مشارکت مردم و مسئولان استان بوشهر در توسعه بهداشت افزایش می یابد

به گزارش مجله پیامکی، عیسی صفوی بعد از ظهر چهارشنبه در دوره آموزشی عوامل موثر بر سلامت در گناوه گفت: اولین سند سلامت استان و اولین مجمع سلامت شهرستان ها نیز در گناوه برگزار گردید که حاصل کوشش بی شائبه کسانی است که در این شهرستان کوشش کردند.

مشارکت مردم و مسئولان استان بوشهر در توسعه بهداشت افزایش می یابد

وی اضافه نمود: در واکاوی واژه سلامت باید گفت که سلامت فقط در درمان خلاصه نمی گردد چنانچه سال های سال به اینگونه برداشت گردیده است.

رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر اعلام کرد: کار ما این است که با مشارکت مردم و مسئولان میزان مراجعه و احتیاج به درمان رادر جامعه کاهش دهیم.

صفوی اضافه نمود: اینگونه کارگاه ها برای گسترش کارها و دفاع از زیرساخت هایی است که به سلامت کمک می نماید و احتیاج به درمان را کاهش می دهد زیرا منابع محدود و افراد ناچار به انتخاب هستند پس باید زیرساخت هایی را آماده کنیم و زیرساخت های مرتبط با سلامت را تامین کنیم تا ارجاع به بیمارستان ها کاهش یابد.

وی اضافه نمود: چگونه با ابر مشکل ها که تهدید نماینده سلامت هستند و اجتماعی هستند می توان مبارزه کرد و در هر شهر و منطقه نیز متفاوت است.

رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر در ادامه به تشریح عوامل موثر بر سلامت و اهداف این کارگاه پرداخت.

تدوین سند سلامت گناوه

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز در این برنامه گفت: هر امری که به سلامت مردم کمک کند شبکه بهداشت آماده همراهی و همکاری است.

محمد بازکمک گفت: سند سلامت شهرستان در گناوه به عنوان اول در استان بوشهر است و توانسته در استان رتبه برتر را کسب کند.

وی افزود: باید هر کس به هر نحو می می تواند به سلامت جامعه کمک کند و در این بخش بهداشت و درمان را کمک دهد و ظرفیت بهداشت و درمان نیز دارای ظرفیت خاصی است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: همه افرادی که در یک جامعه زندگی می نمایند در سلامت و بهداشت افراد جامعه موثرند و باید در این زمینه احساس مسئولیت نمایند و دارای تفکر و دیدگاهی روشن باشند.

وی ادامه داد: معاونت بهداشت با راه اندازی معاونت اجتماعی همه افرادی را که به نحوی بتوانند در امر بهداشت و سلامت کمک نمایند مانند مسئولان ارشد استان ها و شهرستان ها را به کمک گرفت تا با این اقدام همه کسانی که می توانند به امر سلامت کمک نمایند و موثر باشند در این امر مشارکت نمایند.

بازکمک گفت: مجموعه بهداشت و درمان خود را موظف به همکاری می داند و معاونت اجتماعی درخت نوپایی است که همه باید کمک نمایند تا بارور گردد و به ثمر بنشیند.

معرفی اولویت های سلامت

رئیس اندیشکده سلامت شهرستان گناوه نیز با تقدیر از کسانی که در دوره حضور یافتند گفت: برای سال 97 دیدگاه ما بر تشکیل چهار دوره است که امروز اولین دوره آن برگزار گردید و برنامه ما این است که بتوانیم علاوه بر اعضای سه کمیته آموزه های خود را در سطح مدارس و دانشگاه ها شهرستان رواج دهیم و این دانش آموزان و دانشجویان بتوانند یاور ما در امر سلامت باشند.

جواد رستمی گفت: در بحث سلامت بیشتر نگاه ها متوجه بخش درمان می گردد در حالی که ما به دنبال این هستیم که قبل از اینکه احتیاج درمان باشد بینش مردم در جامعه به جایگاهی ارتقا یابد که بتوانند سلامت خود را با رعایت عوامل سلامت تامین نموده به نحوی که احتیاج کمتری به درمان باشد.

وی ادامه داد: با همکاری همه اعضاء در خانه مشارکت ها، پیغام گذار سلامت و اندیشکده سلامت شهرستان سند سلامت شهرستان تنظیم شد که در استان حرف اول را می زند و از همکاری همه تشکر می کنم.

رستمی افزود: در سند تنطیم گردیده سلامت شهرستان گناوه پنج اولویت اول فاضلاب، پسماند، سلامت روان، اشتغال و بخش درمان به عنوان اولویت های اصلی شهرستان تعریف شد.

وی گفت: از آنجا که در این سند سلامت شهرستان اولویت اول فاضلاب تعریف و معین شد در سال آینده بودجه و اعتبار برای تکمیل فاضلاب گناوه بر اساس این سند تخصیص خواهد یافت که انشاالله در سال آینده تامین گردد و این مشکل برای همیشه حل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 23

به "مشارکت مردم و مسئولان استان بوشهر در توسعه بهداشت افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت مردم و مسئولان استان بوشهر در توسعه بهداشت افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید