با محمد نادری تشکیل نداد. در این بازی باز هم سرمربی استقلال به طور همزمان از سه مهاجم بهره برد. در جا هایی شیخ دیاباته و مهدی قایدی تا محوطه جریمه خود عقب نشینی می کردند و از سویی محمد دانشگر به محوطه جریمه حریف می رفت. این موجب بی نظمی تاکتیکی در بازی استقلال شده بود و حتی منجر به این شد که استقلال در این بازی از ابتدای نیمه دوم رو به بازی مستقیم بیاورد!

شاید آنالیز های تازه ای که محمود فکری از بازی استقلال برابر سایپا داشته، تیمش را با دو مهاجم به میدان بفرستد. برخلاف استراماچونی و فرهاد مجیدی که زوج شیخ دیاباته و مهدی قایدی را ترجیح می دادند، محمود فکری اصرار دارد به امیرارسلان مطهری بازی دهد به این خاطر که این بازیکن دوندگی بی امانی دارد و شاید در این صورت از بین شیخ دیاباته و مهدی قایدی یکی نیمکت نشین شود. مهدی قایدی قبلاً این موقعیت را تجربه کرده بود و جای خود را به سبحان خاقانی داده بود.

خیلی ها به محمود فکری توصیه بازی با 3 مدافع را داده اند، اما سرمربی استقلال دوست ندارد به شیوه بازی تیم در زمان استراماچونی برشود. نه به خاطر مخالفت با دیدگاه این مربی ایتالیایی. واقعیت این است که برخی از مهره های تیم آبی جدا شده اند و محمود فکری برای جا انداختن دوباره این شیوه نیاز به زمان خواهد داشت. بهترین راه حل تغییر شیوه بازی از 1-3-2-4 یا 4-3-3 به 2-4-4 است. در این صورت از بین مهدی قایدی و شیخ دیاباته یکی زوج امیرارسلان مطهری خواهد شد و شاید به همین بهانه یک نیمه مهدی قایدی و یک نیمه شیخ دیاباته بازی کند.

استقلال در بازی بعدی باید به مصاف نفت مسجدسلیمان برود و این بازی سختی است به این خاطر که نفت در خانه تیم های بزرگی را شکست داده است؛ تیم هایی، چون فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان. البته استقلال در بازی با سه مهاجم در دیدار با تراکتور خوب نتیجه گرفت، اما با این شیوه در بازی با سایپا که بسته بازی می کرد به مشکل خورد و شکل بازی نفت مسجدسلیمان شبیه سایپاست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1417

به "مهدی قایدی نیمکت نشین تازه استقلال؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی قایدی نیمکت نشین تازه استقلال؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید